W piątek po godz. 11 rozpoczęło się zwołane przez prezydenta Andrzeja Dudę posiedzenie Rady Gabinetowej ws. sytuacji epidemicznej oraz dalszej strategii działań państwa w walce z COVID-19 - poinformowała PAP Kancelaria Prezydenta.
W sytuacji kiedy większość dziennikarzy zajmuje się tym, czy telefon prezydenta Andrzeja Dudy był podłączony czy też nie, podczas jego rozmowy z królem Jordanii, nie dostrzegają oni licznych wypowiedzi polityków Platformy, w których padają twarde zapowiedzi „o pocie i łzach” dla Polaków, po tym jak ta partia wróci do władzy w naszym kraju.
Stołeczni policjanci zatrzymali 21-letniego Adama M., podejrzanego o wysyłanie wiadomości sugerujących, że w dniu 10 kwietnia dojdzie do zagrożenia życia lub zdrowia wielu osób - powiedział PAP rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.
- Generalnie ta historia pokazuje różnicę między “dziennikarzami” i dziennikarzmi. Ci pierwsi broni PAD od początku bez sprawdzenia czegokolwiek, bo prostu są od tego, że bronić władzy. Ci drudzy sprawdzili, jaka jest prawda - napisał [pisownia oryginalna] red. naczelny Onet.pl Bartosz Węglarczyk komentując falę krytyki jaka spadła na Onet po publikacji dot. rozmowy telefonicznej prezydenta Andrzeja Dudy z królem Jordanii. Wpis trudno określić inaczej niż jako przysłowiowe "samozaoranie", zważywszy na fakt, co wcześniej napisał na Twitterze jeden z czołowych redaktorów Onetu, Kamil Dziubka.
Prezydent rozmawia z królem Jordanii w maseczce. Przez niepodłączony telefon - napisał jeden z użytkowników Twittera, komentując materiał prezydenckiej kancelarii. Wpis zdobył szybko popularność w sieci, stając się pretekstem do chamskich ataków w stronę głowy państwa. Na nagonkę ostro zareagował rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Błażej Spychalski. Przez ileś godzin "wiodące media" atakowały głowę państwa - Prezydent Duda dzwonił z niepodłączonego telefonu? Analizujemy konstrukcję aparatu - pisał Onet [nawiasem mówiąc analiza wypadła dla "podłączenia" pozytywnie, ale artykuł stanowił, z racji tytułu kolejny pretekst do ataku]
Raper Mata, syn prof. Matczaka, prawnika znanego ze wsparcia Komitetu Obrony Demokracji i krytyki PiS, postanowił nagrać kontynuację utworu „Patointeligencja” – „Patoreakcja”. Zaatakował w nim prawicę, a w szczególności TVP i Jacka Kurskiego, pozwalając sobie na liczne wulgaryzmy. Później, w rozmowie z Kubą Wojewódzkim przyznał, że tekst piosenki konsultował ze swoim ojcem, na co zwróciła uwagę Magdalena Ogórek.
Nie wezmę odpowiedzialności za zmianę naszych zobowiązań wobec wyborców - powiedział minister sprawiedliwości, szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro, pytany o stanowisko ws. budżetu UE. Jego zdaniem suwerenności Polski nie można ryzykować. Inaczej tę sprawę ocenia nasz największy koalicjant - dodał.
Minister Zdrowia Adam Niedzielski był gościem Porannej Rozmowy w RMF FM, gdzie skomentował sytuację związaną z pandemią koronawirusa i ewentualne odmrażanie obostrzeń w nadchodzących miesiącach.
W Kanadzie powstaje pomnik upamiętniający polskich lotników walczących w drugiej wojnie światowej, a także polski personel naziemny w służbie RAF i w Pomocniczej Służbie Kobiet. Monument stanie przy polskim centrum kulturalnym w Mississauga w prowincji Ontario.
Gigant socjal mediów właśnie doznał kolejnej awarii. Nie działają Facebook, Messenger, Instagram
On chciał po prostu opozycję wspierać i ja go przekonałam wówczas, że warto postawić na Platformę, bo jest silna, bo ma pieniądze, bo jest potencjał do tego, żeby kiedyś wybory wygrać - mówiła była działaczka Platformy Obywatelskiej Aleksandra Wasilewska w rozmowie z „Wiadomościami” TVP, potwierdzając tym samym współpracę Mariusza Kozaka-Zagozdy (twórcy i administratora m.in. hejterskiego profilu „Sok z Buraka”) z PO.
Rosyjski Fundusz Inwestycji Bezpośrednich (RDIF), który jest odpowiedzialny za sprzedaż szczepionki Sputnik V, uznał, że słowacki Instytut Leków (SUKL) naruszył umowę o dostawie szczepionki i musi zwrócić otrzymane szczepionki. SUKL odrzucił w czwartek zarzut o złamaniu umowy.
Wysoki rosyjski urzędnik, Dmitrij Kozak, jeszcze do niedawna wicepremier Federacji Rosyjskiej, stwierdził, iż siły FR mogą interweniować w Donbasie, by „bronić” rebeliantów. „Wszystko zależy od skali sytuacji” – stwierdził. O sprawie informuje redakcja BBC.
Dziennik „Le Monde” opisuje w czwartek konflikt między rządem francuskim a Trybunałem Sprawiedliwości UE (TSUE). Według gazety rząd francuski wzywa Radę Stanu (naczelny sąd administracyjny), by weszła w konflikt z instytucją europejską.
Największe szanse na przyciągnięcie mnie ma ten polityk, który ma chęć wprowadzenia w życie postulatów, z którymi przyszedłem do Sejmu; większe moce sprawcze ma z pewnością prezes PiS Jarosław Kaczyński niż prezes Porozumienia Jarosław Gowin - powiedział w czwartek lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.
Duże zainteresowanie programami Love Island oraz Hotel Paradise sprawiło, że ma powstać kolejny taki format. O sprawie poinformował portal „Pudelek”.
Chrześcijańska fotograf Emilee Carpenter pozwała stan Nowy Jork. Twierdzi, że stanowe przepisy o niedyskryminacji naruszają jej prawa do wolności słowa.
- Wobec nieskuteczności instytucji państwowych oraz opieszałości instytucji uniwersyteckich, a przy tym braku ich zainteresowania sednem sprawy, nie mamy innego wyboru niż publicznie napisać: Marcin Kozak, doktorant na Wydziale „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego, jest gwałcicielem - pisze radykalnie lewacki (używający symboli Antify) "Studencki Komitet Antyfaszystowski Uniwersytetu Warszawskiego. Co ciekawe Marcin Kozak jest również publicystą OKO.Press.
„Panie! Żyję, bo każesz, umrę, bo zechcesz, zbaw mnie, bo możesz”, „Pragnę, abyś był tak uwielbiony, jak jesteś wyniszczony” (Bł. Aniela Salawa)
W Internecie pojawiły się hejterskie komentarze sugerujące, iż prezydent Duda nie zadzwonił jednak do króla Abdullaha II, przywódcy Jordanii. Informację o rozmowie telefonicznej potwierdziła strona jordańska.