My jesteśmy obozem, jak mawiał Ronald Reagan, dużego namiotu. Mamy różne grupy, które mają prawo mieć różne poglądy na różne tematy, także zasadnicze – skomentował słowa Zbigniewa Ziobry szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki.
Warto rozmawiać i warto się dogadywać. Warto wierzyć w to, że, mimo że poniosą kogoś emocje, to nie jest to koniec świata – uważa szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki zapytany o ostre słowa europosłanki Beaty Kempy o zawartym wczoraj przez premiera kompromisie ws. budżetu UE.
Porozumienie przyjęte na szczycie zaakceptowało wszystkie nasze wcześniejsze warunki; oczekujemy, że KE w bardzo niedługim czasie zapisy przełoży na konkretne wytyczne, które będzie stosowała – stwierdził podczas konferencji prasowej po unijnym szczycie ws. budżetu UE szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki.
Red. Jędrzej Bielecki z dziennika "Rzeczpospolita" zdradza kulisy negocjacji które odbyły się na linii Warszawa-Budapeszt-Berlin. Zdaniem publicysty prezes PiS zagrał na ambicji Angeli Merkel; nie ufa jej jednak i ma pozostać do samego końca czujny.
- Mamy 13 110 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia - poinformował resort zdrowia z piątek rano. Z powodu COVID-19 zmarło 132 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 412 osób. Wykonano ponad 34 tys. testów.
„Nieznana wojna w sercu Europy” – pod takim tytułem ukazał się w piątek we francuskim dzienniku "L'Opinion" dodatek poświęcony 50. rocznicy Grudnia’70 i 39. rocznicy stanu wojennego. Opublikowano m.in. teksty premiera Mateusza Morawieckiego, ministra Michała Kurtyki i szefa IPN Jarosława Szarka.
Kanclerz Niemiec Angela Merkel pracowała pod ogromną presją, by nie dopuścić do zawetowania budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-27 i funduszu naprawczego COVID-19. Jednak kompromis, jaki osiągnęła z Węgrami i Polską, jest najgorszy z możliwych - przekonuje w czwartek na łamach portalu Project Syndicate George Soros.
Przywódcy Unii Europejskiej osiągnęli w piątek porozumienie w sprawie zwiększenia celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych do 2030 roku - poinformował szef Rady Europejskiej Charles Michel. Rozmowy w tej sprawie trwały w nocy w Brukseli na szczycie UE.
- Właśnie uroczyście oddaliśmy suwerenność pod rządy obcych państw – z uśmiechem, oprawą PR-ową i ku radości tych, którzy nigdy Polski nie mieli w sercu. Ale „Jeszcze Polska nie zginęła” dopóki są tacy jak Pan - pisze europosłanka Beata Kempa w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych.
"Człowiekiem roku" amerykańskiego tygodnika "Time" ogłoszeni zostali w czwartek zwycięzcy listopadowych wyborów prezydenckich w USA Joe Biden i Kamala Harris. Redakcja doceniła ich za "siłę empatii" w trakcie roku zdominowanego przez epidemię Covid-19.
To nie jest dobry moment na uhonorowanie Lecha Kaczyńskiego - mówią PAP stołeczni radni Koalicji Obywatelskiej, którzy nie chcą poprzeć inicjatywy prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego w sprawie nazwania jednej z ulic imieniem b. prezydenta Warszawy i prezydenta RP.
Zapraszamy na Rekolekcje Adwentowe ks. Michała Olszewskiego
Mateusz Morawiecki ogłosił "podwójny sukces" negocjacji w Brukseli. Po pierwsze możliwość pozyskania dużych funduszy dla Polski, a po drugie "ograniczenie" oddziaływania rozporządzenia warunkującego pozyskanie funduszy od przestrzegania tzw. "praworządności" do kwestii związanych z budżetem. Zbigniew Ziobro wskazuje wskazuje wady takiego rozwiazania. Konkluzje polityczne nie ograniczają stosowania rozporządzenia. W podobnym tonie wypowiadał się szef frakcji EPL w Parlamencie Europejskim Manfred Weber. Podobne konkluzje zawierała również opinia prawna przedstawiona przez Jacka Saryusza-Wolskiego. Opinię w tej sprawie wygłosił również mec. Jerzy Kwaśniewski szef Ordo Iuris.
Mateusz Morawiecki ogłosił "podwójny sukces" negocjacji w Brukseli. Po pierwsze możliwość pozyskania dużych funduszy dla Polski, a po drugie "ograniczenie" oddziaływania rozporządzenia warunkującego pozyskanie funduszy od przestrzegania tzw. "praworządności" do kwestii związanych z budżetem. Zbigniew Ziobro wskazuje wskazuje wady takiego rozwiazania. Konkluzje polityczne nie ograniczają stosowania rozporządzenia. W podobnym tonie wypowiadał się szef frakcji EPL w Parlamencie Europejskim Manfred Weber. Podobne konkluzje zawierała również opinia prawna przedstawiona przez Jacka Saryusza-Wolskiego. Za to Marta Lempart jest zadowolona
Mateusz Morawiecki ogłosił "podwójny sukces" negocjacji w Brukseli. Po pierwsze możliwość pozyskania dużych funduszy dla Polski, a po drugie "ograniczenie" oddziaływania rozporządzenia warunkującego pozyskanie funduszy od przestrzegania tzw. "praworządności" do kwestii związanych z budżetem. Zbigniew Ziobro wskazuje wskazuje wady takiego rozwiazania. Konkluzje polityczne nie ograniczają stosowania rozporządzenia. W podobnym tonie wypowiadał się szef frakcji EPL w Parlamencie Europejskim Manfred Weber
„G**no możecie zrobić ze swoimi oczekiwaniami i mentalnością klienta. Nasze życia, nasze decyzje. Pier***imy wasz zinternalizowany kapitalizm. Nie kupicie nas” – taką odpowiedź przeczytał jeden z donatorów skrajnie lewicowego kolektywu StopBzdurom. Na co wydali środki? Na m.in. „oczywiście dochodzenie do siebie, seks, jedzenie”. O sprawie poinformował portal nczas.com.
- Negocjacje budżetowe przyniosły nam bardzo dobry rezultat, bardzo dobry budżet; to środki, które mogą dobrze przysłużyć się do rozwoju, do wyjścia z kryzysu - mówi Mateusz Morawiecki o wynegocjowanym w Brukseli kompromisie
„Premier Holandii jeździ do pracy rowerem. Polskie stacje tv muszą zamazywać numery rejestracyjne auta, którym porusza się Kaczyński. My jednak jesteśmy bliżej kremlowskiego przepychu niż zachodniej skromności. Pisancjum” – Kamil Durczok długo nie musiał czekać na odpowiedź Internautów. Jego słowa skomentował dziennikarz Kanału Sportowego Krzysztof Stanowski. „A znany prezenter był tak napruty, że nawet nie wiedział, czym jedzie”.
Zatrzymajmy się na dłużej nad najważniejszym przywódcą praktycznym SDKPiL, Feliksem Dzierżyńskim. Jego odwrót od polskości i religii katolickiej zaczął się w gimnazjum. Wtedy też stracił wiarę i stał się wojującym ateistą. Stopniowo przyswajał sobie marksizm w rozmaitych postaciach.
„Gratulacje dla premiera Morawieckiego, który twardo negocjował, nie dał się szantażować. Opozycja kazała kapitulować. Sytuacja Polski jest jasna, klarowna, środki europejskie nie będą zagrożone” – komentował na antenie TVP INFO, na gorąco, informację o porozumieniu na brukselskim szczycie minister Waldemar Buda.