Prezydent spotkał się z mieszkańcami Szczecinka. W wyniku wydarzenia chwilowo wstrzymano ruch statku. Spółka, która obsługuje rejsy, domagała się zwrotu kosztów przestoju opiewających na 900 zł. Prezydent zadeklarował uregulowanie tej kwoty z prywatnych pieniędzy. Okazało się, że niespodziankę miał dla niego minister z Kancelarii Premiera.
Jutro 4 sierpnia, pierwsza niedziela miesiąca. Będzie ona dniem, w którym obowiązuje ograniczenie handlu.
W Niemczech katolicka procesja musiała odbywać się w widocznych na filmie okolicznościach.
Do wypowiedzi Andrzeja Dudy na temat godnej celebracji poległych na Westerplatte odniósł się Paweł Wroński z GW. Komentarz Wrońskiego podsumował z kolei Dawid Wildstein.
Zmarł 54-letni uczestnik festiwalu, który odbywa się w Kostrzynie nad Odrą. Mężczyzna przyjechał na imprezę z synem.
- Zamiast uspokajać atmosferę i głosić chrześcijańską miłość bliźniego, ludzie Kościoła, w tym najwyżsi dostojnicy, szczują i podsycają agresję przeciw homoseksualistom - pisze Żaneta Gotowalska w tekście pt. "Głos Kościoła głosem Belzebuba" na Wyborcza.pl. w medium, które nie ma nic przeciwko atakom i prowokacjom ideologów LGBT na chrześcijańskie świętości
"Polska, borykająca się z niedoborem siły roboczej i kryzysem demograficznym, podejmuje zdecydowane działania, aby zachęcić młodych ludzi do pozostania w kraju" - pisze "Le Figaro" o poczynaniach polskiego rządu.
Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego jak zwykle obchodziłem na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Bo tu 1 sierpnia przychodzą od lat kolejne pokolenia Polaków, aby oddać hołd bohaterom sierpniowego zrywu. Pochylić się nad przystrojonymi biało-czerwonymi symbolami grobami powstańców. Tych starszych z Armii Krajowej, i tych młodszych z Szarych Szeregów. Chyba najwięcej zniczy jak zwykle zapłonęło w Kwaterze Batalionu Zośka, gdzie kilka dni temu – w Wigilię rocznicy Godziny W spoczął Ich dowódca – tułacz: kpt. Ryszard Białous, ps. Jerzy. Ale jest jedno „ale”: patriotyczny nastrój wciąż zakłóca sąsiedztwo grobów morderców.
Mateusz Morawiecki spotkał się z najstarszą osobą w Polsce, która na światowej liście długowiecznych zajmuje 19. lokatę. Pani Tekla Juniewicz ma obecnie 113 lat i czuje się dobrze.
Prezydent w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w Polsat News, odniósł się do najbardziej poruszających opinię społeczną spraw. Zapowiedział także wybory parlamentarne na 13 października br.
Aktywna medialnie siostra Theresa Aletheia Noble ze Zgromadzenia Sióstr Świętego Pawła, autorka książek, blogerka, była ateistka ucząca obecnie, jak postępować wobec bliskich, którzy odeszli od wiary, zwróciła się do tzw. Gota, członka subkultury gotyckiej, który ekscytował się rzekomym budzeniem przestrachu w zakonnicach, który związany miałby być z nawiązującym do okultyzmu wizerunkiem.
Korespondent TVP w Berlinie odniósł się do nieoficjalnych informacji medialnych, związanych z potencjalnym startem Romana Giertycha do Senatu z list PSL.
Witold Gadowski poinformował o cenzurze i blokowaniu jego filmów przez YouTube.
Na koncert w Warszawie na placu Piłsudskiego przybyły tłumy. Praktycznie cały teren był zajęty, ludzie siedzieli na trawa i nawet na asfalcie.
- Wojciech #Cejrowski nie stoi już przy Kaplica Królewska w Gdańsku. Prezydent #Gdańsk #Dulkiewicz przysłała sześciu umundurowanych na czarno ludzi, którzy usunęli podróżnika z terenu kościelnego, na którym rozmawiał z fanami, robił zdjęcia i podpisywał książki - czytamy na profilu podróżnika na Twitterze
Ceremonia pogrzebowa śp. Kazimierza Albina - ostatniego więźnia I transportu do KL Auschwitz - 6 sierpnia 2019 roku o godz. 11:00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego (ul. Długa 13/15, Warszawa)
Moje najwyższe zaniepokojenie budzą coraz częstsze akty nienawiści wobec ludzi wierzących, w tym wobec kapłanów oraz akty profanacji obiektów sakralnych, miejsc i przedmiotów kultu, tak ważnych dla katolików w Polsce – napisał przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w liście do ks. Aleksandra Ziejewskiego, proboszcza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Szczecinie, który został pobity w niedzielę 28 lipca
Ten i inne rysunki znajdziesz w nadchodzacym numerze Tygodnika Solidarność
W pierwszą sobotę sierpnia, 118 lat temu, urodził się Stefan Wyszyński, późniejszy metropolita warszawski, kardynał, prymas Polski. Z tej okazji jak co roku zaplanowano uroczystości w miejscu jego urodzin – Zuzeli. Również 3 sierpnia w katedrze włocławskiej odbędą się obchody 95. rocznicy święceń kapłańskich Prymasa Tysiąclecia.
- Postawa twa i wierność Ewangelii, oraz odważne Jej głoszenie przez wiele lat, sprawia, że jesteś znakiem sprzeciwu wobec zła. Życzymy zatem dalszych lat w zdrowiu, byśmy mogli czerpać od ciebie siłę i moc ze świadectwa o Chrystusie, mimo prześladowań i sprzeciwów ze strony współczesnego świata. Życzymy wiele wytrwałości w nauczaniu i wytrwałości w bronieniu ważnych dla człowieka i rodziny wartości, oraz w obronie ładu moralnego, gdyż wiemy, że duszą państwa jest autentyczna rodzina i autentyczne małżeństwo. Z serca życzymy by Bóg błogosławił i dawał potrzebne łaski (...) Życzymy byś zawsze jak do tej pory stanowczo mówił „tak” lub „nie”, bo w świecie, w którym żyjemy wszystko jest rozmyte i dobrze jest słyszeć proste przesłanie, aby nie zgubić się w rzeczywistości pełnej niejasnych wartości (…) Nasz kapłanie, na ciężkie czasy „masz zwyciężać”, a to dobro, które dajesz z siebie i otwartość na drugiego człowieka – oby do ciebie wracały- życzyli metropolicie krakowskiemu parafanie po uroczystej Mszy św. z okazji 100-lecia parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Lubomierzu