Szałamacha: Wolne niedziele – raz w miesiącu. Dośla: Nie ma tu miejsca na wróżbiarstwo Wiadomości
Szałamacha: Wolne niedziele – raz w miesiącu. Dośla: Nie ma tu miejsca na wróżbiarstwo

– Na początek najlepiej byłoby wprowadzić zakaz handlu tylko w pierwszą niedzielę miesiąca i obserwować efekty przez dwa lata – powiedział minister finansów Paweł Szałamacha, zapytany w poniedziałek przez red. Bogdana Rymanowskiego o ocenę projektu obywatelskiego ustawy ograniczającej handel niedzielę, złożonego w Sejmie m.in. przez NSZZ „Solidarność”.

Edukacja w modelu „8+4″. Czy MEN zdąży ze szczegółami reformy? Wiadomości
Edukacja w modelu „8+4″. Czy MEN zdąży ze szczegółami reformy?

Anna Zalewska, minister edukacji, prezentowała w poniedziałek pierwsze, spisane na czterech kartkach założenia do reformy edukacji 8+4. Szefowa MEN oświadczyła, że samodzielne gimnazja (blisko połowa wszystkich gimnazjów w Polsce) dostaną 5 lat na przekształcenie się w szkoły podstawowe. Nad nowymi podstawami programowymi będą pracować małe, ośmio-, dziewięcioosobowe zespoły.

Janusz Śniadek: Prezydent nikogo indywidualnie nie oskarżył. Mówił o zaniechaniu nas wszystkich Wiadomości
Janusz Śniadek: Prezydent nikogo indywidualnie nie oskarżył. Mówił o zaniechaniu nas wszystkich

- Jak przystało na głowę państwa przemówienie było swoistym rachunkiem sumienia. Przecież prezydent nikogo indywidualnie nie oskarżył. On mówił o zaniechaniu, które spada na nas wszystkich. Przecież powiedział, że tym pogrzebem nie przywracamy godności „Ince”, „Zagończykowi”. Oni godności nigdy nie utracili. My przywracamy godność państwu polskiemu - mówi Janusz Śniadek.

Raport GUS: Coraz więcej Polaków wyjeżdża pracować w Niemczech Wiadomości
Raport GUS: Coraz więcej Polaków wyjeżdża pracować w Niemczech

Główny Urząd Statystyczny opublikował raport o stanie polskiej emigracji zarobkowej. Najwięcej Polaków przebywa na Wyspach Brytyjskich, jednak coraz częściej za praca jeździmy za Odrę.

500+ nie wlicza się do dochodu rodziny Wiadomości
500+ nie wlicza się do dochodu rodziny

Czy otrzymywane świadczenie wychowawcze z programu Rodzina 500 plus należy uwzględniać przy ustalaniu sytuacji materialnej rodziny pracownika do celów podziału środków z ZFŚS?

Sędzia Łączewski przyłapany na kłamstwie!? Informatycy sprawdzili jego komputer Wiadomości
Sędzia Łączewski przyłapany na kłamstwie!? Informatycy sprawdzili jego komputer

Sędzia Wojciech Łączewski, który stał się sławny po skazaniu byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego na trzy lata więzienia za prowokację Biura wymierzoną w Andrzeja Leppera, najwyraźniej kłamał. Wczorajszy "Super Express" twierdzi, że Wojciech Łączewski zeznał nieprawdę. Sprawa dotyczy dziennikarskiej prowokacji, w czasie której sędzia korespondował w portalu społecznościowym z fałszywym kontem Tomasza Lisa.

Tomasz Lis: To ekipa totalnych nieudaczników, wiec z gospodarką będzie jak z edukacją (...) Ruina Wiadomości
Tomasz Lis: To ekipa totalnych nieudaczników, wiec z gospodarką będzie jak z edukacją (...) Ruina

Tomasz Lis postanowił podzielić się swoją wiedzą na temat otoczenia wicepremiera Mateusza Morawieckiego i jego samego. Na swoim Twitterze napisał, że to "nieudacznicy". Oczywiście zero konkretów, jedynie tweet.

Anna Zalewska: Niczego w szkole nie da się diametralnie zmienić w ciągu jednego roku Wiadomości
Anna Zalewska: Niczego w szkole nie da się diametralnie zmienić w ciągu jednego roku

– Niczego w szkole nie da się diametralnie zmienić w ciągu jednego roku. Kadencja będzie tym, co zmianę rozpocznie. Młodzież chce poszerzać swoje horyzonty a my, budując klasy w systemie 1-3, 4-6, 1-3, 1-3, ciągle im to uniemożliwialiśmy. Czas to zmienić - powiedziała minister Anna Zalewska w TV Republika.

Rusza likwidacja Ministerstwa Skarbu Państwa Wiadomości
Rusza likwidacja Ministerstwa Skarbu Państwa

Rozpoczyna się proces likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa. - W ciągu najbliższych dwóch tygodni będę prezentował na posiedzeniu rządu koncepcję nowego podmiotu, który ma zastąpić likwidowany resort skarbu - powiedział w środę minister Dawid Jackiewicz.

