Pierwsze włamanie na konto ministra Michała Dworczyka miało miejsce już 22 września ub.r., a cyberprzestępcy mogli mieć nieograniczony dostęp do poczty szefa Kancelarii Premiera aż przez dziewięć miesięcy - pisze w poniedziałek "Rzeczpospolita".
- CSD [berlińska "parada równości" - przyp. red.] stało się także widocznym znakiem. Gdy setki tysięcy lesbijek, gejów, osób trans- i biseksualnych wychodzą na ulice, to wysyłają oni czytelny sygnał. Sygnał wsparcia dla ludzi w tym kraju, którzy mogą jeszcze nie mieć odwagi pokazać się publicznie. Czy to dlatego, że dopiero dojrzewają do swojego coming outu, czy też dlatego, że żyją w środowisku homofobicznym - pisze Tilmann Warnecke na tagessspiegel.de
- Nie mam zamiaru milczeć w obliczu tego prawa. To bezpośrednie i bolesne pogwałcenie praw ocalałych z Holokaustu i ich potomków. To nie pierwszy raz, kiedy Polacy próbują zaprzeczyć temu, co zrobiono w Polsce podczas Holokaustu - pisał nowy minister spraw zagranicznych Izraela po nowelizacji polskiego Kodeksu Postępowania Administracyjnego. Jak się okazuje izraelscy internauci są podzieleni w opiniach.
U premiera Luksemburga Xaviera Bettela wykryto w niedzielę wieczorem obecność koronawirusa. Polityk wrócił ze szczytu Unii Europejskiej, podczas którego miał styczność z szefami rządów i głowami innych państw, w tym z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.
Polski ambasador w Izraelu Marek Magierowski stawił się dziś na wezwanie w izraelskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Jak podają media, wezwanie dotyczy "kontrowersji" związanych z nowelizacją Kodeksu Postępowania Administracyjnego.
Ja przypominam, że w tej chwili do szkół pchają się ludzi, którzy nie mają do tego żadnych kwalifikacji, żeby siać dzieciom propagandę. Nie mają żadnych kwalifikacji psychologicznych, edukacyjnych – tłumaczył europoseł PiS Patryk Jaki na antenie TVN24.
Długo, bardzo długo byłem abstynentem, i nawet wesele miałem bezalkoholowe. Może dlatego film „Na rauszu” poruszył we mnie tak wiele wspomnień.
49-letni biegacz zmarł tuż przed metą odbywającego się w niedzielę w Radomiu Półmaratonu Radomskiego Czerwca '76 – poinformował PAP prezes Stowarzyszenia "Biegiem Radom!" i organizator biegu Tadeusz Kraska.
Ja bym chciał żeby polski rząd kiedy mu się pluje w twarz, nie mówił, że deszcz pada – stwierdził polityk Konfederacji Sławomir Mentzen, komentując spór na linii Polska-Izrael. Do ostrej dyskusji doszło na antenie Polsat News.
Znana ze skandalicznych wypowiedzi posłanka Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira tym razem zdenerwowała wiele osób.
Europoseł PiS opublikował zdjęcie fragmentu rozporządzenia z 1941 r. skierowanego do Polaków. Dominik Tarczyński zwrócił uwagę na jeden szczegół.
Tajne dokumenty z brytyjskiego Ministerstwa Obrony znaleziono na przystanku autobusowym w hrabstwie Kent.
Bohaterowie Poznańskiego Czerwca wierzyli w ofiarę, którą składają; należy im się za to wdzięczność i szacunek – powiedział PAP prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. W poniedziałek przypada 65. rocznica robotniczego buntu.
Na cmentarzu żydowskim w Bielsku-Białej zniszczono blisko 70 nagrobków. Niektóre tablice zostały przewrócone, inne rozbite lub potłuczone.
Polski ambasador w Izraelu Marek Magierowski ma stawić się w izraelskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Jak podają media, wezwanie dotyczy kontrowersji związanych z nowelizacją Kodeksy postępowania administracyjnego.
Rzeczniczka metra podała, że do tunelu metra weszły dwie osoby. Teraz służby przeszukują tunel.
Tym razem prof. Jan Grabowski zabrał głos w sprawie sporu na linii Polska-Izrael dotyczącego nowelizacji Kodeksy postępowania administracyjnego.
W Moskwie odnotowano w ciągu ostatniej doby 114 zgonów na COVID-19 - to najwięcej od początku pandemii. Poprzednia najwyższa liczba zgonów w ciągu doby zarejestrowana została 25 czerwca, gdy zmarło 98 osób. Dane te podał w niedzielę sztab ds. walki z epidemią.
"Do lat osiemdziesiątych XX w. miliony niemieckich dzieci wysyłano do uzdrowisk na leczenie. Wiele z nich było tam maltretowanych. Pozbawianie snu, poniżanie, obnażanie, przykuwanie do łóżka, bicie należały do repertuaru wychowawczego" – pisze dziennik "Suedeutsche Zeitung". Personel placówek stanowili Niemcy, którzy – jak to ujmuje gazeta – uczyli się w "czasach nazizmu".
Relacja z promocji książki dr Adama Cyry i Jerzego Klistały 26 czerwca 2021r. w Muzeum Powstania Warszawskiego - dotyczącej martyrologii polskich więźniów w KL Auschwitz: "Księga pamięci Więźniowie KL Auschwitz rozstrzelani pod Ścianą Straceń w latach 1941–1943". W spotkaniu obok autora dr Adama Cyry udział wzięli prof. Bogusław Kopka, dr Barbara Wojnarowska-Gautier, więźniarka KL Auschwitz, Jerzy Sawicki, prezes Towarzystwa Opieki na Oświęcimiem. Spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie Zachowania Pamięci o Armii Krajowej oraz Komitet 14 czerwca.