Argentyńczyk Mauricio Pochettino, były trener m.in. Tottenhamu, Paris-Saint Germain, a ostatnio Chelsea, będzie selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Stanów Zjednoczonych - podały tamtejsze media. Zastąpi Gregga Berhaltera, zwolnionego ze stanowiska w lipcu.
Polscy żołnierze są w prostej linii spadkobiercami bohaterów, którzy pokonali Sowietów i pogonili ich na wschód - podkreślił prezydent Andrzej Duda podczas wystąpienia poprzedzającego defiladę z okazji święta Wojska Polskiego. Ten etos nasi żołnierze niosą w sobie do dzisiaj - zaznaczył Duda.
Kontrowersje wokół debaty nt. płci w sporcie na antenie neo-TVP Info. Biolog Łukasz Sakowski oskarża minister ds. równości Katarzynę Kotulę o próby cenzury.
W czwartek w kraju słonecznie i bardzo ciepło, maksymalnie 32 st. C. W piątek pogodnie, z niewielkimi opadami deszczu - poinformowała PAP synoptyk Ewa Łapińska.
Ok. 2 tys. żołnierzy i kilkaset sztuk sprzętu wojskowego, m. in. czołgi Abrams, Leopard i K2, transportery Borsuk, Rosomak czy Kleszcz oraz lotnictwo, w tym śmigłowce Apache, bierze udział w defiladzie z okazji Święta Wojska Polskiego w Warszawie. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 14.
Astronauci Barry Wilmore i Sunita Williams utknęli na orbicie ziemskiej po tym, jak pojawił się problemy ze statkiem kosmicznym Starliner produkowanym przez Boeinga.
Były szef niemieckiego wywiadu August Hanning oświadczył w niemieckich mediach, że „istniały porozumienia między Zełenskim a Dudą w sprawie przeprowadzenia ataku” na Nord Stream.
– Gen. Jarosław Gromadziński złożył odwołanie do premiera od decyzji SKW pozbawiającej go dostępu do informacji niejawnych – poinformował szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz. Gen. Gromadziński potwierdził, że czeka na decyzję KPRM.
Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił w czwartek, że Trzecia Droga chce wystawić wspólnego kandydata na prezydenta. Wicepremier dodał, że nie rozumie sondaży, które rozdzielają TD na PSL i Polskę 2050. Ocenił też, że niektórym przeszkadza samodzielność ludowców.
„Dbamy o polskie bezpieczeństwo” – pisze w mediach społecznościowych Platforma Obywatelska. Uwagę internautów zwróciła jednak ilustracja.
Kandydat Republikanów na prezydenta USA Donald Trump przeprowadził w środę rozmowę telefoniczną z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu na temat porozumienie w sprawie zawieszenia broni w Strefie Gazy i uwolnienia zakładników – podał w czwartek Reuters, cytując portal Axios.
W związku z obchodami Święta Wojska Polskiego, mieszkańców Warszawy czekają duże utrudnienia w ruchu drogowym i komunikacyjnym.
Książę Harry i Meghan Markle zdecydowali się na podróż do Kolumbii, gdzie mają promować kulturę tego kraju.
– W Święto Wojska Polskiego oddajmy hołd tym, którzy każdego dnia stoją na straży Ojczyzny - przy granicy, na misjach zagranicznych i na poligonie; służą na lądzie, na wodzie i w powietrzu; niech żyje Wojsko Polskie – powiedział prezydent Andrzej Duda w okolicznościowym nagraniu z okazji Święta.
Na opolskim odcinku autostrady A4 autokar zderzył się z busem służby drogowej. Osiem osób zostało rannych – informuje RMF FM.
35-letnia Izabela Parzyszek zaginęła w piątek na autostradzie A4 prowadzącej do Wrocławia. Policjanci sprawdzili wyciąg z konta bankowego zaginionej. Sprawa budzi coraz więcej pytań.
W czwartek w całym kraju odbędą się uroczystości związane ze świętem Wojska Polskiego, które upamiętnia zwycięską Bitwę Warszawską z 1920 roku.
Bitwa Warszawska pokazała nie tylko chwałę oręża polskiego, stała się również bardzo istotnym elementem ideowym dla II RP. Historycy opisujący ją jako starcie cywilizacji z antycywilizacją wcale nie przesadzają.
To było nieuczciwe najnormalniej w świecie. Bo ona przecież przyznała na antenie, i potem również, że przyszła po to, żeby zrobić demonstrację. i żeby wyjść później. W tej sytuacji, każdy może sam ocenić, na ile to było skuteczne dla tzw. sprawy i na ile to w ogóle pomogło środowisku – mówi Agnieszka Gozdyra, prowadząca program "Debata Dnia" na antenie Polsat News.
Media obiegła informacja o wypadku do jakiego doszło podczas Tour de Pologne.