Policjanci z Kędzierzyna-Koźla publikują portret pamięciowy kobiety podejrzewanej o oszustwa metodą "na wnuczka". Miała ona wyłudzić od 78-letniego mężczyzny i 86-letniej kobiety łącznie 55 000 złotych. Teraz, na podstawie zebranych dowodów, kryminalni ustalili jej wizerunek. Każda dodatkowa informacja może pomóc w jej zatrzymaniu.
Po ośmiu latach zapewnień, że „nie ma i nie będzie piniendzy”, nowa władza je znalazła, a świat się nie zawalił. Co prawda pozbawiona wpływów i apanaży elita, niczym najpospolitsza gawiedź, podniosła lament, że wąsaci Janusze i ich Grażyny wraz ze swoją dzieciarnią obniżają standard, ale długo to nie trwało. Może elita zmądrzała, choć nie sądzę. Raczej sama się spauperyzowała, bo tak już jest, że odstawienie skutkuje ograniczeniem.
Warszawski ratusz pod absurdalnym zarzutem rozwiązał 1 sierpnia Marsz Powstania Warszawskiego organizowany przez ONR. Powodem miały być nielegalne symbole, które pojawiły się na wydarzeniu. Teraz przedstawicielka ratusza wprost przyznaje, że takich znaków.
Wyjątkowe upały, jakich doświadczamy tego roku, będą pojawiać się w Polsce coraz częściej i będą utrzymywać się dłużej. Dlatego musimy nauczyć się z nimi żyć i zadbać o osoby szczególnie wrażliwe na ich skutki. Inicjatywa Ministerstwa Środowiska dotycząca przygotowania Miejskich Planów Adaptacji do zmian klimatycznych ma na celu m.in. złagodzenie negatywnych konsekwencji związanych z falami upałów.
"1 sierpnia byliśmy świadkami rażących incydentów na ulicach Warszawy. Marsz ONR-u, znowu hasła faszystowskie, znowu nawoływanie do nienawiści" - powiedział w trakcie dzisiejszej konferencji Rafał Trzaskowski.
W 10. rocznicę rosyjskiej agresji na Gruzję minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz w dniach 6-7 sierpnia br. odwiedzi Gruzję wspólnie z wicepremierem Ukrainy Pawło Rozenko i ministrami spraw zagranicznych Litwy Linasem Linkevičiusem oraz Łotwy Edgarsem Rinkēvičsem.
Określenie dalszych kierunków rozwoju programów WISŁA i HOMAR, a także pozyskiwanie uzbrojenia dla Marynarki Wojennej RP to główne tematy rozmów rządowych Sebastiana Chwałka, sekretarza stanu w MON, które były prowadzone w USA.
Podczas briefingu w Kancelarii Prezydenta do sprawy postanowienia Sądu Najwyższego i pytań wystosowanych przez SN do TSUE odniósł się zastępca szefa KPRP Paweł Mucha.
Rzeczniczka Komisji Europejskiej Natasha Bertaud miała dziś powiedzieć, że werdykt w sprawie pięciu pytań przedstawionych wczoraj przez polski Sąd Najwyższy jest obecnie w rękach Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Zabity w niemieckim obozie koncentracyjnym "Auschwitz" polski franciszkanin o. Maksymilian Kolbe, który bohatersko oddał życie zgłaszając się na ochotnika w zastępstwie skazanego na śmierć ojca rodziny Franciszka Gajowniczka, w 77. rocznicę swojej śmierci - 14 sierpnia br., zostanie patronem Ziemi Oświęcimskiej. Informacje podał o. Piotr Cuber, franciszkanin z klasztoru w Harmężach. Ceremonii patronować będzie abp krakowski Marek Jędraszewski.
Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch zapowiedział dziś nowe nominacje generalskie, które prezydent Duda ma wręczyć 15 sierpnia, czyli w dzień Święta Wojska Polskiego.
Sędzia Michał Laskowski odniósł się w radiu TOK FM do oświadczenia Kancelarii Prezydenta wobec wczorajszych działań Sądu Najwyższego, na jego słowa zareagował znany dziennikarz.
Szef resortu sprawiedliwości informował podczas konferencji prasowej o działaniach Prokuratury dotyczących gangu handlarzy dopalaczami, którzy sprzedając zawierający truciznę towar spowodowali do tej pory śmierć 10 osób w Łodzi i Bełchatowie. Ostatnia ofiara, 28-letni mężczyzna zmarł wczoraj wieczorem w Łodzi.
W związku z rocznicą misji Apollo 15 ambasady i konsulaty RP na całym świecie przypominają postać profesora Mieczysława Bekkera. Urodził się w 1905 roku w Strzyżowie. Był podporucznikiem rezerwy po Szkole Podchorążych Saperów w Modlinie. Ukończył Politechnikę Warszawską, pracował w Wojskowym Instytucie Badań Inżynierii, Dowództwie Broni Pancernej, był wykładowcą PW i współpracownikiem Ministerstwa Spraw Wojskowych.
Poseł Adam Andruszkiewicz odniósł się w mediach społecznościowych do działań polityków opozycji.
Pani Agnieszka Wiśniewska, Polka mieszkająca od kilku lat w w Szwecji, w rozmowie z Przemysławem Gołyńskim z Radia Szczecin opowiedziała swoją historię. Gdy pewnego wieczora wracała do domu, dwóch mężczyzn napadło ją i usiłowało zgwałcić. Jednak w tym wszystkim szokuje nie tylko brutalność napastników, lecz bierność aparatu państwowego. Pani Agnieszka wprost mówi, że po godzinie 18 kobiety boją się same wychodzić na ulice, a policja jest bezradna wobec szerzącej się liczby przestępstw na tle seksualnym.
Tomasz Wróblewski, dziennikarz Polskiego Radia 24, wykładowca Collegium Civitas, podał informację o wprowadzeniu przez południowoafrykański rząd poprawki do konstytucji umożliwiającej odebranie ziemi białym farmerom.
Krzysztof Wyszkowski skomentował sprawę działań Sądu Najwyższego.
Na portalu TVP Info podano informację, że policja zatrzymała mężczyznę, który w czwartek umieścił baner w kształcie koszulki z napisem „Konstytucja” na pomniku Lecha Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. Mężczyźnie postawiono zarzut znieważenia pomnika. Sprawę absurdalnie skomentował Waldemar Kuczyński, publicysta znany z wielkiej niechęci do rządu Prawa i Sprawiedliwości, który porównał znieważenie pomnika tragicznie zmarłego prezydenta do działalności... harcerzy z Szarych Szeregów.
"Sąd Najwyższy wykreował, w oparciu o przepisy ustawy – Kodeks postępowania cywilnego, instytucję dotychczas nieznaną i niestosowaną w polskim porządku prawnym, tj. instytucję zawieszenia stosowania przepisów ustawy, w szczególności wobec podmiotów, które nie są stronami postępowania, tj. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Krajowej Rady Sądownictwa. W ocenie Kancelarii Prezydenta RP, w polskim prawie nie ma przepisów będących prawidłową podstawą takiego działania Sądu Najwyższego."- oświadcza KPRP.