Gościem rozmowy na antenie Radia WNET był europoseł Ryszard Czarnecki. Podzielił się odczuciami na temat atmosfery panującej obecnie w Parlamencie Europejskim.
Założyciel Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski przypomniał Katarzynie Markusz, dziennikarce Jewish Telegraphic Agency, że wczoraj wystosował dla niej zaproszenie do siedziby RDI.
- Holding to pomysł, który ma doprowadzić do tego, żeby państwo mogło stabilizować rynki rolne. Nie może być tak, że rolnicy są jedynie nieznaczącym dostarczycielem surowców. Jestem przekonany, że nie łamiąc reguł wolnego rynku, państwo powinno mieć narzędzia finansowe, które pozwoliłyby stabilizować rynek rolny – stwierdził Jan Krzysztof Ardanowski. Minister rolnictwa 11 lipca był gościem posiedzenia Rady Krajowego Sekretariatu Przemysłu Spożywczego NSZZ „S”.
Chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie. Bez względu na to, na którą część świata spojrzymy. Brytyjska dyplomacja zleciła służbom przygotowanie raportu w tej sprawie na potrzeby prowadzenia polityki. Raport opublikowano. Miesięcznie ginie na świecie 345 chrześcijan.
Radny Miasta Gdańska Dawid Krupej złożył interpelację w związku z wypowiedzią Prezydent Gdańska, która stwierdziła, że za wzrost liczby samobójstw wśród młodzieży odpowiedzialny jest PiS.
Zaczęło się od zbiorników z paliwem, potem pożar zaczął roznosić się dalej – informują rosyjskie media. "Przerażający pożar w elektrowni w Mytiszczach. Ogień sięga nieba – donosi telewizja ROssija 24 i serwis Gazeta.ru.
Gościem Kwadransu Politycznego na TVP Info była Barbara Nowacka, liderka Inicjatywy Polskiej, a także jedna z twarzy koalicji opozycyjnej.
Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował o tym, że Denis Lisow – Rosjanin, który wraz z córkami uciekł ze Szwecji do Polski, może zostać w kraju. Zdaniem sądu, w Szwecji, która wystawiła za nim Europejski Nakaz Aresztowania, podstawowe prawa człowieka dotyczące życia rodzinnego mogą być zagrożone. Mężczyznę reprezentuje Instytut Ordo Iuris.
Andrzej Duda przemawiał podczas Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskie oddziały nacjonalistów.
Mazowieccy policjanci likwidują wielką fabrykę nielegalnych papierosów. Fabryka dopiero zaczynała produkcję, więc straty Skarbu Państwa szacowane są na 50 tys zł. W samej wytwórni i samochodzie obok znaleziono ponad dwa tysiące paczek papierosów gotowych do sprzedaży.
Ponad milion wniosków o świadczenie wychowawcze oraz świadczenie dobry start złożonych zostało przez bankowość elektroniczną w ciągu pierwszych 34 godzin lipca! W poniedziałek 1 lipca kilka minut po północy banki udostępniły swoim klientom kreatory do składania wniosków o świadczenie wychowawcze (500+) oraz świadczenie dobry start (nazywane także 300+ lub szkolną wyprawką).
Media społecznościowe obiegają zdjęcia Placu Bankowego, który od 6 lipca został zamknięty dla samochodów. Przez wakacje ma mieścić się tam obszar wypoczynkowy, wyposażony w m.in. leżaki.
Policjanci z Grodziska Mazowieckiego poszukują 5-letniego Dawida Żukowskiego z Grodziska Mazowieckiego. Chłopiec wyjechał z ojcem w nieznanym kierunku. Ojciec chłopca nie żyje - rzucił się pod pociąg. Dziecko może potrzebować pomocy.
Zmarł Vincent Lambert, mężczyzna, który uległ wypadkowi 10 lat temu i od tego czasu znajdował się w stanie wegetatywnym przypięty do aparatury podtrzymującej życie.
Angela Merkel, niemiecka kanclerz, która niedawno dziękowała aliantom za wyzwolenie Niemiec od nazistów (!) ponownie doznała ataku drgawek. I znów podczas publicznego międzyrządowego spotkania – tylko, że teraz padło na Anti Rinnen, premiera Finlandii, który był z wizytą w Berlinie.
Gościem Sygnałów Dnia w radiowej Jedynce był sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Błażej Spychalski. Wypowiadał się m.in. na temat przyszłego terminu jesiennych wyborów parlamentarnych, a także sytuacji związanej z terenem Westerplatte.
Ambasador Polski w Szwajcarii dr Jakub Kumboch wystosował pytanie do Centrum Badań nad Zagładą Żydów w związku z informacjami o braku znajomości języka niemieckiego przez prof. Barbarę Engelking i dr Jana Grabowskiego – badaczy historii Holocaustu.
- Romek Lipko, jeden z najważniejszych twórców Polskiej muzyki rozrywkowej ostatniego półwiecza, kreator drogi muzycznej Budki Suflera, nasz przyjaciel, walczy z chorobą nowotworową - czytamy na stronie Budki Suflera
Przed kilkoma dniami pani Aleksandra Dulkiewicz, prezydent jak lubi mówić Wolnego Miasta Gdańska, stwierdziła na konferencji prasowej „chcę zaprosić do wspólnego świętowania” pierwszego września. Poczułem się zaproszony i zacząłem szukać co w kontekście Wolnego Miasta Gdańska można „świętować” w dniu pierwszego września. W hanseatyckiej przeszłości miasta nie znalazłem żadnego wydarzenia wartego świętowania w tym dniu. W bogatym folklorze miast Ligi Hanzeatyckiej, w średniowiecznych zwyczajach panujących w faktoriach kupieckich również nie znalazłem niczego, co by było można świętować na początku września. Pani Dulkiewicz zapewne nia miała na myśli „świętowania” rocznicy wybuchu II wojny światowej. Tego dnia można bowiem (i należy) składać hołd poległym a nie „świętować”. W drodze eliminacji zostało więc tylko jedno wydarzenie „wcielenie Wolnego Miasta Gdańska do Rzeszy Niemieckiej”. Nazwa tego wydarzenia zapisana jest w aktach procesu Alberta Fostera, gauleitera NSDAP w Wolnym Mieście Gdańsku, który toczył się w 1948 roku przed Najwyższym Trybunałem Narodowym w Sporthalle, obecnie budynku Opery Bałtyckiej.
Miejsce symbol, o którym każdy z nas choć trochę słyszał. Miejsce, w którym czas jakby stanął w miejscu. Na dwa miesiące przed rozpoczęciem obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, Westerplatte wciąż przypomina zaniedbany park. Jednak nieoczekiwanie znalazło się w centrum sporu politycznego. Dlaczego?