Sprawa segregacji sanitarnej, którą wprowadziło już kilka krajów, dzieląc obywateli na zaszczepionych i niezaszczepionych, odmawiając im różnego rodzaju usług, lub też zmuszając do szczepień, budzi ogromne kontrowersje.
- Zdaniem Prokuratury Okręgowej w Warszawie, kontrowersyjna uchwała jest sprzeczna z prawem, a radni nie mieli kompetencji do jej wydania - donosi portal wPolityce.pl.
Sportowcy, podobnie jak celebryci, mogą "dokonywać kamingałtów", nosić szcześciokolorowe opaski, deklarować wsparcie dla ideologii LGBT, ale nie mają prawa okazywać przywiązania do wiary czy tradycyjnych wartości.
Na pochyłe drzewo wszystkie kozy skaczą – tym przysłowiem można skwitować ostatnie tygodnie w polityce naznaczone zaganianiem Polski przez bliższych i dalszych partnerów do ciemnego kąta.
Niemal pewne jest wydanie zaleceń dotyczące obowiązkowych szczepień dla pracowników ochrony zdrowia - przekazał w czwartek przewodniczący Rady Medycznej przy premierze prof. Andrzej Horban. Dodał, że Rada rozważa także obowiązek szczepień m.in. dla nauczycieli i pracowników administracji.
- Miejmy nadzieję, że to sygnał dla naszych reprezentantów w innych dyscyplinach, że na tych igrzyskach jest jeszcze wiele medali do zdobycia - zaznaczył premier Morawiecki.
- Nie wiem, jaka mnie spotka kara. Albo zostanę zawieszony, albo spotka mnie kara finansowa albo wyrzucenie. Nie wiem, jak będzie. Na pewno po zmianach wiele się zmieni w funkcjonowaniu PO. Tusk podporządkuje sobie Platformę jeszcze bardziej, to będzie partia jeszcze bardziej autorytarna - powiedział senator Antoni Mężydło.
Polski Ład ma praktycznie zlikwidować samorządy, ma im w ciągu 10 lat zabrać im 140 mld złotych - uważa prezydent Warszawy, wiceszef PO Rafał Trzaskowski. Zapowiedział, że nadal zbierane będą podpisy za likwidacją TVP Info, mimo że jest już wymagana liczba do złożenia obywatelskiego projektu.
- Czy nie można kibicować i Zosi Klepackiej i Kasi Zillmann, fantastycznie walczącym dziewczynom? Co ludziom na głowy poupadało? - napisał w mediach społecznościowych Igor Janke.
29 lipca 1941 r. podczas apelu w niemieckim obozie Auschwitz franciszkanin Maksymilian Kolbe zgodził się dobrowolnie oddać życie za współwięźnia Franciszka Gajowniczka, jednego z dziesięciu skazanych na śmierć głodową w odwecie za ucieczkę Polaka.
Mnie naprawdę nie interesuje stanowisko klubu i stanowisko ludowców w sprawie głosowania w Sejmie nad uchyleniem immunitetu prezesowi NIK Marianowi Banasiowi; ja mam swój rozum w tej sprawie - powiedział PAP poseł Marek Sawicki (PSL), pytany jak jego klub zagłosuje w tej sprawie.
- W wieku 72 lat zmarł Dusty Hill - podaje portal Variety powołując się na informację od innych członków ZZ Top.
Jagna Marczułajtis jest byłą snowbordzistką i posłem Platformy Obywatelskiej. W mediach społecznościowych kpiła z wiary Zofii Klepackiej, utytułowanej polskiej windsurferki.
Justyna Klimasara jest działaczką SLD (obecnie frakcja Lewicy), która znana jest głównie z odważnych zdjęć zamieszczanych w mediach społecznościowych.
Wg. publikacji Onetu łódzka uczelnia miała rozdawać fałszywe dyplomy piłkarzom. Jednym z nazwisk pojawiających się w sprawie jest nazwisko komentatora sportowego Mateusza Borka.
Prokuratura w Gdańsku prowadzi śledztwo ws. handlu podrabianymi dyplomami studiów, a główny podejrzany, naukowiec Zbigniew D. przyznał się do winy. W jego telefonie odnaleziono zdjęcia dyplomów, wystawionych na nazwiska czołowych polskich piłkarzy - poinformował w środę portal Onet.pl.
- Dziś w nocy kompletnie napruty dziennikarz @oko_press niejaki @Gruca_Radoslaw zataczając się na oczach funkcjonariuszy, wsiadł do samochodu i uruchomił silnik. Interweniujących policjantów obrzucił wyzwiskami i zaczął się z nimi szarpać. Musieli użyć środków przymusu - pisał kilka dni temu Cezary Gmyz
22 lipca 1955 r. premier rządu PRL Józef Cyrankiewicz oraz sowiecki ambasador Ponomarenko oświadczyli, iż: „uważają wybudowany przez Związek Radziecki w stolicy Polski – Warszawie – Pałac Kultury i Nauki za symbol wieczystej, niewzruszonej przyjaźni narodów radzieckiego i polskiego”. Placem Defilad, jak dziś placem Czerwonym w Moskwie, paradowały ruskie czołgi. Huczały ruskie armaty.
Sprawa liturgii trydenckiej i radykalnego ograniczenia dostępu do niej przez decyzję papieża Franciszka będzie dzielić i wywoływać kontrowersje. Lekarstwo, które zaaplikowała Stolica Apostolska, raczej pogłębi problemy, na jakie miała być środkiem, niż je rozwiąże.
Trwający od trzech tygodnia w amerykańskim stanie Oregon pożar zwany Bootleg zniszczył ponad 400 budynków i 340 samochodów. Pożoga objęła obszar około 166 tys. hektarów. Walkę z żywiołem miało w środę ułatwić ochłodzenie i opady deszczu.