[video] W. Gadowski: Kaci będą w skórach owczych paradować jako ofiary, ubecy – wojownicy o demokrację
![[video] W. Gadowski: Kaci będą w skórach owczych paradować jako ofiary, ubecy – wojownicy o demokrację](https://www.tysol.pl/imgcache/750x530/c//zdj/zdjecie/10343.jpg)
Zbliża się 37. rocznica podpisania porozumień sierpniowych, a Komitet Obrony D razem z Obywatelami RP już zarezerwowali sobie Plac Solidarności w Gdańsku, gdzie podszywają się pod legendę ruchu „Solidarność” i najwyżej zaproszą NSZZ „Solidarność” jako gościa do tych obchodów. Paradoks kompletny. Kaci będą teraz w skórach owczych paradować jako ofiary, ubecy – jako wojownicy o demokrację, wojskowa bezpieka – jako uosobienie trzeźwości i uczciwości. Takie to sztuki wystawiane są w Polsce A.D 2017 pod koniec sierpnia
– powiedział Witold Gadowski.
15 sierpnia 2017 roku prezydent Andrzej Duda wygłosił ładne, patriotyczne przemówienie, pokazujące, kto był wrogiem Europy, a kto tej Europy bronił, że bolszewicka zaraza parła na Europę i gdyby nie polska szczepionka, to zakaziłaby Europę aż po Gibraltar i Pireneje. Siedem lat wcześniej Komorowski ze swoją całą czeredką chciał stawiać pomnik Bolszewikom w Ossowie. Tym razem uroczystości ku czci polskich żołnierzy, siedem lat wcześniej – uroczystości ku czci żołnierzy bolszewickich. Nie wymaga to żadnego komentarza. Tak już jest i taki podział w Polsce trwał będzie
– stwierdził publicysta.
Do dziś państwa afrykańskie pobierają odszkodowania za okres kolonializmu. Niedawno dopiero skończyły się spłaty niemieckie za I wojnę światową. Wszyscy biorą pieniądze, a my co? My jesteśmy inni? Polsce nie potrzeba pieniędzy? My żyjemy powietrzem i szczytnymi ideami Adama Michnika?
– dodał Gadowski.