Opublikowano dziś wyniki sondażu prezydenckiego, jaki DGP i RMF FM zamówiły w firmie United Survey.
"Były senator RP, jego syn oraz dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Fundusze Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zatrzymani przez krakowskich funkcjonariuszy CBA. W tle wielomilionowe łapówki" - podaje CBA.
78-letnia obecnie Barbara Wojnarowska- Gautier, przedstawia swoje wspomnienia z obozu koncentracyjnego KL Auschwitz. Ta rodowita warszawianka była trzy i pół letnim dzieckiem gdy wraz z rodzicami znalazła się w obozie. Również ona była ofiarą eksperymentów dr Mengele. Tej małej dziewczynce, tak jak i jej rodzicom, udało się przeżyć to przerażające miejsce urządzone przez Niemców. Jednak przez całe swe życie Barbara Wojnarowska Gautier odczuwała tego skutki. »Z Mengele w moich wspomnieniach wiąże się tylko ból. Gdy pewnego dnia podarował mi jabłko, rzuciłam nim w niego. Do dziś widzę jego błyszczące buty”
- Nie mogę milczeć, trzeba zabrać głos - pisze w książce "Z głębi naszych serc" emerytowany Papież Benedykt XVI. Książkę napisał wraz z prefektem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kardynałem Robertem Sarah'em. Ujawnione przez Le Figaro fragmenty stanowią obronę tradycji celibatu. Do sprawy odniósł się kontrowersyjny kapłan ks. Wojciech Lemański
- Greta Thunberg inicjatorka Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla, człowiek roku TIME, inspirująca, odważna kobieta, która porwała tysiące (miliony?) ludzi na całym świecie do walki o naszą Planetę i potrafi wygarnąć politykom ich krótkowzroczne decyzje... Dziś była na obiedzie w Avocado SPOT
No fajnie na tych Mazurach. Byliśmy teraz w ramach urlopu kilka dni z całą rodziną i rodziną sąsiadów w wynajętych pod Mikołajkami domkach. Chcieliśmy trochę uciec przed warszawskim szaleństwem. I cóż, chyba się udało
Lata 20. rozpoczęły się niezwykle burzliwie, a słowa Władimira Putina dotyczące wyimaginowanej współpracy między przedwojenną Polską a III Rzeszą sprawiają, że rozgrywka geopolityczna dotyczy również naszego kraju. Niestety sytuacja ze Światowym Forum Holokaustu w Jerozolimie, gdzie organizatorzy nie chcieli usłyszeć przemówienia prezydenta kraju, który w trakcie wojny stracił tak wiele milionów obywateli i poniósł potężne koszty, również terytorialne, udowadnia, że przed polską dyplomacją wciąż bardzo dużo pracy.
Na terenie polskiego parlamentu doszło do niefortunnego zdarzenia. Podczas gdy reporter TVP Miłosz Kłeczek usiłował uzyskać od Marszałka Grodzkiego komentarz w bieżącej sprawie, jego kamerzysta podczas wykonywania obowiązków, potrącił kamerą jego dyrektor gabinetu Małgorzatę Daszczyk. Niedługo potem na Twitterze na reportera TVP wylała się fala hejtu
Muzeum Auschwitz zwróciło do brytyjskiego portalu TheGuardian.com, który określił KL Auschwitz mianem "nazistowskiego obozu położonego niedaleko Krakowa w Polsce" [Nazi death camp near Cracow in Poland].
Bawer Aondo-Akaa, znany prolajfer działacz patriotyczny i doktor teologii, zwrócił się z pytaniami do Szymona Hołowni, kandydującego na urząd Prezydenta RP.
Głośnym echem odbija się w mediach dzisiejsze zderzenie operatora TVP Info z dyrektorem Gabinetu Marszałka Senatu Małgorzatą Daszczyk.
Dziś doszło do zderzenia kamerzysty TVP z dyrektor gabinetu marszałka Grodzkiego. Senat skomentował sprawę w mediach społecznościowych w tonie napaści dziennikarza na urzędniczkę. Do sprawy odniósł się red. Marcin Makowski.
Piotr Duda, przewodniczący NSZZ Solidarność, podpisał dziś list intencyjny w sprawie obchodów 40. rocznicy powstania Solidarności. Po uroczystości przewodniczący znalazł czas na krótką rozmowę z Tysol.pl, a w niej odniósł się m.in. do słów Władysława Kosiniaka-Kamysza na temat dialogu społecznego.
Jak podaje dziennikarz RMF FM Patryk Michalski Komisja Europejska ma gotowe scenariusze na powstrzymanie zmian w wymiarze sprawiedliwości, które proponuje Prawo i Sprawiedliwość.
Powstanie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, który stał się zwieńczeniem polskiej drogi do wolności, to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski, Europy i Świata. W tym roku będziemy obchodzić 40. rocznicę tego wydarzenia. W uroczystości podpisania listu intencyjnego dot. organizacji koncertu na 40-lecie powstania "S" udział wzięli Piotr Duda, przewodniczący „Solidarności”, wicepremier Jacek Sasin, prezes TVP Jacek Kurski i wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. Uroczystość poprowadzili Marek Lewandowski, rzecznik prasowy Komisji Krajowej Solidarności i Michał Adamczyk, dziennikarz TVP. Zapraszamy na fotoreportaż.
Muzeum Auschwitz-Birkenau informuje, że na uroczystościach 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau Federację Rosyjską będzie reprezentował jedynie ambasador Siergiej Andriejew.
Dziś w Beverly Hills, w Samuel Goldwyn Theater, podano nominacje do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wśród filmów, które powalczą o statuetkę Oscara z kategorii: najlepszy film międzynarodowy, znalazł się obraz w reżyserii Jana Komasy "Boże Ciało".
Jak podaje "Dziennik Zachodni" dzisiaj koło godziny 14:25 potężny wstrząs na Śląsku był odczuwalny w wielu miastach województwa śląskiego. Spółki górnicze badają przyczynę.
Działacz miejski Jan Śpiewak poinformował o kolejnym pozwie, który otrzymał od znanego adwokata. Sprawa dotyczyć ma zaangażowania Śpiewaka w sprawę reprywatyzacji warszawskiej.
Sławomir Neumann był gościem red. Roberta Mazurka w Porannej Rozmowie RMF FM, gdzie poruszono m.in temat oskarżeń o korupcję podnoszonych wobec marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.