Wyjątkowe upały, jakich doświadczamy tego roku, będą pojawiać się w Polsce coraz częściej i będą utrzymywać się dłużej. Dlatego musimy nauczyć się z nimi żyć i zadbać o osoby szczególnie wrażliwe na ich skutki. Inicjatywa Ministerstwa Środowiska dotycząca przygotowania Miejskich Planów Adaptacji do zmian klimatycznych ma na celu m.in. złagodzenie negatywnych konsekwencji związanych z falami upałów.
"1 sierpnia byliśmy świadkami rażących incydentów na ulicach Warszawy. Marsz ONR-u, znowu hasła faszystowskie, znowu nawoływanie do nienawiści" - powiedział w trakcie dzisiejszej konferencji Rafał Trzaskowski.
W 10. rocznicę rosyjskiej agresji na Gruzję minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz w dniach 6-7 sierpnia br. odwiedzi Gruzję wspólnie z wicepremierem Ukrainy Pawło Rozenko i ministrami spraw zagranicznych Litwy Linasem Linkevičiusem oraz Łotwy Edgarsem Rinkēvičsem.
Określenie dalszych kierunków rozwoju programów WISŁA i HOMAR, a także pozyskiwanie uzbrojenia dla Marynarki Wojennej RP to główne tematy rozmów rządowych Sebastiana Chwałka, sekretarza stanu w MON, które były prowadzone w USA.
Podczas briefingu w Kancelarii Prezydenta do sprawy postanowienia Sądu Najwyższego i pytań wystosowanych przez SN do TSUE odniósł się zastępca szefa KPRP Paweł Mucha.
Rzeczniczka Komisji Europejskiej Natasha Bertaud miała dziś powiedzieć, że werdykt w sprawie pięciu pytań przedstawionych wczoraj przez polski Sąd Najwyższy jest obecnie w rękach Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Zabity w niemieckim obozie koncentracyjnym "Auschwitz" polski franciszkanin o. Maksymilian Kolbe, który bohatersko oddał życie zgłaszając się na ochotnika w zastępstwie skazanego na śmierć ojca rodziny Franciszka Gajowniczka, w 77. rocznicę swojej śmierci - 14 sierpnia br., zostanie patronem Ziemi Oświęcimskiej. Informacje podał o. Piotr Cuber, franciszkanin z klasztoru w Harmężach. Ceremonii patronować będzie abp krakowski Marek Jędraszewski.
Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch zapowiedział dziś nowe nominacje generalskie, które prezydent Duda ma wręczyć 15 sierpnia, czyli w dzień Święta Wojska Polskiego.
Sędzia Michał Laskowski odniósł się w radiu TOK FM do oświadczenia Kancelarii Prezydenta wobec wczorajszych działań Sądu Najwyższego, na jego słowa zareagował znany dziennikarz.
Szef resortu sprawiedliwości informował podczas konferencji prasowej o działaniach Prokuratury dotyczących gangu handlarzy dopalaczami, którzy sprzedając zawierający truciznę towar spowodowali do tej pory śmierć 10 osób w Łodzi i Bełchatowie. Ostatnia ofiara, 28-letni mężczyzna zmarł wczoraj wieczorem w Łodzi.
W związku z rocznicą misji Apollo 15 ambasady i konsulaty RP na całym świecie przypominają postać profesora Mieczysława Bekkera. Urodził się w 1905 roku w Strzyżowie. Był podporucznikiem rezerwy po Szkole Podchorążych Saperów w Modlinie. Ukończył Politechnikę Warszawską, pracował w Wojskowym Instytucie Badań Inżynierii, Dowództwie Broni Pancernej, był wykładowcą PW i współpracownikiem Ministerstwa Spraw Wojskowych.
Poseł Adam Andruszkiewicz odniósł się w mediach społecznościowych do działań polityków opozycji.
Pani Agnieszka Wiśniewska, Polka mieszkająca od kilku lat w w Szwecji, w rozmowie z Przemysławem Gołyńskim z Radia Szczecin opowiedziała swoją historię. Gdy pewnego wieczora wracała do domu, dwóch mężczyzn napadło ją i usiłowało zgwałcić. Jednak w tym wszystkim szokuje nie tylko brutalność napastników, lecz bierność aparatu państwowego. Pani Agnieszka wprost mówi, że po godzinie 18 kobiety boją się same wychodzić na ulice, a policja jest bezradna wobec szerzącej się liczby przestępstw na tle seksualnym.
Tomasz Wróblewski, dziennikarz Polskiego Radia 24, wykładowca Collegium Civitas, podał informację o wprowadzeniu przez południowoafrykański rząd poprawki do konstytucji umożliwiającej odebranie ziemi białym farmerom.
Krzysztof Wyszkowski skomentował sprawę działań Sądu Najwyższego.
Na portalu TVP Info podano informację, że policja zatrzymała mężczyznę, który w czwartek umieścił baner w kształcie koszulki z napisem „Konstytucja” na pomniku Lecha Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. Mężczyźnie postawiono zarzut znieważenia pomnika. Sprawę absurdalnie skomentował Waldemar Kuczyński, publicysta znany z wielkiej niechęci do rządu Prawa i Sprawiedliwości, który porównał znieważenie pomnika tragicznie zmarłego prezydenta do działalności... harcerzy z Szarych Szeregów.
"Sąd Najwyższy wykreował, w oparciu o przepisy ustawy – Kodeks postępowania cywilnego, instytucję dotychczas nieznaną i niestosowaną w polskim porządku prawnym, tj. instytucję zawieszenia stosowania przepisów ustawy, w szczególności wobec podmiotów, które nie są stronami postępowania, tj. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Krajowej Rady Sądownictwa. W ocenie Kancelarii Prezydenta RP, w polskim prawie nie ma przepisów będących prawidłową podstawą takiego działania Sądu Najwyższego."- oświadcza KPRP.
To trzecia już edycja akcji Fundacji Sensoria z Wrocławia zatytułowanej BohaterON.
Związany wcześniej m.in. z "Tygodnikiem Powszechnym", GW, "Rzeczpospolitą", a następnie w latach 2013-2015 rzecznik TVP - Jacek Rakowiecki, tak oto wypowiada się na temat obecnych władz i policji.
Prof. nadzwyczajny UW, dr prawa i członek Zespołu Ekspertów Prawnych Fundacji im. Stefana Batorego - Marcin Matczak skomentował oświadczenie KPRP.