Ks. Sławomir Oder nowym biskupem gliwickim. Piotr Duda gratuluje Wiadomości
Ks. Sławomir Oder nowym biskupem gliwickim. Piotr Duda gratuluje

Najszczersze życzenia wszelkiej pomyślności i Bożej Łaski w nowej posłudze ks. prałatowi złożył Piotr Duda w imieniu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” oraz jako parafianin diecezji gliwickiej.

Wiadomości
Solidarność chce negocjować płace z władzami Warszawy

29 września 2022 r. NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze zwrócił się do Miasta Stołecznego Warszawy o podjęcie rokowań w celu zawarcia protokołu Dodatkowego Nr. 5 do PUZP, który miałby modyfikować wartości najniższych i najwyższych wynagrodzeń zasadniczych dla poszczególnych stanowisk pracy występujących w warszawskich ZGN-ach.

Jarosław Ratka przewodniczącym w Energetyka Sp. z o.o. w Lubinie Wiadomości
Jarosław Ratka przewodniczącym w Energetyka Sp. z o.o. w Lubinie

31 stycznia 2023 roku odbyły się wybory władz Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność w Energetyka Sp. z o.o. w Lubinie.

Dwa lata od zamachu stanu w Birmie Wiadomości
Dwa lata od zamachu stanu w Birmie

27 stycznia 2023 roku minęły dwa lata od przejęcia władzy przez wojsko w Birmie. W 2020r. w kraju odbyły się wybory powszechne, w których znacznie poparcie uzyskała Narodowa Liga Demokracji. Wynik podważało wojsko. W styczniu kolejnego roku zaczęło podejmować kroki w celu siłowego przejęcia władzy. Aresztowano dziesiątki osób, w tym prezydenta z innymi działaczami politycznymi, obrońców praw człowieka oraz przedstawicieli mniejszości etnicznych. Równo dwa lata temu, 1 lutego, ogłoszono roczny stan wyjątkowy pod dowództwem Generała Min Aung Hlaing.

Świdnickie Spacery - ewenement na skalę kraju Wiadomości
Świdnickie Spacery - ewenement na skalę kraju

"Spacery świdnickie" to zjawisko polegające na masowym wychodzeniu z domów w porze nadawania Dziennika Telewizyjnego w czasie stanu wojennego. Była to charakterystyczna dla Lubelszczyzny forma oporu społecznego.

W TVP porozmawiają o podwyżkach Wiadomości
W TVP porozmawiają o podwyżkach

Serwis Wirtualnemedia.pl donosi, że w przyszłym tygodniu Telewizja Polska ma rozpocząć z Solidarnością rozmowy dotyczące podwyżki pensji.

Wybory władz OM w Sitech Sp. z o.o. w Polkowicach Wiadomości
Wybory władz OM w Sitech Sp. z o.o. w Polkowicach

28 stycznia 2023 roku odbyły się wybory władz Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność w Sitech Sp. z o.o. w Polkowicach. Przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej wybrany został Jacek Pobihuszka.

Gorzowska Solidarność uczciła 8. rocznicę śmierci ks. Witolda Andrzejewskiego Wiadomości
Gorzowska Solidarność uczciła 8. rocznicę śmierci ks. Witolda Andrzejewskiego

Od złożenia kwiatów i zapalenia zniczy na grobie Zarząd Regionu Gorzowskiego NSZZ „Solidarność” rozpoczął obchody ku pamięci ks. Prałata Witolda Andrzejewskiego, kapelana Solidarności.

Ważne zmiany dla pracowników z niepełnosprawnościami! Wiadomości
Ważne zmiany dla pracowników z niepełnosprawnościami!

Podpisana 23 stycznia 2023 r. przez Prezydenta RP nowelizacja ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych zakłada m.in. ustanowienie stałego corocznego dofinansowania z budżetu państwa dla zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami oraz zwiększenie kwotowe środków na zatrudnianie tych osób. - Nowelizacja ustawy to realizacja ważnego postulatu „Solidarności” - podsumowuje Krzysztof Rowiński, pełnomocnik Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” ds. Osób Niepełnosprawnych.

W Urzędzie Miasta w Rzeszowie powstała Solidarność Wiadomości
W Urzędzie Miasta w Rzeszowie powstała Solidarność

Do organizacji zakładowej NSZZ "Solidarność" w Urzędzie Miasta w Rzeszowie, choć powstała zaledwie dwa tygodnie temu, należy już ponad siedemdziesięciu pracowników.

Podwyżki w MAN Bus i PKC Wiadomości
Podwyżki w MAN Bus i PKC

30 stycznia podpisane zostało porozumienie pomiędzy Zarządem MAN a związkami zawodowymi dotyczące podwyżki płac - informuje zakładowa Solidarność.