Viktor Obran podczas debaty z Jarosławem Kaczyńskim: Węgrzy bardzo chętnie z Polakami pójdą konie kraść Wiadomości
Viktor Obran podczas debaty z Jarosławem Kaczyńskim: Węgrzy bardzo chętnie z Polakami pójdą konie kraść

Europie potrzebna jest kontrrewolucja kulturalna. Musimy ruszyć jak husarzy. Stosunki polsko-węgierskie mają większe znaczenie niż polityka. Jeżeli komuś się ufa mówi się, że możemy razem konie kraść. Węgrzy bardzo chętnie z Polakami pójdą konie kraść - zadeklarował premier Węgier Wiktor Orban podczas debaty w Krynicy z Jarosławem Kaczyńskim.

Premier Węgier Viktor Orban został Człowiekiem Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy Wiadomości
Premier Węgier Viktor Orban został Człowiekiem Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy

Premier Węgier Viktor Orban został Człowiekiem Roku podczas XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy. Nagrodę wręczyła premier Beata Szydło. Zeszłorocznym zwycięzcą był prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Donald Trump: Czy nie byłoby miło, gdybyśmy dobrze żyli z Rosją i współpracowali z nią w walce z ISIS? Wiadomości
Donald Trump: Czy nie byłoby miło, gdybyśmy dobrze żyli z Rosją i współpracowali z nią w walce z ISIS?

Donald Trump - kandydat na prezydenta USA z ramienia republikanów, podczas spotkania z wyborcami w Virginia Beach w stanie Wirginia, jasno zadeklarował, że jeśli wygra wybory będzie współpracował z Władimirem Putinem.

Wicepremier Morawiecki popiera ograniczenie handlu w niedzielę Wiadomości
Wicepremier Morawiecki popiera ograniczenie handlu w niedzielę

Wicepremier i jednocześnie minister rozwoju Mateusz Morawiecki w pełni popiera projekt ustawy ograniczającej handel w niedzielę, pod którym zebrano ponad 518 tys. podpisów.

Komisja Prawna Rady Europy zajmie się sprawą Smoleńska Wiadomości
Komisja Prawna Rady Europy zajmie się sprawą Smoleńska

Komisja Prawna Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy zajmie się raportem w sprawie Smoleńska. Starania o to, aby Komisja zajęła się tematem tragicznych wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku trwały dwa lata.

MON podjęło decyzję o rakietach Patriot Wiadomości
MON podjęło decyzję o rakietach Patriot

Do rządu Stanów Zjednoczonych wystosowano zapytanie ofertowe w sprawie zestawów obrony powietrznej Patriot. Poinformował o tym na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.

Minister Cyfryzacji: Dane Polaków są bezpieczne Wiadomości
Minister Cyfryzacji: Dane Polaków są bezpieczne

Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska zapewnia, że nie stwierdzono żadnego wycieku danych z bazy PESEL i są one są bezpieczne. Podkreśla, że nikt ich nie ukradł i nie używał do zaciągania kredytów. Odpowiadając w Sejmie na pytania posłów zwróciła uwagę, że działania podjęte przez ministerialnych urzędników pokazują na przełamanie słabości państwa w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

Pożegnanie Niezłomnych "Wilczura", "Lwa", "Małego", Śmiałego"... Wiadomości
Pożegnanie Niezłomnych "Wilczura", "Lwa", "Małego", Śmiałego"...

Doczesne szczątki Aleksandra Życińskiego „Wilczura”, Karola Łoniewskiego „Lwa”, Czesława Spadły „Małego” oraz Józefa Figarskiego „Śmiałego” walczących z komunistami w zgrupowaniu „Wolność i Niezawisłość” zostały uroczyście pożegnane w Łodzi. Wszystkich czterech skazano na karę śmierci. Wyrok wykonano 24 września 1948 roku w lasach na Kielecczyźnie. Ich pogrzeby odbędą się w najbliższych tygodniach w różnych częściach Polski.

Prezydent Palestyny z wizytą w Polsce Wiadomości
Prezydent Palestyny z wizytą w Polsce

Mahmoud Abbas, prezydent Palestyny, przebywa w Polsce z oficjalna wizytą. Przed południem na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie odbyła się ceremonia powitania.

Uroczysta premiera filmu "Smoleńsk". ZDJĘCIA Wiadomości
Uroczysta premiera filmu "Smoleńsk". ZDJĘCIA

Premiera filmu fabularnego „Smoleńsk” w reż. Antoniego Krauze odbyła się w poniedziałek wieczorem w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. Wśród gości byli: prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło.

Zidentyfikują ofiary zbrodni katyńskiej? Wiadomości
Zidentyfikują ofiary zbrodni katyńskiej?

Genetycy z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie prowadzą badania szczątków ofiar zbrodni katyńskiej. Badaniom poddano piętnaście czaszek, z czego dwanaście pochodzi od zamordowanych przez NKWD w Charkowie.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe