Joanna Scheuring-Wielgus wzywa do bojkotu Instytutu Ordo Iuris. Posłanka nie tylko apeluje, by prawników z Ordo Iuris nie zapraszać do mediów, ale składa także inne propozycje...
Mariusz Max Kolonko protestuje przeciwko wizycie Donalda Trumpa w Polsce, która miałaby odbyć się przed wyborami parlamentarnymi. Sprawę skomentował korespondent TVP w Berlinie.
Ten i inne rysunki znajdziesz w najnowszym numerze Tygodnika Solidarność
Wspomnienia o mojej mamie – wdowie po więźniu KL Auschwitz - Janie Klistała nr ob. 111912.\nHelena Klistała (ur. 1912 r.)\nNa prawach autora kilkunastu książek o ofiarach hitlerowskiego nazizmu, wpisuję w treść opracowań o moim Ojcu – kilka bardzo serdecznych zdań poświęciłem mojej Mamie, a rozpocznę ten tekst od niżej wpisanego i wymownego wiersza:
Od kilku lat Polska obchodzi Narodowy Dzień Zwycięstwa 8 maja jako oficjalne święto państwowe. Wcześniej, tak jak wszystkim podbitym przez Sowietów Europejczykom, kazano nam świętować 9 maja. Ale wprowadzona w 2015 r. przez Platformę Obywatelską zmiana zegarków - z czasu moskiewskiego na czas Greenwich - nie wystarczy. Bo kłamliwy sens tej rocznicy pozostał. Bo dalej mamy cieszyć się ze zwycięstwa, którego nie było.
"Każde doskonałe dzieło sztuki jest moralnym postępem ludzkości" uważał Ludwig van Beethoven. Czy zatem jest wizją artystyczną , jak twierdzi Donald Tusk, zniekształcenie jednoczącego polską wspólnotę wizerunku Matki Boskiej z Jasnej Góry, przed którym gromadzili się i gromadzą Polacy w chwilach próby?
Nieustanne remonty są nieodłączną częścią życia. To coś, co łączy metropolie, mniejsze miasta i małe miejscowości. Odnoszę jednak wrażenie, że duża część z nich nie ma żadnego uzasadnienia, a wiele jest przeprowadzanych bez ładu i składu.
Co najmniej 70 migrantów zginęło w wyniku zatonięcia łodzi, którą płynęli. Zdarzenie miało miejsce na wodach międzynarodowych, w pobliżu Tunezji.
Od przegranych w 2015 roku wyborów parlamentarnych Platforma Obywatelska nie spoczęła w organizowaniu buntów i protestów społecznych w często abstrakcyjnej obronie mniej i bardziej istotnych wartości. Zawołanie partyjne „nasza ulica i zagranica” okazało się skuteczne jedynie częściowo, bo kapitał protestów PO zaprzepaściła. Nawiasem mówiąc, podobnie jak wcześniej potencjał rozwojowy Polski.
Do zdarzenia doszło w warszawskim Wawrze. Podczas kłótni jeden z nastolatków ranił nożem kolegę. Ugodzony nożem uczeń szkoły podstawowej zmarł.
Do aktu wandalizmu doszło w piątek, 3 maja, w kościele św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie.
Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie skandalicznego artykułu opublikowanego na łamach Super Expressu.
Kaja Godek, działaczka pro-life, była gościem programu "Graffiti" w Polsat News. Kandydatka w wyborach do Parlamentu Europejskiego z ramienia Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy wypowiadała się m.in. na temat aborcji.
Gościem „Salonu Politycznego” Trójki była Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka Teraz!, kandydująca do Parlamentu Europejskiego z list Wiosny. Wypowiadała się m.in. na temat zamieszczenia tęczy na aureoli Matki Boskiej Częstochowskiej.
Dziennikarz i publicysta Dawid Wildstein odniósł się do wydarzenia związanego z wtargnięciem członka "Obywateli RP" na pomnik smoleński.
Cóż za wtopa! Brytyjska wersja programu „Randka w ciemno” wysłała dwóch sparowanych biseksualistów na romantyczny wyjazd do karaibskiego kraju Sainta Lucia. Problem w tym, że… w kraju tym za kontakty homoseksualne grozi 10 lat więzienia.
W czasie trwania uroczystości związanych z kolejną miesięcznicą katastrofy polskiego Tu-154 w Warszawie doszło do incydentu. Aktywista Obywateli RP wszedł na pomnik Smoleński i rozwinął banner. Interweniowała policja.
- Polityka nienawiści i prześladowania w sferze publicznej - pod takim hasłem zorganizowała potkanie Fundacja Otwarty Dialog. Jedna z opinii wygłoszonych podczas spotkania może zaskakiwać.
Były współpracownik Mateusza Morawieckiego ujawnił w swojej książce, że premier adoptował dwójkę dzieci. "Super Express" z tej informacji zrobił stronę główną piątkowego wydania, czym ściągnął na siebie falę krytyki. Oburzenie komentujących wywołuje użycie w rozgrywce politycznej małych dzieci ale i fakt, że najprawdopodobniej Madzia i Ignaś nie wiedzieli, że pochodzą z domu dziecka. Według Grzegorza Drobiszewskiego z PO cała publikacja jest... ustawką premiera Morawieckiego.
"Możemy się ze sobą ostro spierać, taka jest polityka i tego z dnia na dzień nie zmienimy. Ale jest granica, której nikt nie ma prawa przekroczyć. Wciąganie w politykę dzieci zasługuje tylko na potępienie. Jesteśmy dziś z Wami" – napisał lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Politycy z obozu Dobrej Zmiany, dziennikarze, ale także polityczni oponenci solidaryzują się z premierem Mateuszem Morawieckim po skandalicznej publikacji "Super Expressu".