Miłosz Szczurowski zwyciężył w wyborach w PPG Deco Polska Wiadomości
Miłosz Szczurowski zwyciężył w wyborach w PPG Deco Polska

Miłosz Szczurowski głosami delegatów zakładowego zebrania wyborczego NSZZ „Solidarność” PPG Deco Polska we Wrocławiu został wybrany przewodniczącym tej organizacji.

Związki wywalczyły lepsze zarobki w Kolejach Śląskich Wiadomości
Związki wywalczyły lepsze zarobki w Kolejach Śląskich

Do 10 lutego na konta pracowników Kolei Śląskich wpłyną wyższe wynagrodzenia za styczeń. Dzięki staraniom zakładowych organizacji związkowych w 2023 roku stawki zasadnicze wzrosły o 500 zł brutto. W spółce obowiązują także nowe, korzystniejsze dla załogi regulaminy premiowania. Ponadto 27 stycznia weszły w życie zmiany wprowadzone do Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy.

W Rzeszowie represjonowani przełamali się opłatkiem Wiadomości
W Rzeszowie represjonowani przełamali się opłatkiem

27 stycznia 2022 roku odbyło się spotkanie opłatkowe byłych działaczy opozycji antykomunistycznej zrzeszonych w Stowarzyszeniu Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym Województwa Podkarpackiego.

Uczczono pamięć pierwszego kapelana częstochowskiej Solidarności Wiadomości
Uczczono pamięć pierwszego kapelana częstochowskiej Solidarności

W niedzielę 29 stycznia 2023 r. odbyły się w Krzepicach coroczne uroczystości poświęcone pamięci zmarłego przed 27 laty ks. Zenona Raczyńskiego – pierwszego kapelana częstochowskiej „S”.

Magdalena Gryciuk: Generalny Dyrektor i większe kompetencje dla RDS Wiadomości
Magdalena Gryciuk: Generalny Dyrektor i większe kompetencje dla RDS

- Przekazany stronie rządowej projekt nowelizacji ustawy o RDS to realizacja ważnego postulatu „Solidarności” – podsumowuje Magdalena Gryciuk, sekretarz Rady Dialogu Społecznego z ramienia NSZZ „Solidarność”. Przyjęty podczas ostatniego plenarnego posiedzenia RDS przez partnerów społecznych projekt zakłada m.in. powołanie Generalnego Dyrektora Dialogu Społecznego oraz rozszerzenie kompetencji Rady. Teraz Rząd w ramach konsultacji ma odnieść się do propozycji związkowców i pracodawców.

Lekki powiew optymizmu Wiadomości
Lekki powiew optymizmu

Nowy Rok to zawsze nowe nadzieje, oczekiwania, życzenia. Chociaż niezadowoleni z rozwoju sytuacji w Polsce nadal stanowią większość, jej oceny są obecnie najlepsze od pół roku. Z 66% do 59% zmniejszył się udział źle oceniających stan spraw w kraju – czytamy w raporcie CBOS „Nastroje społeczne w styczniu”.

„Decyzja pracowników jest jednoznaczna”. Będzie strajk w legnickim MOPS i DPS! Wiadomości
„Decyzja pracowników jest jednoznaczna”. Będzie strajk w legnickim MOPS i DPS!

Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” w legnickim MOPS poinformowała, że działając na podstawie art. 20 ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, po wyczerpaniu polubownych możliwości rozwiązania sporu 27 stycznia br. podjęła uchwałę o ogłoszeniu od 27 lutego 2023 r. strajku w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i Domu Pomocy Społecznej w Legnicy.

Obchody 34. rocznicy śmierci ks. Suchowolca w Białymstoku Wiadomości
Obchody 34. rocznicy śmierci ks. Suchowolca w Białymstoku

W dniu 29 stycznia br. obchodziliśmy 34. rocznicę śmierci księdza Stanisława Suchowolca – kapelana białostockiej Solidarności, który zginął w wyniku zbrodniczego podpalenia plebanii przy parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi. Sprawców nie udało się ustalić do dzisiaj.

W Myszkowie powstało rondo imienia NSZZ „Solidarność” Wiadomości
W Myszkowie powstało rondo imienia NSZZ „Solidarność”

Uchwałą Rady Gminy i Miasta Koziegłowy z dnia 29 grudnia 2022 r. rondo w Postępie (powiat myszkowski) otrzymało nazwę Rondo NSZZ „Solidarność”. – Od dawna marzyłem, aby w przestrzeni publicznej Myszkowa powstało miejsce z nazwą NSZZ „Solidarność” – powiedział Jan Banik, długoletni przewodniczący Komisji Międzyzakładowej w myszkowskim Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe