Jubileuszowa, 25. edycja ORLEN Maratonu "Solidarności" zbliża się wielkimi krokami. Już 15-go sierpnia na ulicach Trójmiasta pojawią się biegacze, którzy zmierzą się z dystansem maratonu, pokonując trasę z Gdyni, przez Sopot, do Gdańska. Zafiniszują pod fontanną Neptuna na Długim Targu. Przypominamy, że już 5 sierpnia 2019 koniec zapisów online!
- Walka z ideologią LGBT wymaga własnej przejrzystości - twierdzi Tomasz Terlikowski, katolicki publicysta, nawiązując w swym komentarzu do burzy wokół Kościoła Katolickiego, ostro atakowanego za silny opór wobec ideologii LGBT.
Jak nieoficjalnie informuje portal TVP.info na listach PSL-UED ma wystartować Roman Giertych, wicepremier w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego były lider Ligii Polskiej Rodzin i Młodzieży Wszechpolskiej, a obecnie zaciekły przeciwnik PiS i mecenas liberalnych elit, m.in Donalda Tuska. Doniesienia te w podobnym tonie skomentowali Donald Tusk i Radosław Sikorski.
Sąd Apelacyjny w Krakowie wydał dziś precedensowy i sensacyjny wyrok. Nakazał Ringier Axel Springer Polska przeproszenie Krystiana Brodackiego na głównej stronie Onet.pl, w ramce wielkości ¼ ekranu oraz zasądził na rzecz powoda kwotę 100 000 złotych tytułem zadośćuczynienia. Wyrok ma związek z publikacją Onet.pl z marca 2016 r., w której ilustracją do tekstu o kolaboracji z Niemcami było zdjęcie kobiet ciągniętych przez Niemców na egzekucję w Palmirach. Jedną z takich kobiet była matka Krystiana Brodackiego, Maria Brodacka. Wyrok jest prawomocny.
– W przypadku budowy sprzętu pancernego nie jest rozstrzygnięte, w jakim kierunku Polska zmierza. Gdybyśmy w oparciu o te doświadczenia, rozwiązania i zdolności, które zostaną osiągnięte przy głębokiej modernizacji T-72 zbudowali nowy czołg, taka inwestycja byłaby zasadnym rozwiązaniem. Natomiast jeśli ten nowy czołg będzie bardziej nawiązywał do tego, czym jest Leopard, to powstaje pytanie, czy te inwestycje w T-72 mają sens – mówi dla Tysol.pl prof. Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony, wykładowca, ekspert ds. obronności. Rozmawiał Robert Wąsik.
Solidarność Oświatowa Warszawa złożyła 1 sierpnia kwiaty przy pomniku Bazy Lotniczej Armii Krajowej "Łużyce".
Marek Wałkuski korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie publikuje wypowiedź Donalda Tumpa nt. Polaków
Podczas tzw. "Debaty o hejcie" prowadzonej na festiwalu Pol'and'rock przez Jerzego Owsiaka i Rzecznika Praw Obywatelskich do głosu doszedł młody człowiek, który wyłamał się z narracji prowadzonej przez prowadzących i wprost stwierdził, że ma problem z jednostronnością promowanego przekazu.
„W tym roku trefi nom wielki fajer. Defilada robiemy. Bydom tanki jechać, rosomaki, wyrzutnie rakiet, kupa wojoków, nawet tych z zagranicy bydom. Bydom jeszcze lotać fligry F16. Nie zapomnij zabrać cołkiej famili i wszystkich kamratów” – tak na defiladę Wierni Polsce do Katowic zapraszają żołnierze Wojska Polskiego ze Śląska w najnowszym spocie Ministerstwa Obrony Narodowej.
Prezentujemy fragment wideo przepięknej homilii abpa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego, wygłoszonej wczoraj w Bazylice Mariackiej.
