Koniec sporu zbiorowego w Służbie Więziennej. Przewodniczący KSSW NSZZ „S”: „Porozumienie dotyczy wszystkich jednostek SW w Polsce”

23 marca zakończył się pierwszy spór zbiorowy w służbach mundurowych, który był efektem braku przeprowadzenia konsultacji społecznych z Solidarnością w grudniu 2021 roku – informują przedstawiciele Sekcji Krajowej Służby Więziennej NSZZ „S”.
Porozumienie w Służbie Więziennej Koniec sporu zbiorowego w Służbie Więziennej. Przewodniczący KSSW NSZZ „S”: „Porozumienie dotyczy wszystkich jednostek SW w Polsce”
Porozumienie w Służbie Więziennej / fot. SKSW NSZZ "S"

– Udało się zakończyć spór zbiorowy, w który Solidarność Służby Więziennej weszła w 2021 roku. Wówczas dzielone były środki z funduszu motywacyjnego. To były duże środki. Uznaliśmy wtedy, że nie było właściwych, szczegółowych konsultacji społecznych dotyczących podziału tych pieniędzy – mówi Andrzej Kołodziejski, przewodniczący Rady Krajowej Sekcji Służby Więziennej NSZZ „S”. 

Czytaj więcej: „Pierwszy spór zbiorowy w służbach mundurowych stał się faktem”.

Związkowcy z Służby Więziennej informują, że w toku prowadzonych mediacji przez Panią mediator Magdalenę Stalpińską wyznaczoną przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w dniu 23 marca doszło do podpisania porozumienia, którego skutkiem jest zakończenie sporu zbiorowego.

– W toku prowadzonych mediacji stwierdziliśmy, że pójdziemy w stronę porozumienia dotyczącego sformalizowania procesu konsultacji społecznych z pracodawcą. Porozumienie dotyczy wszystkich jednostek Służby Więziennej w Polsce, czyli Centralnego Zarządu Służby Więziennej, Okręgowych Inspektoratów Służby Więziennej, Zakładów Karnych i Aresztów Śledczych – dodaje Andrzej Kołodziejski.

Nagrody dla 300 funkcjonariuszy i pracowników

„Należy podkreślić, że w wyniku wejścia w spór zbiorowy w 2021 roku przez naszą organizację, około 300 funkcjonariuszy i pracowników otrzymało nagrody, co więcej, POROZUMIENIE w szczegółowy sposób określa jak powinny wyglądać konsultacje (pracodawca – związek zawodowy) od strony formalnej na każdym poziomie struktury służby. Porozumienie w swej istocie nakłada obowiązki zarówno na pracodawcę jak i organizację związkową”– przekazują związkowcy.

– Byliśmy zdecydowani na przekazanie sporu zbiorowego do arbitrażu. Jednak udało się dojść do porozumienia, które kończy ten spór zbiorowy – mówi przewodniczący KSSW NSZZ „S”.

Oto treść porozumienia:

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Nie doczeka pan końca kadencji. Czarzasty grozi Prezydentowi RP z ostatniej chwili
"Nie doczeka pan końca kadencji". Czarzasty grozi Prezydentowi RP

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o powołaniu komisji ds. badania rosyjskich wpływów. Sprawę skomentował między innymi jeden z liderów Lewicy Włodzimierz Czarzasty.

To koniec High League? Stanowcza decyzja rządu z ostatniej chwili
To koniec High League? Stanowcza decyzja rządu

Federacji High League zostały zamrożone środki finansowe i zasoby gospodarcze. W sieci pojawiło się pismo wydane w tej sprawie przez MSWiA.

Twitter zostanie wyrzucony z UE? Francuski minister mówi wprost z ostatniej chwili
Twitter zostanie wyrzucony z UE? Francuski minister mówi wprost

– Twitter zostanie wyrzucony z EU w przypadku naruszenia jej zasad – oświadczył w poniedziałek francuski minister Jean-Noel Barrot odpowiedzialny za transformację cyfrową i telekomunikację w wywiadzie dla telewizji France Info.

„To jest niemoralne!”. Alicja Majewska ostro o młodych celebrytach z ostatniej chwili
„To jest niemoralne!”. Alicja Majewska ostro o młodych celebrytach

Alicja Majewska została zapytana, co przed występem musi znaleźć się w jej garderobie. Pozwoliła sobie na krótką dygresję i wspomniała o młodych artystach.

Rzecznik rządu odpowiada na zarzuty ws. komisji ds. badania wpływów rosyjskich w Polsce z ostatniej chwili
Rzecznik rządu odpowiada na zarzuty ws. komisji ds. badania wpływów rosyjskich w Polsce

Komisja ds. badania wpływów rosyjskich nie narusza trójpodziału władzy; na koniec jej decyzja może być zaskarżona do sądu i to sąd rozstrzyga w tej sytuacji - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Hołownia zmienia zdanie po decyzji prezydenta. „Jeszcze dziś rano o tym rozmawialiśmy” z ostatniej chwili
Hołownia zmienia zdanie po decyzji prezydenta. „Jeszcze dziś rano o tym rozmawialiśmy”

– Słuchajcie, odpuśćcie sobie, odpuśćmy sobie naprawdę z tym marszem 4 czerwca – mówił niedawno lider Polski 2050 Szymon Hołownia. W poniedziałek, po decyzji prezydenta ws. specjalnej komisji mającej wyjaśnić rosyjskie wpływy w Polsce, Hołownia zmienił zdanie.

Burza w Pałacu Buckingham. Wulgarna reakcja Williama na wieść o Meghan Markle z ostatniej chwili
Burza w Pałacu Buckingham. Wulgarna reakcja Williama na wieść o Meghan Markle

Książę Harry w swojej autobiografii "Spare" opisał szokującą reakcję księcia Williama sprzed lat na wieść, że jego młodszy brat spotyka się z amerykańską aktorką Meghan Markle.

Wyrok w sprawie Andrzeja Poczobuta. Nowy ruch MSWiA z ostatniej chwili
Wyrok w sprawie Andrzeja Poczobuta. Nowy ruch MSWiA

Zdecydowałem o wpisaniu na listę sankcyjną 365 przedstawicieli białoruskiego reżimu. Osoby te dostaną m.in. zakaz wjazdu do strefy Schengen. Sankcje obejmą też 20 podmiotów i 16 przedsiębiorców powiązanych głównie z rosyjskim kapitałem - poinformował szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Prezydent podpisał ustawę. Lawina komentarzy z ostatniej chwili
Prezydent podpisał ustawę. Lawina komentarzy

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o powołaniu komisji ds. badania rosyjskich wpływów. W sieci zawrzało.

Poczułam się upokorzona. Katarzyna Dowbor zdradza kulisy zwolnienia z Nasz nowy dom z ostatniej chwili
"Poczułam się upokorzona". Katarzyna Dowbor zdradza kulisy zwolnienia z "Nasz nowy dom"

– Myślę, że właśnie o upokorzenie chodziło – powiedziała w rozmowie z "Wysokimi Obcadami" Katarzyna Dowbor, opowiadając o kulisach zwolnienia z programu "Nasz nowy dom". 

Emerytury
Stażowe