Państwa zachodnie, w tym Stany Zjednoczone, nie powinny całkowicie wykluczać wysłania wojsk na Ukrainę w przypadku pogorszenia się tam sytuacji – oświadczyła szefowa MSZ Elina Valtonen w rozmowie z portalem Politico.
15 marca 1948 r. Wojskowy Sąd Rejonowy w Warszawie skazał na karę śmierci Witolda Pileckiego, Tadeusza Płużańskiego i Marię Szelągowską. Przewodniczącym składu sędziowskiego, a zarazem szefem stołecznego WSR był Jan Hryckowian.
Wiele mieszkań komunalnych w Moskwie czy Sankt Petersburgu wygląda do dziś jak za czasów Anny Achmatowej i Aleksandra Błoka. Wiem, bo widziałem na własne oczy. W Polsce osławione „komunałki” raczej już nostalgii nie wywołują, ale w Niemczech owszem. Z powodu rosnących cen wynajmu niektórzy decydują się na mieszkanie nawet w ponad 20 osób.
Główny Inspektorat Sanitarny wydał w piątek ostrzeżenie dotyczące partii truskawek pochodzących z Maroka w związku z wykryciem obecności wirusa wywołującego wirusowe zapalenie wątroby typu A (WZW typu A).
Zaginęła 14- letnia Malwina – znasz miejsce jej pobytu zadzwoń - zaapelowała Komeda Miejska Policji w Szczecinie.
Gwiazda Lazio Rzym Ciro Immobile został w piątek zaatakowany przez kibiców, niezadowolonych z wyników stołecznego zespołu. Prawnicy piłkarza oskarżyli media o odpowiedzialność za tę agresję.
W Rosji trwają wybory na prezydenta Federacji Rosyjskiej. Społeczność międzynarodowa nie ma zaufania do ich wyników, a podczas ich trwania dochodzi do licznych incydentów.
- Jarosław Kaczyński wypadł bardzo dobrze, spokojnie i merytorycznie punktując komisję. Ta komisja szkodzi państwu polskiemu, szkodzi polskim służbom. Dzisiaj członkowie komisji wielokrotnie się skompromitowali. Już nie mówię o ich braku bezstronności, bo to było absolutnie widocznie i niektórzy członkowie nie mogli powstrzymać politycznych emocji na wodzy - powiedział Maciej Wąsik w rozmowie z Tysol.pl, komentując przesłuchanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego przez komisję ds. Pegasusa.
- Widać wyraźnie, że obecna władza lekceważy postulaty rolników, działa na zniechęcenie do protestu, na ośmieszenie tego protestu albo przedstawienie tego w taki sposób, że protest organizują chuligani - powiedział w rozmowie z Tysol.pl Jan Krzysztof Ardanowski, były minister rolnictwa w rządzie Zjednoczonej Prawicy.
Portal dw.com informuje, że polscy rolnicy kolejny raz zablokują najważniejsze przejście graniczne z Niemcami i tym razem stanie się to na kilka dni.
Dziś Jarosław Kaczyński stawał jako świadek przed sejmową komisją ds. Pegasusa. W dość powszechnej opinii komisja nie sprostała Jarosławowi Kaczyńskiemu.
Na wschodniej granicy Finlandii podania o azyl nie będą rozpatrywane, a osoby, które próbują przedostać się tamtędy do kraju będą mogły być zawracane do Rosji – wynika z przedstawionego w piątek projektu ustawy nadzwyczajnej o ochronie granic.
Komenda Główna Policji poinformowała w piątek o kolejnych zmianach kadrowych, które nastąpiły na stanowiskach kierowniczych w policji.
Rada Nadzorcza PKP PLK powołała na prezesa zarządu spółki Piotra Wyborskiego - poinformowała kolejowa spółka w piątkowym komunikacie. Wyborski został oddelegowany do pełnienia funkcji prezesa PKP PLK w połowie lutego, kiedy odwołany został cały dotychczasowy zarząd.
Wrocławscy policjanci zatrzymali 55-letniego oszusta, który poszukiwany był listem gończym. Jak udało się ustalić PAP, to znany oszust Andrzej D.-C. podający się również za Joannę P. Formalna zmiana płci ułatwiała dokonywanie przestępstw. D.-C. trafił na 2,5 roku do więzienia; trwają kolejne postępowania.
„Strajk ostrzegawczy pracowników ochrony i kontroli bezpieczeństwa trwa w piątek na sześciu niemieckich lotniskach. Przedsiębiorcy przestrzegają przed konsekwencjami strajków komunikacyjnych dla wzrostu gospodarczego kraju” – pisze portal Tagesschau. Linie lotnicze Lufthansa i związek zawodowy Verdi wyraziły wolę przystąpienia do postępowania rozjemczego.
Około 50 osób, mieszkańców gminy Muinha w środkowej Angoli, zmarło w wyniku zatrucia po zażyciu ziołowej mikstury o nazwie „mbulungo”. Mieli udowodnić, że nie mają związku z czarami, poinformowała w czwartek lokalna radna Luzia Filemone podczas rozmowy z Radio Nacional da Angola.
– Pegasus nie był przedmiotem żadnego mojego szczególnego zainteresowania – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w piątek przed komisją śledczą. – Wielokrotnie słyszałem od Mariusza Kamińskiego zapewnienia, że wszystkie działania, które są podejmowane przez służby, są podejmowane w zgodzie z prawem – dodał.
Znana polska aktorka podzieliła się dramatycznym wyznaniem. Okazuje się, że gwiazda „Klanu” przeszła poważną operację.
14 osób zginęło, a 46 zostało rannych w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego na Odessę na południu Ukrainy – poinformowały w piątek wojskowe władze obwodowe. Celem uderzeń sił okupacyjnych były obiekty infrastruktury cywilnej. Wcześniej mówiono o ośmiu zabitych.