Gerhard Max Arno Palitzsch urodził się w Grossopitz koło Drezna 17 czerwca 1913 r., gdzie jego ojciec był właścicielem gospodarstwa rolnego. Po dojściu Hitlera do władzy, mając niespełna dwadzieścia lat, w marcu 1933 r. wstąpił do równocześnie do SS i NSDAP, po czym objął służbę wartowniczą w KL Oranienburg. W czerwca 1934 r. Gerharda Palitzscha odkomenderowano najpierw do obozu koncentracyjnego Lichtenburg, a po trzech latach przeniesiono go do KL Sachsenhausen.
Tylko najzagorzalsi fanatycy Donalda Tuska mogli sądzić naiwnie, że totalna koalicja opozycji, która zmienia się teraz w totalny obóz władzy, będzie realizowała choćby część swojego programu wyborczego poza programem Zemsta+.
Poza polskim parlamentem i poza głównymi mediami toczy się debata na temat bezpieczeństwa Polski. Tytuł dla tego felietonu wypowiedział prof. Bogdan Góralczyk w debacie na temat „Kierunek: Konflikt? Kto wygra w wielkim starciu mocarstw?” stoczonej z Markiem Budziszem ze „Strategy&Future”. W innej debacie: „Ekstremalny scenariusz. W ciągu 3–5 lat Polsce może grozić wojna z Rosją”, Andrew Michta przekonywał Polaków, że bezpieczeństwo powinno być priorytetem dla strategii Polski. Powtarza to samo Jacek Bartosiak i wielu innych ekspertów spoza oficjalnego establishmentu.
Sejm udzielił wotum zaufania rządowi premiera Donalda Tuska.
– Złożymy wniosek, bez względu na jego szanse, o odwołanie marszałka Sejmu Szymona Hołowni, bo to jest skandal, żeby ktoś taki był marszałkiem Sejmu – powiedział we wtorek w Sejmie dziennikarzowi TV Republika prezes PiS Jarosław Kaczyński. Przekazał, że PiS poprze wniosek o usunięcie z Prezydium Sejmu posła Konfederacji Krzysztofa Bosaka.
We wtorek poseł Konfederacji Grzegorz Braun, używając gaśnicy proszkowej, zgasił zapalone w Sejmie świece chanukowe. Potem pojawił się na mównicy sejmowej. Po tym wydarzeniu marszałek Sejmu wykluczył go z obrad i zapowiedział skierowanie przeciwko niemu wniosku do prokuratury o zakłócanie obrządku religijnego. Dodatkowo Prezydium Sejmu ukarało posła Brauna odebraniem połowy uposażenia na 3 miesiące i całości diety na pół roku. Sprawa trafi do prokuratury.
W Sejmie odbywała się uroczystość poświęcona żydowskiemu świętu Chanuki. Poseł Konfederacji Grzegorz Braun przed godziną 17 złapał za gaśnicę i próbował zgasić świecę chanukową. Sieć obiegło nagranie z całego zajścia. Na incydent zareagowały polskie i zagraniczne media, jak również ambasador Izraela w Polsce.
Media obiegła informacja o śmierci znanej piosenkarki. Bulelwa Mkutukana znana jako Zahara miała 36 lat. Była gwiazdą afro-popu. O szczegółach poinformowało BBC.
Klub Poselski Konfederacja potępia zachowanie posła Grzegorza Brauna - głosi przyjęta we wtorek przez klub uchwała. Zachowanie Brauna potępił także jeden ze współprzewodniczniących Konfederacji Sławomir Mentzen.
Już od 2 lutego przyszłego roku wielbiciele serialu „The Chosen” będą mogli obejrzeć w kinach specjalnie przygotowaną ponad dwugodzinną premierę czwartego sezonu. Wcześniej, 26 stycznia, w Złotych Tarasach w Warszawie odbędzie się ekskluzywny pokaz przedpremierowy, w której wezmą udział amerykańskie gwiazdy serialu.
Portal Salon24.pl opublikował nowe informacje dotyczące afery wiatrakowej. Chodzi o przesłanki dla prokuratury, która zdecydowała się wszcząć śledztwo w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa płatnej protekcji w związku z przygotowaniem projektu tzw. ustawy wiatrakowej. Złożyli go posłowie KO oraz Polski 2050.
W Sejmie odbywała się uroczystość poświęcona żydowskiemu świętu Chanuki. Poseł Konfederacji Grzegorz Braun przed godziną 17 złapał za gaśnicę i próbował zgasić świecę chanukową. Sieć obiegło nagranie z całego zajścia.
Po zgaszeniu przez posła Grzegorza Brauna menory chanukowej wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak m.in. na wniosek posła Grzegorza Pudy zarządził przerwę w obradach. Przerwa ma trwać do chwili zebrania się Prezydium Sejmu oraz ogłoszenia dalszych decyzji.
W Sejmie odbywała się uroczystość poświęcona żydowskiemu świętu Chanuki. Poseł Konfederacji Grzegorz Braun przed godziną 17 złapał za gaśnicę i próbował zgasić świecę chanukową. Sieć obiegło nagranie z całego zajścia.
Byli funkcjonariusze służb specjalnych komunistycznego państwa na podstawie umowy koalicyjnej KO, Trzeciej Drogi i Nowej Lewicy mają dostać na powrót dawne wysokie emerytury. Za zasługi dla PRL, satelickiego tworu Sowietów, którego z ochotą bronili 13 grudnia 1981 r. To kpina z dawnych i obecnych członków Solidarności!
Nie mogę się pogodzić z tym, że państwo polskie pokazujecie jako jakiś ciemnogród, jakiś zaścianek Europy. Proszę stronę, która przejmuje rządy, aby trochę bardziej roztropnie traktowała takie wypowiedzi - mówił we wtorek w Sejmie poseł koła Kukiz'15 Marek Jakubiak.
Przy ul. Peryferyjnej w Kielcach doszło do groźnego pożaru. Chodzi o dom pomocy społecznej, w którym zlokalizowano dym i płomienie.
We wtorek premier Donald Tusk wygłosił w Sejmie exposé, w którym przedstawił program działania swojego rządu. Wydarzenie to zostało szeroko skomentowane w mediach.
Prezydent Andrzej Duda ułaskawił Marikę – dziewczynę, która została skazana na trzy lata więzienia za próbę wyrwania torebki w barwach logotypu ruchu LGBT.
Sąd Najwyższy uchylił we wtorek wyrok w sprawie organizacji lotu do Smoleńska w 2010 r. m.in. wobec skazanych w tej sprawie b. szefa KPRM Tomasza Arabskiego i urzędniczki Moniki B. Sprawą ponownie ma zająć się sąd apelacyjny.