Słowa abp. Marka Jędraszewskiego o "tęczowej zarazie" wywołały w mediach prawdziwą burzę. Na duchownego wylała się fala hejtu, a lewicowi komentatorzy prześcigają się w publikowaniu opinii, które mogą dotknąć i obrazić arcybiskupa. Głos w obronie kapłana zabrał m.in redaktor naczelny portalu Tysol.pl, Cezary Krysztopa. Chcieliśmy w tym miejscu także głośno przypomnieć, że abp Marek Jędraszewski został wybrany Człowiekiem Roku 2018 "Tygodnika Solidarność".
Arcybiskup Marek Jędraszewski podczas mszy świętej 1 sierpnia odprawianej w Bazylice Mariackiej ostrzegał przed nowym zagrożeniem. Podczas homilii hierarcha mówił o "tęczowej zarazie". Słowa wywołały duże poruszenie, a na arcybiskupa wylała się fala krytyki. Krystyna Pawłowicz zabrała głos i publicznie podziękowała duchownemu.
Niemiecki pisarz Jobst Bittner będzie prelegentem podczas Konferencji Przyjaźni Polsko-Niemieckiej, którą w Gdańsku organizuje Fundacja Pojednanie. Wydarzenie swym patronatem objęła Aleksandra Dulkiewicz. Na profilu Bittnera na Facebooku opublikowano video, w którym pisarz zaprasza do wzięcia udziału w konferencji. Uwagę odbiorców zwracają jednak kontrowersyjne słowa, jakie padły na nagraniu.
Zdaniem Agaty Szcześniak, publicystki lewicowego portalu Oko.press Powstanie Warszawskie wystąpiło przeciwko m.in upodleniu ludzi z powodu pochodzenia, narodowości i... orientacji. Publicystce ostro odpowiedzieli internauci, udzielając przy okazji lekcji historii.
"YouTube blokuje wSensie.tv za straszną mowę nienawiści. Nienawistne zdanie brzmiało "Pismo Święte potępia homoseksualizm" - informuje portal wSensie.pl na Facebooku i zapowiada batalię prawną z serwisem.
Arcybiskup Marek Jędraszewski podczas mszy świętej 1 sierpnia odprawianej w Bazylice Mariackiej ostrzegał przed nowym zagrożeniem. Podczas homilii hierarcha mówił o "tęczowej zarazie". Słowa wywołały duże poruszenie.
W 75. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Warszawiacy zaśpiewali zakazane piosenki. Nad ich głowami powiewały biało-czerwone flagi, Symbole Polski Walczącej można było dostrzec na piersiach ludzi o niekoniecznie słowiańskiej urodzie. Powstańcy byli nagradzani głośnymi brawami i okrzykami "Cześć i Chwała Bohaterom". Wszyscy, wraz z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim śpiewali Pałacyk Michla, Chłopców z AK czy Warszawskie Dzieci.
Doceniając wkład teoretyków marksizmu i psychoanalizy w budowanie składów amunicji dla seksrewolucjonistów, oddajmy też należny hołd innym myślicielom inżynierii społecznej, szczególnie adeptom kontroli tłumu. Jedną sprawą jest uwieść tzw. intelektualistów postępowych. Inną zupełnie jest wkraść się w serca i mózgi zwykłych ludzi. Zdrowy rozsądek, którego mędrkom intelektualnym często brakuje, zwykle działa bardzo dobrze jako antidotum na fanaberie utopijne wśród normalnych ludzi.
O Powstaniu Warszawskim jako elemencie akcji „Burza”, stosunku Naczelnego Wodza do walk i o tym, jakie miejsce powinno być symbolem zrywu sierpnia ’44 – z prof. Wiesławem Wysockim z UKSW rozmawia Mateusz Kosiński.
Dziś 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z Januszem Bełzą, wczoraj odznaczonym przez Prezydenta Andrzeja Dudę Medalem Stulecia Odzyskania Niepodległości za zasługi dla Niepodległej rozmawiali Mateusz Kosiński i Julia Gałązka.