Kościół św. Aleksandra w Warszawie na Pl. Trzech Krzyży zbudowano w XIX wieku. W nocy z 16 na 17 stycznia 1863, w mieszkaniu wikariusza księdza Karola Mikoszewskiego, zebrał się Komitet Centralny Narodowy, który ustalił termin wybuchu powstania styczniowego oraz założenia do manifestu do narodu. Kościół uszkodzony w 1939 roku, we wrześni 1944 roku został zbombardowany przez Niemców. Odbudowany w 1949 roku. W 1951 roku komuniści rozebrali jego ocalałą ze zniszczeń wojennych wieżę. W zeszłym roku stał się celem ataków agresywnego tłumu podczas tzw. "Strajku Kobiet". Kościoła bronili wierni organizowani przez narodowców. Dziś Dariusz Matecki, szef Ośrodka Monitorowania Antypolonizmu, pokazuje zniszczenia dokonane przez lewackich bojówkarzy.
"Decyzja, którą podjąłem jest głęboko przemyślana i wynika z refleksji, jakie towarzyszą mi od dłuższego czasu. Są one związane z oceną działalności organizacji w regionie świętokrzyskim, której linia postępowania oraz standardy funkcjonowania, coraz częściej rozmijały się z wyznawanymi przeze mnie wartościami działalności publicznej" – napisał w oświadczeniu Arkadiusz Kubiec, szef PO w Kielcach.
W środę rząd powinien przyjąć pierwsze trzy projekty ustaw dotyczące zdrowia, które przewiduje Polski Ład. W czwartek projekty powinny trafić do Sejmu - przekazali politycy PiS.
Za kilka dni chcemy podłączyć się do systemu przygotowanego przez Komisję Europejską – poinformował szef resortu zdrowia Adam Niedzielski, odnosząc się do kwestii tzw. paszportów covidowych. Ma to nastąpić - według jego zapowiedzi - 20 maja.
- Złożyliśmy do telewizji pismo z żądaniem usunięcia materiału ze stron i przeprosin - powiedziała portalowi "Wirtualne Media" Dorota Wellman, komentując swój spór z Wiadomościami TVP. Celebrytka podkreśliła, że "jest gotowa na wszystko".
- Od stycznia zeszłego roku mierzę się z depresją. Tylko moja rodzina i przyjaciele do tej pory wiedzieli na jakie dno ludzkiej psychiki spadłem - pisze na Facebooku dziennikarz i prezenter TVN, Filip Chajzer.
Bardzo bym chciała, żeby Donald Tusk wrócił do polityki krajowej "tutaj na miejscu" - podkreśliła we wtorek wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO). Według niej, "ludzie go naprawdę chcą", gdyż "potrzebują polityka odpowiedzialnego, silnego, nie bojącego się trudnych decyzji".
Poseł PO Cezary Grabarczyk podczas wspólnej z Katarzyną Lubnauer (dawniej szefową Nowoczesnej, dziś posłanką Koalicji Obywatelskiej) postanowił odwrócić uwagę od sondażowych porażek Platformy, kierując zainteresowanie mediów na Nowoczesną. Zapomniał jednak, że zaatakował przy tym... członka własnej koalicji.
Sytuacja w Elektrowni Bełchatów stabilizuje się, po poniedziałkowej awarii uruchomiliśmy 6 bloków energetycznych z 10 zatrzymanych - poinformowała we wtorek na Twitterze Polska Grupa Energetyczna.
Bitwa o Monte Cassino była jedną z najkrwawszych i najbardziej zaciętych walk II wojny światowej. Zawzięcie bronione przez Niemców wzgórze próbowali zdobyć alianci podczas czterech kolejnych uderzeń. Udało się to dopiero Polakom dowodzonym przez gen. Władysława Andersa.
Jeżeli zajdzie konieczność, nasza firma po zakończeniu projektu, może realizować usługę zmiany lokalizacji fotoradarów – zapowiedział w rozmowie z PAP Piotr Kędzierski, współwłaściciel firmy Lifor, która na moście Poniatowskiego w Warszawie montuje urządzenia do pomiaru prędkości.
