Cieniem na zbliżającą się 42. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego kładzie się zapowiadane przez sejmową większość przywrócenie emerytur funkcjonariuszom Służby Bezpieczeństwa. Zapowiedzi te znalazły swoje umocowanie w umowie koalicyjnej, którą podpisały Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Nowa Lewica. Fakt, że za likwidacją de facto ustawy dezubekizacyjnej opowiedziały się wszystkie partie tworzące nową koalicję, pokazuje, jak silne w dalszym ciągu jest lobby broniące byłych komunistycznych funkcjonariuszy. To temat nowego wydania „Tygodnika Solidarność”.
Sejm wybrał w poniedziałek wieczorem w ramach tzw. drugiego kroku konstytucyjnego przewodniczącego PO Donalda Tuska na premiera. Opowiedziało się za tym 248 posłów, 201 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.
– Taka jest polityka, nic nadzwyczajnego w tym nie ma, rządy się zmieniają – powiedział w poniedziałek w Sejmie prezes PiS Jarosław Kaczyński, pytany, czy jest rozczarowany nieudzieleniem przez Sejm wotum zaufania rządowi premiera Mateusza Morawieckiego.
Zasadnicze przepisy styczniowej noweli ustawy o Sądzie Najwyższym, m.in. o tzw. teście niezależności sędziego - niekonstytucyjne – orzekł w poniedziałek wieczorem Trybunał Konstytucyjny.
13 grudnia to święto niepodległości i solidarności, wbrew temu czego chcieli twórcy stanu wojennego. To święto wszystkich ludzi, którzy walczyli o wolność Polski tworząc ruch sprzeciwu wbrew komunistycznym władzom PRL.
Rząd Mateusza Morawieckiego nie uzyskał w Sejmie wotum zaufania. Premier opublikował w mediach społecznościowych pierwszy komentarz po głosowaniu.
– Amerykanie przekazali nam informację, że 15 grudnia zdolność operacyjną osiągnie tarcza antyrakietowa w Redzikowie – poinformował w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki wygłaszając w Sejmie expose. – Armia Polska musi rosnąć w siłę; tylko silna Rzeczpospolita ma rację bytu – dodał.
Sejm nie udzielił wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego.
Ostrzeżenie trzeciego stopnia o wezbraniu wód, z przekroczeniem stanów alarmowych w górnym biegu Ślęzy wydał w poniedziałek IMGW. Ostrzeżenia, drugiego stopnia, o wezbraniu wód wydano też dla kilku innych rzek w regionie.
Panu się takie coś wymknęło, że w czasach naszych rządów była najwyższa inflacja od 30 lat. Naprawdę pan w to wierzy? Kto pana tak skrzywdził? – pytał z mównicy Krzysztofa Gawkowskiego szef rządu Mateusz Morawiecki
Artur Baranowski, finalista „Jeden z dziesięciu”, który wprawił w osłupienie widzów i brawurowo awansował do finałowego odcinka, nie wystąpił ostatecznie w odcinku finałowym.
„Sejmflix” i Superstar Hołownia. Polacy mają nowy rozrywkowy hit, którego gwiazdą jest nowy marszałek Sejmu – pisze o nowo wybranym marszałku Sejmu i nowym politycznym rozdaniu niemiecka stacja MDR.
Sensacyjna informacja z Barcelony. Robert Lewandowski nie pojedzie do Belgii na mecz z Royalem Antwerp.
Wójt gminy Dorohusk Wojciech Sawa rozwiązał protest przewoźników na granicy – dowiedział się reporter Polsat News Łukasz Dubaniewicz.
Sąd po rozpoznaniu sprawy na zasadach ogólnych orzekł wobec aktora Jerzego S. karę 4 tys. grzywny za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, będąc w stanie po użyciu alkoholu. Wcześniej w wyroku nakazowym zasądzono grzywnę w wysokości 3 tys., czemu sprzeciwiła się prokuratura.
Interia informuje, jak ekipa Donalda Tuska chce przeprowadzić czystki w TVP. Portal wymienił najbardziej realne scenariusze.
Sieć obiegło zastanawiające nagranie. Widać na nim, jak poseł KO Barbara Nowacka rozmawia z szefem PO Donaldem Tuskiem, który nagle wyrywa jej coś z rąk.
Premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek rano rozpoczął wygłaszanie w Sejmie exposé. Podczas przemówienia doszło do szokującej sytuacji. Głos w sprawie zabrała była premier Beata Szydło.
Gorąco wokół Polsatu i osoby Edwarda Miszczaka. Ostatnio znany dziennikarz Robert Kozyra w rozmowie z Plejadą mówił o błędach Edwarda Miszczaka. Teraz w mediach społecznościowych znowu wrze.
Cieniem na zbliżającą się 42. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego kładzie się zapowiadane przez sejmową większość przywrócenie emerytur funkcjonariuszom Służby Bezpieczeństwa. Zapowiedzi te znalazły swoje umocowanie w umowie koalicyjnej, którą podpisały Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Nowa Lewica.