– Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w opublikowanym w środę wieczorem wystąpieniu zaapelował do Ukraińców o to, by nie panikowali. Ocenił, że zagrożenie ze strony Rosji nie wzrosło, zwiększył się natomiast „rozgłos” wokół tej kwestii. Trwa atak na ludzkie nerwy – dodał.
Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wykryciu ponad 30 tys. nowych zakażeń.
„Berlińska prokuratura prowadzi śledztwo przeciwko członkom federalnego komitetu wykonawczego partii Zielonych, w tym liderom partii: obecnej szefowej MSZ Annalenie Baerbock i wicekanclerzowi Robertowi Habeckowi. Śledztwo dotyczy defraudacji na szkodę własnej partii” – informuje tygodnik „Der Spiegel”.
Poprzednio tę funkcję sprawowała Georgette Mosbacher.
– Minister Rau przyjął trzy dawki szczepionki, czuje się dobrze i zgodnie z obowiązującymi przepisami przebywa w izolacji – poinformował rzecznik MSZ Łukasz Jasina.
Prezydent Francji Emmanuel Macron i nowa szefowa Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola zorganizowali konferencję prasową w europarlamencie w Strasburgu bez możliwości zadawania pytań.
– Jakby miał pan wannę, siedzi pan w tej wodzie, obok pana jest jeszcze dziewięć osób i tym dziewięciu można sikać do tej wanny, a panu nie. I pan się kąpie. Tak to wygląda – ocenił Paweł Kukiz.
Premier Petr Fiala po posiedzeniu gabinetu w środę powiedział dziennikarzom, że sprawa kopalni Turów będzie wymagać dalszych negocjacji. Fiala potwierdził, że częścią rządowej umowy ma być m.in. wycofanie przez czeską stronę skargi z Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Słynny polski wokalista Maciej Miecznikowski w rozmowie z portalem Plejada przyznał, że zmaga się z bardzo poważną chorobą – otosklerozą – przez którą już praktycznie stracił słuch w jednym uchu.
Przewodniczący Platformy Donald Tusk po wielu tygodniach wahań zdecydował się na wyjazd do „Polski powiatowej” i na rozmowy z przedsiębiorcami, którzy zostali dotknięci konsekwencjami wzrostu cen nośników energetycznych.
Od 2015 roku liczba żołnierzy w Polsce regularnie rośnie.
Podczas spotkania z wyborcami w Mińsku Mazowieckim doszło do gorącej dyskusji pomiędzy starszą kobietą a przewodniczącym Platformy Obywatelskiej Donaldem Tuskiem. – Dlaczego pan tak sprzyja Niemcom? – pytała kobieta.
„Parlament francuski, a tym samym naród francuski, zawsze będzie miał ostatnie słowo” – zaznaczył Éric Zemmour.
– Ilekroć państwo podważacie praworządność w Polsce, muszę odezwać się jako były premier – Polska jest krajem praworządnym. Głosy płynące z Warszawy czy Budapesztu mają taką samą wartość, jak głosy z Berlina czy Paryża – mówiła dziś w PE europosłanka PiS i była premier Beata Szydło.
Komisja Europejska poinformowała w środę, że termin końcowy na zapłatę kar dotyczących kopalni Turów minął we wtorek i nie otrzymała od Polski środków. Rzecznik KE Balazs Ujvari wskazał, że w kolejnym kroku KE potrąci pieniądze z płatności należnych Polsce z budżetu UE.
Wyciekł wewnętrzny sondaż dla PO – informuje serwis Onet. W badaniu zapytano, jak głosowaliby respondenci, gdyby doszło do powstania wspólnej opozycyjnej listy – KO, Polski 2050, Lewicy oraz PSL.
Policja sporządziła wniosek do sądu o ukaranie 11 osób, które we wtorek wieczorem próbowały zablokować drogę z Wawelu i tym samym uniemożliwić opuszczenie wzgórza oficjelom państwowym. Dwie osoby mają odpowiedzieć za znieważenie i naruszenie nietykalności funkcjonariusza.
„Uważamy, że decyzja o zamknięciu kopalni jest decyzją zbyt daleko idącą. Zamknięcie wiązałoby się bowiem z koniecznością zamknięcia elektrowni i pozbawienia milionów ludzi prądu i ciepła. Również zasady unijne jasno twierdzą, że żaden wyrok (nawet nie mamy w tym przypadku do czynienia z wyrokiem TSUE, bo to środek zabezpieczający) nie może naruszać podstawowych interesów i bezpieczeństwa kraju członkowskiego” – powiedział w Poranku „Sióma 9” Radosław Fogiel (PiS).
Publikujemy w całości komunikat Centralnego Zarządu Służby Więziennej dot. podwyżek dla funkcjonariuszy, będący komentarzem do publikacji blogera Tysol.pl Resortowego Renegata pt. „Wykiwani Więziennicy”.
Sędzia TK Stanisław Piotrowicz dotychczas nie przeprosił prof. Małgorzaty Gersdorf oraz prof. Krzysztofa Rączki za słowa o „sędziach złodziejach”. Dlaczego? Według Wirtualnej Polski sprawa będzie miała dalszy ciąg w Sądzie Najwyższym.