Jacek Jaśkowiak kwestuje podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Polsat News zapytało prezydenta Poznania m.in. o kwestię bezpieczeństwa, przypominając o ubiegłorocznym śmiertelnym ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Ambasador RP w Szwajcarii, Jakub Kumoch, odniósł się do retoryki obecnej w niektórych środowiskach medialnych i politycznych, głoszącej, że lawinę krytyki i ataków Polska "zawdzięcza" nowelizacji ustawy o IPN.
– Z uwagi na fakt, że toga stanowi strój urzędowy używany na rozprawie, wydaje się niedopuszczalne używanie jej w czasie np. udzielanego wywiadu telewizyjnego czy też w innych sytuacjach niestanowiących wykonywania czynności służbowych związanych z uczestniczeniem w postępowaniu sądowym – twierdzi dr Michał Mistygacz, pracownik INP UW, a wcześniej, według portalu rp.pl, pracownik Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście.
Ataki propagandowe czasem są przygrywką do napaści zbrojnej. Propaganda ma wcześniej przekonać opinię i polityków innych krajów, że ofiara agresji na to zasługuje. Obserwując poczynania propagandystów Kremla, w czym uczestniczy także prezydent Federacji Rosyjskiej przypomnijmy, co przed 1939 rokiem robili niemieccy fachowcy od propagandy. Otóż podjęli oni ogromne starania, aby przekonać światową opinię publiczną o słuszności praw Rzeszy do polskiego Pomorza, Śląska i Wielkopolski. Wtedy, tak jak teraz w Rosji, organizatorami wrogich Polsce akcji propagandowych były osoby i urzędy państwowe, ministerstwa, wojsko (Reichswehra), a całością przedsięwzięć kierowały wyspecjalizowane komórki ministerstwa spraw zagranicznych (Auswärtiges Amt). W tym ważną rolę odgrywały placówki dyplomatyczne Niemiec wspomagające działalność propagandową prowadzoną na terenie innych państw.
– Wierzę, że Paweł jest tutaj ze mną, tak jak ja kwestowałam z nim przez wszystkie lata, patrzy z góry i się cieszy – powiedziała podczas gdańskiej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy europosłanka KO Magdalena Adamowicz, żona tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza.
Krzysztof Wyszkowski, publicysta i lider podziemnej "Solidarności" ocenił napięcie dyplomatyczne pomiędzy Rosją i Polską.
– Wyp...dalaj stąd! Co ty, wariata ze mnie robisz?! Myślisz, że ja nie wiem? Masz zgodę, żeby robić mi zdjęcie? Wyp...dalaj stąd! – mówi do rejestrującego wydarzenie jeden z kontrmanifestantów.
Prezydent Donald Trump zwrócił się do władz Iranu z dość prowokacyjnym apelem.
Dziś 12 stycznia, druga niedziela miesiąca. Jest ona dniem, w którym obowiązuje ograniczenie handlu.
W sobotę odbył się marsz "Tysiąca Tóg" pod hasłem „Prawo do niezawisłości, prawo do Europy”. Sędziowie protestowali przeciwko reformie sądownictwa i ustawie o apolityczności sędziów. Odbyły się również kontrmanifestacje. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
– To byłaby sytuacja dla niego bardzo niekomfortowa, tym samym dla Polski, dla jej majestatu, gdzie Andrzej Duda siedziałby wśród zaproszonych, bez szans na zabranie głosu w tak ważnym momencie – uważa były premier Leszek Miller.
Po raz 28. ruszył finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Wiatr w żagle” – to tegoroczne hasło finału, a orkiestra gra „dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”.
Burmistrz Ustrzyk Dolnych w woj. podkarpackim chciał zmniejszyć ilość katechezy w szkole. Spotkał się z falą krytyki.
Portal DoRzeczy.pl opublikował dziś wyniki sondażu pracowni Estymator, w którym badano stopień poparcia politycznego dla kandydatów w wyborach prezydenckich, które odbędą się w maju br.
– Oczywiście wiemy na kogo mamy nie głosować. Dla mnie obecny prezydent nie jest prezydentem – miał wg. Gazety Lubusloej powiedzieć podczas gorzowskiego marszu „Tysiąca Tóg” mec. Jerzy Wierchowicz.
Według rozchodzących się w sieci informacji dzienikarzy, KE we wtorek ma skierować sprawę polskiej Izby Dyscyplinarnej do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu.
Red. Filip Memches zareagował na informację o powołaniu międzynarodowej grupy eksperckiej, która mam badać katastrofę Boeinga 737, do której doszło nieopodal lotniska w Teheranie w ostatnią środę.
W nocy z wtorku na środę katastrofie uległ Boeing 737 należący do ukraińskich linii lotniczych. Do tragedii doszło niedługo po starcie maszyny z lotniska w Teheranie. Początkowo narracja irańska podkreślała, że doszło do nieszczęśliwego wypadku. W końcu przyznano jednak, że samolot zestrzelono. Według irańskich władz miał to być błąd osoby, która działając pod presją uznała, że to wrogi obiekt.
Szef resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, Marek Gróbarczyk, poinformował, że sąd oddalił powództwo marszałka woj. pomorskiego, Mieczysława Struka, ws. przekopu Mierzei Wiślanej. Do sprawy odniósł się prawnik Marcin Wątrobiński.
Artur Hofman, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów, skomentował sprawę decyzji prezydenta Dudy ws. udziału w V Forum Holokaustu w Jerozolimie.