- Nie ukrywam, że dzisiejsza obecność tysięcy młodych ludzi w dziesiątkach polskich miast, którzy wyrażają swoją zaniepokojenie zmianami klimatycznymi, to niezwykle ważny głos w debacie publicznej. Zapewniam Was jednocześnie, że jest to głos słyszalny, który noszę głęboko w sercu. Cieszę się również widząc Was zaangażowanych w ochronę środowiska i klimatu. W dobie dzisiejszych czasów, gdzie mamy do czynienia z szybko rozwijającym się przemysłem, postawienie na zrównoważony rozwój z poszanowaniem klimatu jest kluczowe dla przyszłości naszej planety - w liście do strajkującej dziś młodzieży napisał Henryk Kowalczyk, Minister Środowiska.
Niemieccy komentatorzy uważają, że nominacja Małgorzaty Kidawy-Błońskiej jest "kluczem do sukcesu" Koalicji Obywatelskiej.
Kamila Gasiuk-Pihowicz odwiedziła targ w Różanie, gdzie zamierzała prowadzić kampanię wyborczą. Niestety kandydatce KO odbije się ona niezłą czkawką...
Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda apelują o sprzątanie lasów i zabieranie z nich śmieci. – Lasy to nasze wspólne dobro, odwdzięczmy się im za to, co nam dają – mówili, inaugurując akcję #sprzątaMY.
Ten polityk nie ma szczęścia. Według informacji „Gazety Wyborczej” ukraiński minister infrastruktury Władisław Kriklij zamierza zwolnić Sławomira Nowaka ze stanowiska szefa ukraińskiej agencji drogowej Ukrawtodor, która jest odpowiednikiem polskiej GDDKiA.
"Życie ma pierwszeństwo" – to hasło kampanii edukacyjnej skierowanej do polskich kierowców. Jej celem jest szerzenie wiedzy na temat zasad tworzenia korytarza życia. Organizatorem kampanii jest działająca przy Ministrze Infrastruktury Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Wojciech Mann, popularny dziennikarz muzyczny, przyłączył się do niechlubnej akcji "Nie świruj i idź na wybory", przy okazji zaatakował TVP Info. Czy można spodziewać się konsekwencji wobec dziennikarza?
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wydało oświadczenie, w którym potwierdza - „na przełomie listopada i grudnia 2018 r., w związku z awarią rekuperatorów, tj. wymienników ciepła, z eksploatacji została wyłączona”. Jak informuje TVP Info w związku z awarią spalarni osadów z Oczyszczalni Czajka, od grudnia 2018 r. Osady ściekowe są wywożone z Warszawy przez firmę zakontraktowaną w tym celu. Miesięczny koszt ma wynosić 1,7 mln zł. Sprawę na antenie Polskiego Radio 24 skomentował Sebastian Kaleta.
- Decyzja władz Empiku o wycofaniu ze sprzedaży jednego z wydań „Gazety Polskiej” narusza konstytucyjną wolność prasy. Stanowi także dyskryminację części społeczeństwa ze względu na poglądy. Do czasopisma dołączona była naklejka sprzeciwiająca się ideologii ruchu LGBT. Praktyka kierownictwa sieci sklepów może prowadzić do sytuacji, w której każdy konserwatywny tytuł będzie bezprawnie cenzurowany przez sprzedawcę - twierdzi instytut Ordo Iouris.
Partia Jarosława Kaczyńskiego niezmiennie pozostaje liderem sondaży, deklasując drugą Koalicję Obywatelską o 23 pkt proc.
W piątkowy poranek Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji poinformowało, że na przełomie listopada i grudnia 2018 r. miała miejsce druga awaria w warszawskiej oczyszczalni ścieków Czajka. Według prezydenta Warszawy "takie awarie dzieją się na całym świecie, nie tylko w Warszawie, także w Krakowie, Łodzi".
Podczas wizyty w USA przewidujemy podpisanie przez Prezydentów Polski i USA deklaracji wojskowej, dotyczącej lokalizacji i doprecyzowania obecności zwiększonego kontyngentu amerykańskich wojsk w Polsce – zapowiedział Szef Gabinetu Prezydenta RP.
Prezydent jest tego typu akcją oburzony, dlatego że nie można gardzić nikim - powiedział prezydencki minister Krzysztof Szczerski.
Chodzenie do programów jest elementem zawodu polityka, jeśli jest dobry to da sobie radę - mówił w programie Tłit WP lider Lewicy Włodzimierz Czarzasty.
Jedna ze szkół w komplecie pojawiła się na demonstracji. Serce rośnie! - czytamy na Twitterze Greenpeace Polska.
Dziennikarz Gazety Wyborczej Michał Wojtczuk poinformował, że spalarnia odpadów w oczyszczalni „Czajka” nie działa od grudnia. - Trwa spór prawny z wykonawcą - dodał Wojtczuk.
Publicyści Piotr Pałka oraz Miłosz Lodowski skomentowali sprawę Strajku Klimatycznego, który ma się odbyć w 60 polskich miastach w dniach 20-27 września 2019 r.
Do społecznej akcji "Nie świruj, idź na wybory", która odbiła się szerokim echem w mediach odniosła się rzeczniczka SLD Anna-Maria Żukowska.
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wydało oświadczenie, w którym potwierdza - „na przełomie listopada i grudnia 2018 r., w związku z awarią rekuperatorów, tj. wymienników ciepła, z eksploatacji została wyłączona”.
Potrzebna jest do tego odpowiedzialność, pojęcie które zostało niestety zapomniane przez twórców akcji - mówił o akcji „Nie świruj, idź na wybory” dla Polskiego Radia 24 dr Bawer Aondo-Akaa.