Kolejny polityk związany ze środowiskiem liberalnej lewicy, tak głośno i żarliwie nawołującym do przestrzegania demokratycznych wartości, nie potrafi uszanować nie tylko wyniku wyborów, ale także wyborców swoich oponentów politycznych.
Festiwal pogardy dla wyborców Prawa i Sprawiedliwości ze strony ludzi ludzi nienawidzących obóz Zjednoczonej Prawicy trwa. Wadim Tyszkiewicz, wieloletni prezydent Nowej Soli, a obecnie senator niezrzeszony, opublikował w sieci wpis, w którym skomentował wygraną Prawa i Sprawiedliwości. Skandaliczne słowa samorządowca wywołały prawdziwą burzę.
"Wyborca PiS człowiekiem inteligentnym nie jest, na co dowodem jest to, że głosował na PiS" - powiedział we wtorek Janusz Korwin Mikke podczas podczas zorganizowanego przez siebie czatu internetowego. Do tych słów odniósł się poseł PiS Dominik Tarczyński, który zapowiedział wypłacenie liderowi Konfederacji sprawiedliwości "zgodnie z kodeksem honorowym".
Podobnie jak cztery lata temu, tak samo dzisiaj nie wszyscy są w stanie pogodzić się z wynikiem wyborów parlamentarnych. Jedną z takich osób zdaje się być - co za niespodzianka - Krystyna Janda, która udostępniła na swoim profilu w mediach społecznościowych skandaliczną, posługującą się językiem pogardy wobec wyborców Prawa i Sprawiedliwości grafikę.
Wyrazista posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz nie ubiegała się w niedzielnych wyborach o reelekcję. Dziennikarze, którzy spotkali ją dzisiaj w Sejmie poprosili ją o "ostatnią rozmowę". Jej odpowiedź była rozbrajająca.
Reporter Onetu podał informację, powołując się na Sławomira Nitrasa, jakoby prezes Najwyższej izby Kontroli miała na ręce Marszałek Sejmu Elżbiety Witek, złożyć rezygnację. Ta zdecydowanie zaprzecza
Powołując się na Sławomira Nitrasa Onet podaje, że niedawno powołany prezes NIK Marian Banaś złożył rezygnację
Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w wyborach do Sejmu i będzie samodzielnie rządziło drugą kadencję. Opozycja natomiast uzyskała większość w Izbie Wyższej. Jaka będzie Polska po wyborach? Dlaczego PiS utracił Senat? Na te i wiele innych pytań odpowiadał redaktor naczelny "Tygodnika Solidarność" Michał Ossowski, który był gościem wtorkowych komentarzy na antenie Radia Gdańsk.
Socjolog Marcin Palade przeliczył zmiany jakie zaszły w preferencjach wyborczych Polaków w różnych grupach w ciągu ostatnich czterech lat, czyli od wyborów parlamentarnych w 2015 do wyborów niedzielnych.
Od dyskusji o strategii rozwoju Związku rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” w Jarnołtówku. W tym również w kontekście tworzenia nowych organizacji w służbach mundurowych.
Klaudia Jachira, która w ostatnich wyborach dostała się do Sejmu w list Koalicji Obywatelskiej wraz z Komitetem Obrony Demokracji zaopatrzeni w transparenty poszli pod Sejm.
Stacja TVN24 przypomniała o zakazie wstępu do Sejmu, jaki obowiązuje wybraną właśnie na posła z list Koalicji Obywatelskiej Iwonę Hartwich. Zakaz związany był z akcją okupacyjną w ramach protestu niepełnosprawnych, jaką obecna polityk KO organizowała na terenie Sejmu.
Red. Konrad Piasecki zbierał sugestie dotyczące przyszłego kandydata Koalicji Obywatelskiej na Prezydenta RP. Skierował w tym celu pytanie do internautów.
Wicenaczelny GW wystosował do polityków opozycji apel, odpowiedziała dziennikarka "Faktu".
O 12.30 odbyła się krótka konferencja Koalicji Obywatelskiej ws. wyników wyborów. Głos zabrał m.in. Bogdan Borusewicz.
W przestrzeni publicznej pojawia się żądanie ustąpienia Grzegorza Schetyny. Ten jednak na konferencji prasowej nie prouszył tego tematu - Opozycja wygrała wybory do Senatu (...) Senat powinien kontrolować rząd (...) Dobra współpraca między ugrupowaniami parlamentarnymi (...) Tylko zintegrowana i współpracująca ze sobą opozycja daje szanse na zwycięstwo w wyborach [prezydenckich - przyp. red.] - mówił Grzegorz Schetyna na wspólnej konferencji z Małgorzatą Kidawą-Błońską i Bogdanem Borusewiczem
Z informacji podanej przez Radio ZET wynika, że Konfederacja złoży do SN protest wyborczy ws. unieważnienia niedzielnych wyborów parlamentarnych.
Janusz Korwin-Mikke wydawał się być "schowany" na ostatnim etapie kampanii wyborczej Konfederacji. Najwyraźniej ten okres mamy już za sobą. Oto co lider Konfederacji mówił podczas zorganizowanego przez siebie czatu internetowego pytany o możliwość przekonania wyborców PiS przez Sławomira Mentzena
Podczas pierwszego posiedzenia rządu od czasu nagłej śmierci byłego szefa resortu ochrony środowiska, członkowie Rady Ministrów uczcili jego pamięć minutą ciszy.
Arkadiusz Mularczyk komentował wyniki wyborów w Radio Kraków, wypowiadał się między innymi na temat minimalnej przewagi opozycji w Senacie