Znany socjolog i autor sondaży skomentował kwestię problemów demograficznych w kontekście zaniedbań polskich władz w sprawie repatriacji Polaków, którzy w wyniku wywózek i zmiany polskich granic z XXw. znaleźli się poza granicami kraju.
25-letnia Wiktoria S. zmarła dziś po operacji rany postrzałowej głowy. W szpitalu kobieta nie odzyskała przytomności. Miała na ciele także inne obrażenia. Świadkowie słyszeli na miejscu zdarzenia kłótnię kilku osób.
Wojciech Wybranowski relacjonował w mediach społecznościowych przebieg trzeciego dnia Powstania Wielkopolskiego. Przy okazji na profilu dziennikarza wywiązała się rozmowa na temat właściwej formy określającej mieszkańców Poznania.
Dyrektor Wojskowego Biura Historycznego przypomniał o dacie 29 grudnia 1970 roku, kiedy w dzienniku Służby Bezpieczeństwa zarejestrowano tajnego współpracownika o pseudonimie "Bolek".
Posłanka Krystyna Pawłowicz zwróciła się do byłego premiera Leszka Millera, który zarzuca partii rządzącej zmianę politycznego kursu, który nastąpić miał według niego pod kątem zbliżających się wyborów.
Na 14 stycznia zapowiedziana została konferencja finansowanej przez Sorosa Fundacji Batorego, w której panelistami mają być takie tuzy "nadzwyczajnej kasty" jak słynny Marcin Matczak, który groził córce blogera Matki Kurki, z którym dyskutował, czy sędzia Irena Kamińska, autorka słów o "nadzwyczajnej kaście". Dyskutować oczywiście będą nt. zniszczenia reformy sądownictwa.
W debatach w Sejmie i w Senacie pytano m.in. o zgodność ustawy z prawem unijnym i konstytucją oraz o to, projekt był konsultowany z samorządami i prezydentem Andrzejem Dudą. Ten ostatni zapowiadał już, że podpisze nowelizację.
Dziennikarz GW Wojciech Czuchnowski zarzuca Prawu i Sprawiedliwości dezubekizację emerytury kobiety, która pobierała świadczenie po mężu. Wypłaty zostały zmniejszone, ponieważ podlegały ustawie dezubekizacyjnej - mąż, po którym emerytura była otrzymywana podlegałby ustawie. Do sprawy odniósł się Dawid Wildstein.
Przed sądem toczy się proces, który Gazecie Polskiej wytoczyli sędziowie. Na miejscu dziennikarze GP zapytali przedstawicieli KODu przeciwko czemu w tej sytuacji protestują. Okazało się, że... przeciwko łamaniu prawa wolności słowa. Zdaje się, że nie zrozumieli przeciwko komu toczy się sprawa.
W wieku 51 lat zmarła kierownik działu pogody TVP Agnieszka Dymecka.
Dziennikarz TVP Krzysztof Ziemiec skomentował zniszczenie przez Niemcy Pałacu Saskiego w 74. rocznicę tego wydarzenia.
Przewodniczący Rady Krajowej Ruchu Kontroli Wyborów Paweł Zdun informuje o akcji mającej miejsce dziś - w 74. rocznicę zburzenia Pałacu Saskiego przez Niemców w 1944 roku.
Dopuszczalny prawem Unii Europejskiej deficyt to 3% PKB. Francuski budżet przekracza ten wskaźnik - To ważne, że Macron kontynuuje swój program reform, zwłaszcza na rynku pracy, i że Francja nadal znajduje się na ścieżce wzrostu. Pod tym warunkiem będziemy tolerować dług publiczny wyższy niż 3 procent jako jednorazowy wyjątek. Nie może jednak trwać dłużej niż do 2019 roku - powiedział unijny komisarz ds. budżetu Günther Oettinger tłumacząc dlaczego Komisja Europejska nie obejmie Francji tzw. "procedurą nadmiernego deficytu" pomimo tego, że ostatnio poddała mocnej krytyce budżet Włoch z deficytem w wysokości 2,4% PKB. Oettinger dodał, że Macron "pozostaje silnym zwolennikiem Unii Europejskiej" nie wyjaśniając niestety według jakiego wskaźnika zmienia to wysokość francuskiego deficytu.
- 2015- 2018 władza jednej partii. Pełna suwerenność. Budowanie początków dyktatury narodowo-katolickiej. Prześladowania, aresztowania i wyroki na opozycje - pisze Walter Chełstowski współtwórca Komitetu Obrony Demokracji. A dalej jest jeszcze ciekawiej.
Barbara Poleszuk, skazana prawomocnym wyrokiem w sierpniu 2017 r. na 4 miesiące pozbawienia wolności za podrapanie policjanta, po protestach środowisk patriotycznych i zamianie przez prokuraturę kary na dozór elektroniczny, wyszła na wolność. Święta Bożego Narodzenia spędziła razem z rodziną. Ale to nie koniec kłopotów „nazistów”, „faszystów” i Bóg wie kogo jeszcze z Hajnówki. Szykują się kolejne represje wobec polskich patriotów z tych od dawna skomunizowanych terenów.
Dziennik Fakt przypomniał wywiad Piotra Najsztuba z Jackiem Kurskim sprzed kilkunastu lat, w którym dzisiejszy prezes TVP zarzekał, że nie przyjąłby propozycji zarządzania telewizją publiczną.
W piątek popołudniu Sejm przyjął ustawę, która obniżą akcyzę na energię elektryczną. Ustawa wcześniej była procedowana w połączonych sejmowych komisjach Finansów Publicznych oraz Energii i Skarbu.
Podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu Ryszarda Petru pokonało słowo fotowoltaika.
Dopiero do przeciwko powrotowi Tuska do polskiej polityki opowiadała się prof. Jadwiga Staniszkis - Nie chcę, by Tusk został prezydentem. Był marnym premierem i politykiem - mówiła w rozmowie z Wirtualną Polską, a teraz dziennikarka Newsweeka Renata Kim uderza w podobne tony.
- W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi projektu rozporządzenia w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli informujemy, że nie ma i nie będzie konieczności organizowania obowiązkowych lekcji w soboty. Informacja o takim rozwiązaniu jest celowym wprowadzaniem rodziców w błąd i nieuzasadnioną próbą wywołania niepokoju – poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej.