Rzecznik rządu: na terenie powiatu hrubieszowskiego doszło do eksplozji, która doprowadziła do śmierci dwóch obywateli; służby wyjaśniają okoliczności.
W miejscowości Przewodów przy granicy z Ukrainą doszło do eksplozji – podało Radio Lublin. Według Radia ZET na Przewodów spadły dwie zabłąkane rakiety. Informację u swoich źródeł w amerykańskim wywiadzie potwierdziła agencja AP.
Pierwsze występy Kazimiery Szczuki na antenie RMF FM nie należały do udanych. Dziennikarka myliła się i praktycznie od samego początku popełniała błędy. Tak samo było w najnowszym wywiadzie z prof. Joanną Tyrowicz.
– Stało się to, przed czym od dawna przestrzegaliśmy. Terror nie ogranicza się do naszych granic. Rosyjskie rakiety uderzyły w Polskę, to poważna eskalacja – przekazał we wtorek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.
Jerzy Połomski zmarł 14 listopada w Skolimowie w wieku 89 lat. Piosenkarz mieszkał w skolimowskim Domu Artystów Weteranów Scen Polskich. Pojawiły się informacje nt. możliwych przyczyn śmierci artysty. „Lekarze do końca o niego walczyli” – przekazała jego menadżerka.
Rosyjskie ministerstwo obrony oświadczyło, że twierdzenia, iż w Polsce wylądowały rosyjskie rakiety, są prowokacją – oświadczyła agencja TASS powołując się na rosyjski MON.
Będzie kolejny wniosek do sądu przeciwko Polsce. Złożyło go ministerstwo środowiska Brandenburgii w sprawie odrzuconego przez nasz kraj sprzeciwu wobec decyzji środowiskowej. Źródłem konfliktu jest rozbudowa Odry.
Nie możemy potwierdzić informacji o rosyjskich rakietach na terytorium Polski – powiedział we wtorek rzecznik Pentagonu gen. Patrick Ryder. Dodał jednak, że podchodzi do doniesień poważnie i podkreślił, że USA będą bronić każdego centymetra terytorium NATO.
O godz. 21 odbędzie się posiedzenie rządu – przekazało Centrum Informacyjne Rządu.
Ławrow opuścił przedwcześnie dwudniowy szczyt G20. Odbywa się on na indonezyjskiej wyspie Bali. W czasie rozmowy z dziennikarzami nie szczędził mocnych słów pod adresem UE i NATO. „Od dawna są uczestnikami wojny hybrydowej” - przekonywał.
Zanim biało-czerwoni polecą do Kataru, by przygotowywać się do meczów mistrzostw świata, czeka ich jeszcze spotkanie z Chile. Czesław Michniewicz w czasie konferencji na stadionie Legii Warszawa odpowiadał na pytania dziennikarzy. Był podpytywany m.in. o to, czy na boisku pojawi się Robert Lewandowski.
Przewodniczący PO Donald Tusk opublikował nagranie, na którym w szokujący sposób zaatakował szefów PiS i banku centralnego.
W miejscowości Przewodów przy granicy z Ukrainą doszło do eksplozji – podało Radio Lublin. Według Radia ZET na Przewodów spadły dwie zabłąkane rakiety.
W poniedziałek w Lublinie miało miejsce spotkanie w ramach Klubu Obywatelskiego. Jednym z gości był poseł do Parlamentu Europejskiego i były marszałek Sejmu Radosław Sikorski.
Sławny aktor Jim Carrey z racji tego, że poparł Ukrainę w trwającym konflikcie otrzymał zakaz wjazdu do Rosji. Gwiazdor w żartobliwym komentarzu odniósł się do całej sytuacji. "Obawiam się, że stało się najgorsze!" - przyznał.
Niewiele krajów na świecie - i żaden w Unii Europejskiej - dokonało tak radykalnego przejścia od demokracji do półdyktatury, jak Słowenia w ciągu siedmiu miesięcy.
Premier Mateusz Morawiecki zwołał w trybie pilnym Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych – przekazał rzecznik rządu Piotr Muller.
Prawo i Sprawiedliwość przegrało głosowanie w sprawie reguły wydatkowej na posiedzeniu komisji finansów publicznych. Posłowie partii rządzącej chcą teraz reasumpcji.
Podczas zmasowanego ataku rakietowego na Ukrainę wojska rosyjskie wystrzeliły we wtorek rekordową liczbę ok. 100 rakiet, z których 20 jest jeszcze w powietrzu – powiadomił rzecznik ukraińskich sił powietrznych Jurij Ihnat. To najbardziej zmasowany atak rakietowy od początku pełnoskalowej inwazji rosyjskiej na Ukrainę.
Sąd Rejonowy Warszawa Śródmieście zadecydował w sprawie Sławomira Nitrasa, który w 2018 r. nazwał działaczy pro-life "gnojami" i "bandą psycholi". Polityk miał także naruszyć nietykalność cielesną jednego z nich.