Podczas posiedzenia plenarnego Rady Dialogu Społecznego 21 września dyskutowano o projekcie ustawy budżetowej na 2019 rok oraz działaniach na rzecz aktywnego starzenia się społeczeństwa.
Prezydium Komisji Krajowej we wrześniu pozytywnie odniosło się do propozycji modernizacji służb mundurowych. Nowa ustawa ma zapewnić wzrost środków na uposażenia funkcjonariuszy. Na wrześniowym spotkaniu Prezydium odniosło się również do projektów ustaw dotyczących systemu podatkowego. Zdaniem członków Prezydium wskazane jest uproszczenie systemu podatkowego.
21 września o godz. 11 w Radomsku przed siedzibą Centrum Dystrybucji Jysk Sp. z o.o. odbędzie się pikieta protestacyjna w obronie zwolnionego z pracy przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ "S" w Jysk Sp. z o.o.
W sobotę 22 września 2018 roku. o godzinie 21.37 rozpocznie się akcja duszpasterska, która będzie przebiegała pod hasłem „Z Maryją i Ojcem Pio CZYŚCIMY CZYŚCIEC”. Modlitwa za zamarłych będzie trwała cały następny dzień i zakończy się 23 września również o godz. 21.37. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął JE Arcybiskup Stanisław Gądecki – Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
17 września 2018 roku Zarząd Regionu Zielonogórskiego NSZZ Solidarność obradował w Żaganiu. Zasadniczym tematem obrad była sytuacja w MZK Żagań i Publicznej Szkole Podstawowej nr 2.
– Podobnie jak w roku ubiegłym, również teraz zwracam się do Państwa z apelem o podwyższenie wysokości wynagrodzeń pracowników socjalnych zatrudnionych w jednostkach Państwu podlegających – napisała w liście kierowanym do wójtów, burmistrzów, prezydentów miast i starostów minister Elżbieta Rafalska.
17 września z inicjatywy Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, we współpracy z Katedrą Prawa Pracy i Polityki Społecznej UJ, odbyła się II edycja seminarium dotyczącym znaczenia Zrewidowanej Europejskiej Karty Społecznej i możliwości jej ratyfikacji.
17 września podpisano w Puławach porozumienie między pracodawcą a stroną związkową. Z tej okazji związkowcy wystosowali specjalny komunikat.
Alfred Bujara, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ Solidarność został laureatem Śląskiej Nagrody im. Julisza Ligonia przyznawanej przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana.
Od posiedzenia Konwentu Przewodniczących rozpoczęła Komisja Krajowa NSZZ Solidarność użytkowanie wyremontowanego piętra siedziby na ul. Prostej. - Cieszymy się, że możemy pracować w komfortowych warunkach - mówił podczas otwarcia przewodniczący KK NSZZ Solidarność Piotr Duda.
17 września Zarząd Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ Solidarność wraz z Zarządem łódzkiego Oddziału Związku Sybiraków, Zarządem Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego oraz Dyrekcją XII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi zorganizował obchody 79 rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę.
Kolejna pielgrzymka do Częstochowy zgromadziła dziesiątki tysięcy ludzi pracy w tym w większości członków NSZZ Solidarność.
VIII. Turniej Piłkarski Regionu Mazowsze przeszedł już do historii. Mistrzostwo w tym roku wywalczyła drużyna z PKP Intercity. Srebro zdobyli zawodnicy z Serta Polska, a brąz drużyna z MPWiK.
Przewodniczący KK NSZZ Solidarność Piotr Duda przemawiał na Jasnej Górze podczas 36. Pielgrzymki Ludzi Pracy.
Rozpoczął się drugi dzień 36. Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę. W tym roku była spora frekwencja. Oprócz działaczy ze wszystkich Regionów Polski byli także parlamentarzyści oraz Główny Inspektor Pracy.
Ma ona charakter szczególny, odbywa się bowiem w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorem wydarzenia jest Zarząd Regionu NSZZ Solidarność Pomorza Zachodniego. Patronat honorowy nad pielgrzymką sprawuje Prezydent RP Andrzej Duda.
Ok. 5 tys. pracowników oświaty protestowało dziś przed Ministerstwem Edukacji Narodowej w Warszawie. - To początek naszej walki - mówił przewodniczący nauczycielskiej Solidarności Ryszard Proksa po przekazaniu minister Annie Zalewskiej petycji wystosowanej przez związkowców.
Kilka tys. nauczycieli z calego kraju zebrało się przed Ministerstwem Edukacji Narodowej w Warszawie.
W piątek, 14 września zakończyła się biegowa pielgrzymka upamiętniająca męczenników stanu wojennego. Dzień wcześniej uczestnicy wyruszyli sprzed Pomnika Poległych Górników Kopalni Wujek w Katowicach.
Około 20 biegaczy wyruszyło w czwartek, 13 września sprzed Krzyża-Pomnika, upamiętniającego górników z kopalni Wujek. Do piątkowego popołudnia pokonają w sztafecie 320 km.