Wielu z nas korzysta lub skorzystało już z usług linii lotniczych. Przeloty już dawno przestały być ekskluzywną fanaberią. Tanie linie lotnicze otworzyły niebo, a porty lotnicze prześcigają się w liczbie przewiezionych PAX-ów, czyli pasażerów.
Uczestnicy biegu upamiętniają tragedię z 16 grudnia 1981 r. i oddają hołd Dziewięciu Górnikom, zastrzelonym podczas pacyfikacji kopalni „Wujek”.
Zarząd Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ Solidarność apeluje o poparcie akcji protestacyjnej w obronie bezprawnie zwolnionego z pracy Tomasza Jamrozika, przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność w Jysk Polska sp. z o.o. i członka Zarządu Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ Solidarność. Pikieta ma się rozpocząć 21 września o godz. 11.00 przed siedzibą Centrum Dystrybucji Jysk w Radomsku.
W niedzielę 7 października odbędzie się doroczny Bieg Sztafetowy i Maraton Szlakiem Męczeńskiej Drogi Księdza Jerzego Popiełuszki. Patronat medialny nad wydarzeniem objął "Tygodnik Solidarność".
Bieg potrwa dwa dni. Rozpocznie go msza św., złożenie kwiatów pod pomnikiem bł. Jana Pawła II, a także uroczystości pod Pomnikiem Poległych Górników KWK "Wujek".
- W związku z ogłoszeniem przez premiera wysokości przyszłorocznej płacy minimalnej stwierdzamy, że to kompromis, który nas nie zadawala, ale jest do zaakceptowania. Ale na tym polega konstruktywny dialog.\nWzrost o 150 zł, to kolejny krok drodze do osiągnięcia przez płacę minimalną poziomu 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia i jest dla Solidarności absolutnym minimum do przyjęcia - mówi Tysol.pl Przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda
11 września w Dąbrowie Górniczej odbyły się obchody 38. rocznicy podpisania Porozumienia Katowickiego, czwartego i ostatniego z tzw. Porozumień Sierpniowych wynegocjowanych w 1980 roku przez robotników z komunistyczną władzą. Uczestnicy uroczystości podkreślali, że Porozumienie Katowickie dało gwarancję tworzenia na terenie całej Polski struktur Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Solidarność.
11 września 2018 r. w Dąbrowie Górniczej odbywają się obchody 38. rocznicy podpisania Porozumienia Katowickiego.
Rozpoczyna się cykl szkoleń realizowanych przez Krajowy Sekretariat Przemysłu Spożywczego NSZZ "S".
5 września 2018 r. odbyło się posiedzenie Zarządu Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność”. Członkowie ZR przyjęli stanowisko, w którym apelują do związkowców i mieszkańców regionu o udział w wyborach samorządowych oraz proszą o poparcie kandydatury Wojciecha Buczaka na Prezydenta Miasta Rzeszowa.
W poniedziałek 3 września we Wrocławiu odbyło się otwarte spotkanie pracowników Eurobanku zorganizowane przez Związek Zawodowy NSZZ "Solidarność". Na spotkanie, organizowane tuż przy centrali banku, oprócz pracowników oraz przedstawicieli Sekcji Banków NSZZ "Solidarność" zaproszono gościa specjalnego, którym był Angelo Di Cristo z UNI Finance, stanowiącej część Uni Global Union. Di Cristo na poziomie europejskim negocjuje Globalne Porozumienie z grupą Société Générale, do której należy Euro Bank S.A. dlatego też chciał spotkać się z pracownikami w Polsce oraz przedstawicielami Związku, by uzyskać pełny obraz sytuacji. Di Cristo mówił, że docierają do niego niepokojące informacje o łamaniu zasad wolności związkowych w Euro Banku – fundamentalnej zasady zapisanej w Globalnym Porozumieniu – jakie grupa Société Générale podpisała ze stroną związkową w 2015 roku.
2 września 2018 roku uroczyście nadano rondu w Wołominie imię Senatora Zbigniewa Romaszewskiego oraz odsłonięto Tablicę Pamiątkową poświęconą NSZZ Solidarność Stolarka Wołomin.
NSZZ Solidarność oraz Katedra Prawa Pracy i Polityki Społecznej UJ zapraszają do udziału w seminarium dotyczącym znaczenia Zrewidowanej Europejskiej Karty Społecznej i możliwości jej ratyfikacji. Seminarium odbędzie 17 września 2018 r. w Krakowie na Wydziale Prawa i Administracji UJ - ul. Krupnicza 33a.
Już 15 września lubelska Solidarność zaprasza na wyjątkowy bieg w ramach Lubelskiej Triady Niepodległości. Mila Pamięci Ofiar Komunizmu to drugi bieg, który łączy aktywny sposób spędzania czasu z historyczną pamięcią.
Od 31 sierpnia do 2 września odbywały się uroczystości i spotkania w 30. rocznicę strajków Solidarności w Hucie Stalowa Wola. Zwieńczeniem była Eucharystia w intencji Ojczyzny w niedzielę 2 września w Bazylice Matki Bożej Królowej Polski i oficjalne uroczystości w Bibliotece Miejskiej, połączone z wręczeniem odznaczeń państwowych.
Od uroczystej mszy świętej w kościele Matki Bożej Częstochowskiej rozpoczęły się 4 września obchody 38. rocznicy powstania NSZZ Solidarność i 36. rocznicy Zbrodni Lubińskiej.
Krakowskie obchody 38. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych rozpoczęły się pod pomnikiem Solidarności przy Placu Centralnym. Tradycyjnie spotkali się tam działacze nowohuckiej Solidarności - uczestnicy tamtych wydarzeń. Tego dnia nie mogło zabraknąć również modlitwy za ojczyznę i ofiary komunizmu.
Związkowcy z Dolnego Śląska zapraszają na 28. Bieg Solidarności, który odbędzie się 8 września 2018 roku. Start i meta przy Hotelu Wodnik, ul. Na Grobli 28 we Wrocławiu. Najmłodsze dzieci pobiegną na dystansie ok. 500 m, starsze 1 km, bieg główny – 5,2 km.
Sierpień 1980 roku to nie tylko historia. Robotnicy z Jastrzębia-Zdroju, ze Szczecina, z Gdańska i z całej Polski powiedzieli wtedy światu, że solidarność, godność i walka o wolność są kwintesencją polskości – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas obchodów 38. rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego i 30. rocznicy górniczych strajków z 1988 roku.
31 sierpnia, w rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ Solidarność w kościele Nawiedzenia NMP w Ostrołęce odprawiona została uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i całego narodu.