- UEFA nałożyła karę 35 tys. euro na Legię. Bali się powiedzieć, że za powstańczą oprawę, to ogłosili, że za "niedrożne przejścia" - napisała Krystyna Pawłowicz
- Zbiórka ma na celu opłacenie kary nałożonej przez UEFA na klub Legia Warszawa za oprawę przygotowaną przez kibiców, upamiętniającą ofiary Powstania Warszawskiego. Ewentualna nadwyżka zostanie przekazana na inicjatywy związane z upamiętnianiem Powstania Warszawskiego i pomoc żyjącym Powstańcom - czytamy na stronie promującej zbiórkę Pomagam.pl
Furgonetka wjechała w tłum ludzi na jednej z ulic Barcelony. Według relacji mediów 20 osób jest rannych, cztery nie żyją. Jak dotąd nie ma informacji o ewentualnych ofiarach wśród Polaków
Stała się rzecz niebywała, Komitet Obrony Demokracji zarezerwował sobie Plac Solidarności pod Pomnikiem Poległych w 1970 roku Stoczniowców na 31 sierpnia, czyli w rocznicę Porozumień Sierpniowych, najważniejsze solidarnościowe święto. Zwyczajowo do tej pory obchody były organizowane na tym właśnie placu przez Solidarność. Powyższego faktu trudno nie traktować jako prowokacji ze strony organizacji nie mającej nic wspólnego z ideałami Solidarności, której członkowie nie kryją się ze swoimi komunistycznymi czy wręcz ubeckimi konotacjami
"Dzień dobry, z tej strony Michał Krzymowski z Newsweeka. Pisze tekst na Pana temat. Czy możemy się zdzwonić?" - zapytał dziennikarz Dominika Tarczyńskiego na Twitterze. Otrzymał jednak bardzo ostrą odpowiedź. "Zdzwonić to się może Lis z Kingą Rusin" - odparł poseł. - "Ja z Wami nie rozmawiam. Won!"
"11 sierpnia przez Jeziorki/Rytel i okolice przeszła potężna burza. W tym czasie podróżowaliśmy DK22 w stronę Starogardu Gdańskiego i ~dwa kilometry za stacją benzynową w Jeziorkach zostaliśmy uwięzieni przez powalone drzewa. Od godziny 22:50 do 2:50 czekaliśmy na pomoc straży pożarnej" - pisze autor nagrania.
To bezczelna prowokacja, tak Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” określa zaproszenie na wspólne świętowanie 37. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych jakie pomorski Komitet Obrony Demokracji wysłał do Związku. - To zdumiewające, że zaprasza się jubilata na jego własne urodziny i to w sytuacji, gdy ów jubilat od 30 lat niezmiennie organizuje swoje obchody – czytamy w stanowisku.
Była kandydatka na prezydenta RP postanowiła aktywnie zaangażować się na rzecz pomoc ofiarom nawałnic, które przeszły nad Polską - wystawiła na aukcję naszyjnik z 16 szafirami, którego cena wywoławcza to 5000zł. Pieniądze z jego sprzedaży mają zostać przeznaczone na wyprawki szkolne dla dzieci z rodzin dotkniętych tragedią.
"Już co piąty delegowany w Europie jest Polakiem. Większość wysyłanych pracowników to doświadczone osoby, informatycy i inżynierowie. Przekłada się to na zarobki – w Austrii i Niemczech są znacznie wyższe niż w innych krajach wybieranych przez emigrantów. Zapotrzebowanie na doświadczonych pracowników będzie rosło. Dużo będzie jednak zależeć od utrzymania przepisów o delegowaniu i zachowania otwartego rynku" – ocenia Adam Powiertowski, prezes zarządu Euro-Tax.pl.
Justyn Piskorski obecnie jest wykładowcą UAM w Poznaniu. Ma zastąpić w Trybunale Konstytucyjnym prof. Lecha Morawskiego, który zmarł przed miesiącem.
Premier Słowacji wycofał się ze swoich eurosceptycznych wypowiedzi i odciął od postaw kilku państw w Europie wschodniej. "Słowacja powinna być częścią mocno zintegrowanego jądra UE pod przewodnictwem Niemiec i Francji" - powiedział Robert Fico.
"Sikorski im bardziej jest oderwany od bieżącej polityki, tym bardziej bajdurzy po prostu. I to niestety w taki sposób, że usiłuje wszystkich obrażać i odwracać kota ogonem" - mówił redaktor Stanisław Janecki w wywiadzie dla telewizji wPolsce.pl.
"Polska w 1953 roku zrzekła się reparacji wojennych od Niemiec, co potwierdził gabinet Marka Belki w 2004 roku. Od tego czasu stanowisko polskiego rządu się nie zmieniło" – taką informację w imieniu Ministerstwa Spraw Zagranicznych przekazał wiceminister Marek Magierowski. To odpowiedź na zapytanie posła Prawa i Sprawiedliwości Adama Ołdakowskiego - poinformowała dzisiaj "Gazeta Wyborcza".
Jak informuje dzisiejszy dziennik "Rzeczpospolita", od września tego roku startuje pilotażowy program MON skierowany do 55 klas mundurowych w całej Polsce.
Na wyłudzeniach w podatku VAT budżet mógł stracić wiele miliardów złotych. Jak informuje gazeta, tuż po wakacjach do Sejmu ma wpłynąć wniosek posłów z klubu Kukiz'15 o powołanie nowej komisji śledczej.
"Jak słyszę polityków opozycji, którzy mówią, że rząd nie udzielał pomocy poszkodowanym, to trudno nie ulec wrażeniu, że nie chodzi tutaj o pokazanie lepszej drogi, jak pomagać ludziom, tylko o polityczną walkę" - mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości, który był dzisiaj "Gościem Poranka" w TVP Info.
Ulrich Commerçon to minister edukacji Saary - jednego z niemieckich landów. Zaproponował on, aby do miejscowych szkół wprowadzić język arabski. Celem jest wyjście naprzeciw dzieciom islamskich uchodźców, które uczęszczają do szkół w Niemczech, lecz nie tylko.
Policjanci z Bydgoszczy z Centralnego Biura Śledczego Policji zabezpieczyli 2 kg substancji MDMA, z której można by wytworzyć około 12 tysięcy tabletek extasy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków wynosi około 240 000 złotych. Podczas działań policjanci zatrzymali 44-latka, u którego znaleźli MDMA. Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia zbrodni wewnątrzwspólnotowego przewozu znacznych ilości substancji psychotropowych.
O wspólnym interesie Berlina i Moskwy, o tym co zarzuca mu Ludmila Kozlovskaya, o śledztwie w sprawie Magdaleny Żuk i o tym czy powinniśmy się wstydzić upominania o swoje mówił w swoim "Komentarzu Tygodnia" Witold Gadowski.
Istniejąca od ponad ćwierćwiecza spółka Mokate z Ustronia należy dziś do czołowych w Polsce producentów kawy i herbaty. To marka znana daleko poza granicami naszego kraju. Od niedawna w spółce tej działa Solidarność – związek zawodowy, szczycący się niezwykłą, 37-letnią historią i zasłużoną światową sławą. Mokate i Solidarność – co wyniknie z takiego związku? Pracownicy wierzą, że same dobre rzeczy…