Dominik Tarczyński (PiS) w wyborach do europarlamentu zdobył 52. mandat europosła, ale drogę do skorzystania z niego otworzył mu dopiero Brexit.
W piątek o północy czasu kontynentalnego i o godz. 23 czasu brytyjskiego, Wielka Brytania pożegnała się z Unią Europejską. Od 1 lutego oficjalnie przestała być członkiem europejskiej wspólnoty.
Wicemister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk powiedział na antenie Radia Zet, że ewakuacja Polaków przebywających w Wuhan i pragnących uciec przed koronawirusem, jest w toku.
Olgierd Łukaszewicz, aktor, były prezes ZASP, a w ostatnich latach żarliwy "obrońca demokracji", wystąpił w wideo opublikowanym przez Komitet Obrony Demokracji, w którym odnosi się do wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.
Prezydencki minister Andrzej Dera wystąpił w audycji Gość Krzysztofa Ziemca na antenie RMF FM. Mówił o planowanych obchodach 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej.
Eurodeputowany Jacek Saryusz - Wolski ocenił, że obecna forma walki o władzę w Unii Europejskiej wypacza ideały jej założycieli.
Sekretarz Stanu USA Mike Pompeo spotkał się z prezydentem Białorusi Aleksandrem Łukaszenką – to pierwsza od 25 lat wizyta amerykańskiego sekretarza stanu na Białorusi.
O północy czasu polskiego i godz. 23 czasu brytyjskiego Wielka Brytania pożegnała się z Unią Europejską. Podczas wiecu zorganizowanego przez zwolenników tzw. brexitu przemawiał lider partii „Brexit” Nigel Farage.
Jeden z mostów na warszawskim Wawrze może nosić imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – projekt przegłosowali radni Koalicji Obywatelskiej. Teraz projekt trafi do Rady Miasta Warszawy.
Kandydatka Platformy Obywatelskiej w nadchodzących wyborach prezydenckich Małgorzata Kidawa-Błońska od piątku jest na Wyspach Brytyjskich, gdzie spotyka się z tamtejszą Polonią i mówi m.in. o… miejscowościach ze znakami wjazdu dla osób o innej orientacji seksualnej.
Socjolog i publicysta, a od poprzedniego roku także poseł na Sejm RP z list Lewicy Maciej Gdula w rozmowie z portalem gazeta.pl odniósł się do działań rządu PiS ws. reformy wymiaru sprawiedliwości.
Ten i inne rysunki znajdziesz w nadchodzącym numerze Tygodnika Solidarność
Po tym jak wybuchła afera wokół wypowiedzi dziennikarzy Dzień Dobry TVN, którzy dość niepochlebnie wypowiadali się na temat gwiazdy koreańskiego popu Jungkooka, w efekcie czego zwolniony został dziennikarz, którzy przeprowadzał sondę uliczną a Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik musieli przepraszać, zdaje się że na celownik wojowniczych fanów trafiło Radio Zet.
„Nic nie pamiętam, to było tak dawno. Wykonywałem tylko rozkazy przełożonych. Osobiście czuję, że zachowywałem się w porządku” - tak kilka lat temu tłumaczył się przed sądem ppłk bezpieki Wiktor Leszkowicz, nie mniej okrutny od swojego szefa – płk bezpieki Józefa (Goldberga) Różańskiego. Leszkowicz - krwawy ubek z katowni przy ul. Rakowieckiej w Warszawie nigdy nie odpowiedział za swoje zbrodnie.
Dziś o północy czasu brukselskiego, czyli również polskiego, "Brexit" staje się faktem. Staje się dzięki referendum, w którym Brytyjczycy 23 czerwca 2016 roku opowiedzieli się za opuszczeniem Unii Europejskiej. Za opuszczeniem UE opowiedziało się wówczas 52 proc. głosujących. Formalny wniosek o wyjście z UE rząd w Wielkiej Brytanii złożył 29 marca 2017 roku. A oto jak komentuje się w sieci to historyczne wydarzenie
Dziś o północy czasu brukselskiego, czyli również polskiego, "Brexit" staje się faktem. Staje się dzięki referendum, w którym Brytyjczycy 23 czerwca 2016 roku opowiedzieli się za opuszczeniem Unii Europejskiej. Za opuszczeniem UE opowiedziało się wówczas 52 proc. głosujących. Formalny wniosek o wyjście z UE rząd w Wielkiej Brytanii złożył 29 marca 2017 roku.
Wczoraj Marszałek Grodzki gościł w podkarpackim Krośnie, gdzie spotkał się z licealistami - Nigdy nie zabiegałem o zaszczyty, ale zawsze mnie wybierano na gospodarza klasy czy starostę roku - mówił
Między innymi na tzw. "patelni" w Warszawie zbierano podpisy pod obywatelskim projektem ustawy "STOP 447". W sumie zebrano około 220 tysięcy podpisów.
W powojennej historii USA przez długi czas nie było miejsca na bohaterów ratujących Żydów. Jednym z nich był niejaki Varian Fry.
Dziś o północy czasu kontynentalnego i o godz. 23 czasu brytyjskiego Zjednoczone Królestwo pożegna się po 47 latach z Unią Europejską. Na ulicach Londynu została przygotowana specjalna scena, odbywają się tańce i śpiewy, ale są też tacy, którzy uważają, że jest to najsmutniejszy dzień w historii Wielkiej Brytanii.