- Organizacja więcej niż jednej uroczystości poświęconej wielkiej rocznicy nie jest taka niezwykła, ale dzieje się tu coś więcej. Za chęcią uczczenia pamięci ofiar kryją się inne, mniej honorowe cele - pisze w Haaretz cytowany przez Rzeczpospolitą Ofer Aderet, publicysta dotychczas bardzo Polsce niechętny.
Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska była Gościem Moniki Olejnik w "Kropce nad i". Wygłosiła tam bardzo ciekawą tezę...
Pracownia Social Changes opublikowała sondaż na zlecenie portalu wpolityce.pl, który jasno pokazuje z kim obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda będzie miał najwięcej kłopotów z wygraniem nadchodzących wyborów.
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wzbogaciło się o nowe koncesje poszukiwawcze na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Przyznało je w ramach corocznej rundy koncesyjnej (APA 2019) norweskie Ministerstwo Ropy Naftowej i Energii.
Wmawianie opinii publicznej, że Polska zrzekła się odszkodowań wojennych, groźby rewizji granic, szafowanie hasłem „polskie obozy zagłady”, czyli jak Niemcy rozgrywają sprawę reparacji wojennych dla Polski. Ujawniamy kulisy negocjacji ws traktatu zjednoczeniowego Niemiec. Dlaczego strona polska powierzyła negocjacje tajnym współpracownikom specsłużb PRL, zwolennikom pojednania Polski z Niemcami nawet kosztem reparacji? Dlaczego żyjący uczestnicy tamtych wydarzeń nie chcą odpowiadać na pytania naszych dziennikarzy? Jakie decyzje polskich polityków po 89 roku sprawiły, że nasz kraj nadal musi walczyć o reparacje wojenne od Niemiec?
Wobec zarzutów o nierzetelność dziennikarską w sprawie materiałów na temat Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, szef Radia Szczecin opublikował oświadczenie o zgodności publikowanych materiałów z zasadami etyki i sztuką zawodową.
– Konfederacja to toksyczna mieszanka leseferystycznych libertarian, radykalnych nacjonalistów, wściekłych antysemitów i antyunijnych fanatyków – pisze na łamach portalu politico.eu prof. Wojciech Sadurski.
Były prezydent Lech Wałęsa, najwyraźniej zazdrosny o aplauz, jaki zyskała Beata Szydło podczas debaty na temat polskiej praworządności w Parlamencie Europejskim, postanowił zaatakować byłą premier.
Reduta Dobrego Imienia przed 75 rocznicą zajęcia niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau wysyła informację do 8 tysięcy redakcji mediów w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji oraz Rosji na temat właściwego nazewnictwa tego obozu.
W środę w Parlamencie Europejskim odbyła się burzliwa dyskusja nt. praworządności w Polsce w ramach prowadzonej wobec Polski procedury art. 7 traktatu o Unii Europejskiej.
- Niestety w polskich portach wypadków jest coraz więcej. Związane jest to z coraz większą liczbą przeładunków. Jako organizacje związkowe sygnalizujemy, że ostatnio zatrudniani są coraz gorzej wykwalifikowani pracownicy – mówił Krzysztof Dośla, przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ Solidarność, w audycji „Głos Pracownika” na antenie Radia Gdańsk.
W czwartek Parlament Europejski przyjął rezolucję ws. praworządności w Polsce i na Węgrzech. Beata Szydło opublikowała na jednym z portali społecznościowych zdjęcie przedstawiające Roberta Biedronia tuż po głosowaniu nad dokumentem.
Senator PiS Stanisław Karczewski zapowiedział sądowe pozwy wobec posłów Platformy Obywatelskiej za „zorganizowaną nagonkę budowaną na kłamstwie”.
"Wiemy przecież kto był po stronie wolności. Nie możemy zapomnieć o prawdziwej historii Polski w trakcie i po II wojnie światowej" - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas odbywającego się w Pradze Szczytu Szefów Rządów Państw Grupy Wyszehradzkiej.
– Prawo i Sprawiedliwość kolejny raz odniosło porażkę w Europie – pisze za pośrednictwem mediów społecznościowych europarlamentarzystka PO Ewa Kopacz.
- To parodia opinii gremium międzynarodowego. Trudno ja traktować poważnie – ocenił Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej poświęconej opinii Komisji Weneckiej.
Instytut Badań Pollster przeprowadził badanie na zlecenie „Super Expressu”, w którym zapytał ankietowanych, na kogo oddaliby swój głos w nadchodzących wyborach prezydenckich.
Komisja Wenecka w czwartek wydała opinię w trybie pilnym na temat nowelizacji ustaw sądowych. – Nowelizacja ustaw sądowych może być postrzegana jako dalsze osłabienie wymiaru sprawiedliwości w Polsce – czytamy w dokumencie.
– Nowelizacja ustaw sądowych może być postrzegana jako dalsze osłabienie wymiaru sprawiedliwości w Polsce – czytamy w dokumencie wydanym dziś przez Komisję Wenecką. Na opinię Komisji Weneckiej w mocny sposób zareagowali internauci.
Parlament Europejski przyjął w czwartek rezolucję ws. praworządności w Polsce i Węgrzech. Jak głosowali polscy europarlamentarzyści?