Dokładnie 101 lat temu urodził się Karol Wojtyła, przyszły papież Jan Paweł II. Święty Jan Paweł II, który urodził się w roku Cudu nad Wisłą i odwiedzając podczas pielgrzymki do Polski miejsce historycznej bitwy, która zdecydowała o losach Polski i Europy podkreślił, że od urodzenia "nosi w sobie wielki dług w stosunku do tych, którzy wówczas podjęli walkę z najeźdźcą."
W Wielki Piątek Hanna Zagulska, publicystka Krytyki Politycznej, a prywatnie partnerka Jasia Kapeli poinformowała o zbiórce na komputer i artykuły biurowe. Akcja aktywistki wywołała spore poruszenie w mediach społecznościowych - Co prawda nie mam już lat 30, a prawie 32, ale "za moich czasów", jak chciało się coś mieć, trzeba było na to zarobić. Jeśli brakowało, można było wziąć kredyt lub kupić na raty. Ostatecznie poprosić o pomoc rodzinę. Ale prosić obcych ludzi, żeby dali na komputer? Nie ogarniam - pisał dziennikarz Gazeta.pl Łukasz Rogojsz - I co teraz powiesz na to? mam komputer i możliwości o których marzyłam! kupiłam też czytnik, mikrofon i lampę. będzie się działo, ale bez pośpiechu. dziękuję za Wasze wsparcie! - pisała dwa tygodnie temu chwaląc się zdjęciem opakowania drogiego komputera. Teraz skarży się na hejt.
Dwóch mężczyzn - w wieku 25 i 18 lat - zostało aresztowanych w poniedziałek po południu w związku z pobiciem rabina w miejscowości Chigwell pod Londynem, które miało podłoże religijne - oświadczyła policja hrabstwa Essex.
Od czasu zwycięstwa w wyborach Joe Bidena istnieje uzasadniona obawa, że amerykański aparat dyplomatyczny, będzie używany do presji ideologicznej w zakresie "postępu" jaki niesie ze sobą nowa administracja.
“Polska najbardziej homofobicznym krajem Europy!” - taką informację możemy od rana przeczytać na rodzimych i zagranicznych stronach LGBT. Kolejny raz bowiem Polska wylądowała na europejskim dole (13/100pkt) rankingu tęczowej organizacji ILGA – lub, jak kto woli, kolejny raz nasza ojczyzna dostała od tęczowych aktywistów pierwsze miejsce w „niezależnym” rankingu homofobii. Tylko... czy to prawda? Czy raport ILGA mierzy homofobię i czy robi to dobrze? Jak NAPRAWDĘ działa ten cały ranking?
- Z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Bifobii i Transfobii (IDAHOT) chcemy wyrazić nasze poparcie dla starań o uświadamianie opinii publicznej w kwestii problemów, jakie dotykają społeczność gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i interpłciowych (LGBTI) oraz innych mniejszości w Polsce stojących przed podobnymi wyzwaniami - czytamy w liście podpisanym przez kilkudziesięciu ambasadorów różnych krajów. List jest prawdopodobnie pokłosiem fake newsa na temat "stref wolnych od LGBT" w Polsce, do którego rozpowszechnienia przyczynił się aktywista LGBT Bart Staszewski. Szczególne zainteresowanie, jako przedstawiciela naszego strategicznego sojusznika - Stanów Zjednoczonych - budzi aktywność na polu implementacji poprawności politycznej w Polsce ambasadora USA Bixa Aliu, który jest jednym z sygnatariuszy listu.
Pakistański dziennikarz Adeel Raja nie jest już współpracownikiem stacji CNN. Zerwano z nim współpracę po tweet-cie wychwalającym Hitlera.
Z Borysem Budką chyba się nie spotkałam jeszcze ani razu od czasu jego wyboru na przewodniczącego PO - powiedziała europosłanka Róża Thun, która w poniedziałek poinformowała o odejściu z Platformy. Przyznała, że dostaje propozycje współpracy z innych partii.
Podczas gdy najostrzejsze od lat działania wojenne między Izraelem a Strefą Gazy trwają już drugi tydzień, sekretarz stanu USA Antony Blinken wezwał strony do ochrony ludności cywilnej. USA, Egipt i mediatorzy ONZ zintensyfikowali wysiłki na rzecz zakończenia walk.