Młoda polska lewica uliczna dzięki nowej administracji na Kapitolu dostanie silny mandat do forsowania swoich haseł w naszej głównej agendzie politycznej. Promotorzy radykalnych przekształceń i tutaj i za oceanem przestają być polityczną egzotyką. Nie śmiejmy się z „Julek”, ich dzisiejsze postulaty jutro mogą być normą. Zobaczmy co się dzieje w nowej administracji Bidena.
Pamięć i prawda o Holokauście będą trwać wiecznie - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda podczas obchodów 76. rocznicy wyzwolenia Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady Auschwitz-Birkenau.
W Warszawie doszło dziś do kolejnej awarii ciepłowniczej. Bez ciepła i ciepłej wody będą mieszkańcy Ursynowa oraz jednego z budynków na Powiślu.
Trybunał Konstytucyjny przedstawił pisemne uzasadnienie do wyroku dotyczącego ochrony życia. Zgodnie z wymogami konstytucyjnymi wyrok zostanie opublikowany dzisiaj w Dzienniku Ustaw – poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.
"Fakt" poinformował o tym, że odnotowano drugi zgon w Polsce po podaniu szczepionki przeciw COVID-19.
Trybunał Konstytucyjny opublikował w środę uzasadnienie pisemne wyroku z 22 października ub.r., w którym orzekł o niekonstytucyjności przepisu dopuszczającego aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu.
W środę lub czwartek Trybunał Konstytucyjny opublikuje uzasadnienie wyroku w sprawie aborcji – dowiedział się portal Interia.pl w źródłach w PiS.
Mamy nadzieję, że to, co się tu wydarzyło, nie powtórzy się w przyszłości i, że wszyscy potrzebujący klinicznie wspomaganego odżywiania i nawadniania będą traktowani z należytą godnością – czytamy w komunikacie Konferencji Episkopatu Anglii i Walii.
Z powodu podejrzanej paczki policyjny zespół saperów został wezwany w środę do fabryki w północnej Walii, w której produkowane są szczepionki firmy AstraZeneca przeciw Covid-19 - podała stacja BBC.
Koniec KL Auschwitz nastąpił 27 stycznia 1945 r. Tego dnia żołnierze 60. armii 1. Frontu Ukraińskiego Armii Czerwonej zajęli rozległy obszar obozowy. W Auschwitz, Birkenau i Monowitz wyzwolenia doczekało około siedmiu tysięcy więźniów, w tym kilkaset dzieci. Większość więźniów całego kompleksu obozowego w liczbie blisko 60 tysięcy osób została wcześniej ewakuowana w tzw. marszach śmierci na zachód. Od 2005 r. dzień 27 stycznia obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu.
Postać Witolda Pileckiego, który informował o zbrodniach popełnianych w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz, przypomniał w środę w liście opublikowanym na łamach dziennika "Daily Telegraph" ambasador RP w Londynie Arkady Rzegocki.
Wszystko wskazuje na to, że były szef PO Grzegorz Schetyna nie oszczędza obecnego lidera opozycji Borysa Budki.
Wczoraj poznaliśmy zwycięzców Paszportów Polityki 2020 roku. W kategorii Muzyka popularna laureatem nagrody został Duet Siksa, który zaskoczył swoją wypowiedzią. Z resztą zobaczcie sami...
Kazimierz Smoleń zmarł w Oświęcimiu w dniu 27 stycznia 2012 roku, dokładnie w 67. rocznicę wyzwolenia KL Auschwitz, mając 91 lat. Przez trzydzieści pięć lat był dyrektorem Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Pod jego kierunkiem przepracowałem w Muzeum Auschwitz osiemnaście lat.
To jest zachowanie niegodne i rodzi sytuację podobną do tej, którą mieliśmy na WUM. To są takie tłumaczenia z kategorii pięciolatka. Jest to sytuacja absolutnie nieakceptowalna – stwierdził na antenie Radia ZET zapytany o sprawę posła Zbigniewa Girzyńskiego minister zdrowia Adam Niedzielski.
Mamy nadzieję, że strona, którą udostępniamy w rocznicę napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę, spełni nasze oczekiwania i przyczyni się do wyeliminowania fałszującego prawdę historyczną pojęcia „polskich” obozów śmierci czy zagłady – podkreśla pracownik Biura Badań Historycznych IPN dr hab. Sławomir Kalbarczyk na nowoutworzonej stronie truthaboutcamps.eu.
"Super Express" wyliczył wysokość emerytury Jarosława Kaczyńskiego po waloryzacji.
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki odniósł się do śmierci p. Sławka, Polaka, którego odłączono od kroplówki z pokarmem i nawodnieniem. Mężczyzna miał polskie obywatelstwo i o jego powrót starały się matka oraz siostra, a także polskie władze. Brytyjczycy nie wypuścili jednak Polaka i pacjent zmarł w dniu wczorajszym w wyniku zagłodzenia. Pana Sławka chciała przyjąć i poddać terapii Klinika Budzik.
Mocno to przeżył. Najgorsze jest to, że nigdy nie dowiemy się, co by było, gdyby poprowadził kadrę na Euro - mówi WP SportoweFakty Krzysztof Kołaczyk, wieloletni przyjaciel Jerzego Brzęczka.
Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus mówiła na temat Radia Maryja i TV Trwam. Polityk nieświadomie przypisała mediom o.Rydzyka ogólnoświatowe zasięgi?