Niepokoję się o wolne i uczciwe wybory i jakość głosowania, o legalność i konstytucyjność takich wyborów – powiedziała "Rzeczpospolitej" Vera Jourova, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej ds. wartości i przejrzystości.
O 757 wzrosła w ciągu ostatniej doby w Hiszpanii liczba osób zmarłych z powodu koronawirusa - poinformowało w środę ministerstwo zdrowia. Od początku epidemii w Hiszpanii na Covid-19 zmarło 14 555 osób, a zakażonych zostało ponad 146 tys.
Sędzia Maciej Nawacki, członek Krajowej Rady Sądownictwa, przewodniczący Komisji do spraw reformy wymiaru sprawiedliwości KRS, skomentował wydane dziś orzeczenie TSUE nakazujące Polsce zawieszenie Izby Dyscyplinarnej SN.
Policja poinformował o zajściu w woj. lubuskim, gdzie człowiek przebywający na kwarantannie z łamał ją, a następnie uciekał przed policją samochodem.
Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta skomentował orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE, które nakazuje Polsce zawiesić działanie Izby Dyscyplinarnej SN.
Poseł Porozumienia oraz wiceminister funduszy Kamil Bortniczuk, zwrócił się do wiceprzewodniczącego Nowoczesnej Witolda Zembaczyńskiego, który w mediach społecznościowych w sposób mało wyszukany opisał sprawę podania się dymisji przez Bortniczuka.
Minister zdrowia Łukasz Szumowski mówił dziś na antenie radiowej Trójki na temat kryzysu związanego z epidemią koronawirusa i dalszych planów rządu w tej sprawie.
W czwartek zostaną ogłoszone wszystkie decyzje dotyczące egzaminu ósmoklasisty i matur – zapowiedział w środę rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że niedługo zapadną też decyzje w sprawie obowiązku noszenia maseczek.
Ministerstwo Zdrowia podało kolejne statystyki zakażeń wirusem SARS-CoV-2 oraz informacje o ofiarach śmiertelnych.
Premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych do Brytyjczyków, którzy mierzą się z rozwojem epidemii koronawirusa.
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska mówił na antenie Polskiego Radia 24 na temat ewentualnego przedłużenia obostrzeń dotyczących epidemii koronawirusa w Polsce. Jutro rząd podać ma informacje dotyczące dalszego postępowania w tej sprawie.
Najbogatsze państwa UE, uznające się za sumienie projektu europejskiego i rozliczające Polskę z "europejskości", wobec epidemii koronawirusa narzucają ograniczenia finansowe - stwierdził w "Gościu Niedzielnym" minister ds. integracji europejskiej Konrad Szymański. To moment prawdy - ocenił.
Chodzić ma o radną PO z Gliwic, która pobierając świadczenia z ZUS-u a jednocześnie miała być obecna na wielu imprezach. Sprawę opisał SuperExpress, a telewidzom przedstawiła ją TVP Info.
Długie kolejki, głosowanie w maseczkach i pomoc ze strony Gwardii Narodowej - tak odbywały się we wtorek prezydenckie prawybory w amerykańskim stanie Wisconsin. Ich wyniki - zgodnie z orzeczeniem sądu - nie będą znane aż do poniedziałku.
New York Post pisze o tym, że polskie Sejm głosował w poniedziałek za przeprowadzeniem wyborów prezydenckich w kraju wyłącznie korespondencyjnie z powodu ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. NYP pisze również o sprzeciwie opozycji i wątpliwościach dotyczących możliwości przeprowadzenia wyborów przez pocztę. Najciekawsze jest jednak to, ze wszystko to ilustruje zdjęciem posłów Koalicji Obywatelskiej Borysa Budki, Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i Roberta Kropiwnickiego w entuzjastycznych pozach
Uważam, że ustawa dotycząca głosowania korespondencyjnego jest potrzebna, prawdopodobnie w okresie najbliższych dwóch lat nie będziemy w stanie przeprowadzić wyborów inną metodą, ale nie zgadzam się na termin 10 maja wyborów prezydenckich - podkreślił szef Porozumienia wicepremier Jarosław Gowin.
Różne ludziom rzeczy przychodzą do głowy, kiedy siedzą z konieczności zamknięci w czterech ścianach. Jedni przypominają sobie, że mają rodzinę, inni nagrywają zabawne filmy i wrzucają do sieci, tyją, ćwiczą, jeszcze inni upijają się albo, wręcz przeciwnie, trzeźwieją. A „Gazeta Wyborcza” napisała do ambasady Włoch maila, którego zatytułowała: „Włosi to naród osłów. Nie bądźmy jak Włosi”. Naprawdę. „Wyborcza” wysłała do ambasady Włoch tak zatytułowanego maila.
Zdaniem światowych mediów ekonomicznych przed czwartkowym spotkaniem w formule OPEC+, które spotkaniem jest tylko z nazwy, bo w związku z epidemią odbędzie się w trybie telekonferencji, Arabia Saudyjska postawiła Rosji ultimatum. Jego istota sprowadza się do żądania równego rozłożenia ciężarów związanych z proponowana redukcją wydobycia ropy naftowej, po to, aby ratować lecące na łeb na szyję ceny. Jak skądinąd wiadomo, bo ta informacja z trwających negocjacji przeciekła do wiadomości publicznej, planowane ciecia mają wynosić 10 mln baryłek na dobę, co i tak, w obliczu gwałtownie malejącego popytu (25 mln baryłek na dobę) należy uznać za półśrodek, częściowo tylko ratujący sytuację. Ale teraz okazuje się, a pisze o tym zarówno Bloomberg jak i Reuters, że Saudowie chcą aby Rosja zmniejszyła swoje wydobycie o 1,5 mln baryłek dziennie, Arabia Saudyjska o 3 mln baryłek a jej bliskowschodni partnerzy też każdy o 1,5 mln dziennie
We wtorek w wieku 53 lat zmarł dziennikarz Wiktor Bater. Był korespondentem polskich mediów w Rosji, laureatem nagrody Grand Press w kategorii news za pierwszą informację o katastrofie prezydenckiego samolotu w Smoleńsku, autorem książki "Nikt nie spodziewa się rzezi. Notatki korespondenta wojennego".
Profesor Klaus Püschel, szef hamburskiego instytutu medycyny sądowej, który zajmuje się badaniem ciał osób zmarłych na koronawirusa z obszaru Hamburga w rozmowie na łamach „Hamburger Morgenpost” postawił tezy, które mogą szokować wiele osób. - Ten wirus wpływa na nasze życie w całkowicie przesadny sposób. Nie ma to żadnego związku z niebezpieczeństwem, jakie stwarza. (...) Jestem przekonany, że śmiertelność z powodu koronawirusa nie będzie w rocznym ujęciu widoczna nawet w swym szczycie - przekonuje Püschel.