Na początek kilka założeń. Po pierwsze żyjemy w czasach eksperymentalnych.
Modelka Marcela Leszczak podzieliła się z fanami informacją o wypadku 4-letniego synka. "Życie stanęło mi przed oczami, jak dostałam telefon z przedszkola, ale wczoraj wymodliłam w kościółku zdrowie dla mojego Frysia" – napisała celebrytka.
- "Wreszcie ktoś zrobił z tym porządek bo wstyd na całą Europę, 1/3 urzędników ministerstwa zarabia więcej niż minister, tylko się nie cofnijmy.." SMS od posła opozycji, którego ugrupowanie krzyczy przeciwko - napisał na Twitterze wiceminister Waldemar Buda.
Dziennikarka Hanna Lis w ostrych słowach zaatakowała Zofię Klepacką, utytułowaną polską windsurferkę.
- Wojciech Cejrowski wygrał proces z władzami miasta Gdańsk. Sąd orzekł, że Cejrowski ma prawo rozdawać autografy na ul. Długiej, bez względu na uczucia, jakie jego osoba wzbudza w sercach władz miasta - napisano na Facebooku Wojciecha Cejrowskiego.
We wrześniu i w październiku Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego ma rozpatrzyć sprawy dyscyplinarne sędziów - dowiedziała się PAP. Przez ponad rok Izba ta nie zajmowała się takimi sprawami z uwagi na zabezpieczenie unijnego trybunału sprawiedliwości.
– Jeżeli będzie tego wymagała sytuacja i trzeba będzie zakończyć ten projekt właśnie na protestowaniu przeciwko podwyższeniu podatków, to prawdopodobnie będzie to nasz koniec w Zjednoczonej Prawicy – tłumaczyła wiceminister Anna Kornecka (Porozumienie).
Nie ma wątpliwości, że to zaplanowana przez czekistów operacja - napisał w oświadczeniu Białoruski Dom na Ukrainie w reakcji na komunikat policji o znalezieniu zwłok szefa tej organizacji Witala Szyszoua. Powieszone ciało znaleziono w jednym z kijowskich parków.
Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 34,2 proc. poparcia. Na kolejnych miejscach znalazła się Koalicja Obywatelska i Polska 2050 Szymona Hołowni.
- Czyżby medalowy wtorek? Na miły początek dnia mamy kolejny srebrny medal - po wioślarskiej Czwórce, wywalczyły go nasze kajakarki w wyścigu na 500 metrów. Brawo Karolina Naja i Anna Puławska! Gratuluję i cieszymy się razem z Wami - napisał premier Mateusz Morawiecki.
Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal w konkurencji K2 500 m kajakarskich regatach olimpijskich w Tokio. Blisko podium była Marta Walczykiewicz, która zajęła czwarte miejsce w jedynce na 200 m.
Prezydent Andrzej Duda, premier Morawiecki i politycy opozycji spotkali się z premierem Nadrenii Północnej-Westfalii Arminem Laschetem. Armin Laschet jest typowany na następcę Angeli Merkel na stanowisku kanclerza Niemiec.
Melinda i Bill Gates, założyciele jednej z największych prywatnych fundacji filantropijnych na świecie, rozwiedli się w poniedziałek - poinformował Business Insider, powołując się na dokumenty z sądu w Seattle.
Polska obchodziła wczoraj rocznicę Powstania Warszawskiego. Wczoraj cały kraj żył obchodami upamiętniającymi to wydarzenie, dzisiaj połowa kraju – ta lewicowa – żyje tym, że wczoraj pod pomnikiem Powstania Warszawskiego złożony został również tęczowy wieniec LGBT. Skąd on się tam wziął? Dlaczego wszędzie wpychana jest tęcza? I czy postępowi aktywiści wierzą w “Zbawienie” przez rewolucję?
W poniedziałek Cimanouska otrzymała w ambasadzie RP w Tokio polską wizę humanitarną. Polscy dyplomaci zaoferowali jej opiekę i pomoc w podróży do Polski. Jeszcze w niedzielę w Tokio pomocy udzielili jej pracownicy japońskiego MSZ, sprawą zajął się również MKOl.
Współcześni ludzie uwielbiają się postrzegać jako szczyt drabiny ewolucyjnej. Widzą się jako lepszych od swoich „zacofanych” przodków. Przecież mają komputery, smartfony i samochody. Wydaje mi się jednak, że jeśli w przyszłości ludzkość zachowa człowieczeństwo, obecne czasy, łącznie z tragicznym wiekiem XX, będą postrzegane jako jedne z najbardziej barbarzyńskich w historii.
Były polityk PO i radny Brzegu Jacek N. na razie nie odpowie za zarzucane mu czyny. Sąd Rejonowy w Brzegu umorzył warunkowo postępowania karne w jego sprawie na okres próby 3 lat.
Lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia nie kryje niezadowolenia z decyzji prezydenta Andrzeja Dudy ws. podwyżek dla polityków.
"Zapewniliśmy Kristinie Timanowskiej bezpieczeństwo w polskiej ambasadzie w Tokio, a w razie potrzeby zapewnimy Jej również możliwość kontynuowania kariery" – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.
Kampania szwedzkiego wojska, prezentująca tęczową flagę trzymaną przez żołnierza, wzbudziła w Szwecji kontrowersje. Reklama pojawiła się w związku z rozpoczętym w poniedziałek w Sztokholmie tygodniem Pride społeczności LGBT.