Według nieoficjalnych doniesień branżowego portalu WirtualneMedia.pl Jacek Kurski, który ma niebawem wrócić na fotel prezesa TVP ma niespodziewanego kontrkandydata.
Niegdyś wzięty dziennikarz, później videobloger, od jakiegoś czasu zgłąszający polityczne pretensje, Mariusz Max Kolonko... ogłosił się dzisiaj Prezydentem Stanów Zjednoczonych Polski
Jak co roku 1 sierpnia wieczorem zjednoczyliśmy się siłą głosu podczas koncertu „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki” - przeżywając wspólne śpiewanie powstańczych piosenek z udziałem orkiestry i chóru pod kierunkiem Jana Stokłosy Koncert poprowadził wspaniały Tomasz Wolny.\nW tym roku koncert odbył się w Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego, a nie jak dotychczas na placu Piłsudskiego. \nMimo restrykcji COVID-19, dyrekcja Muzeum Powstania Warszawskiego podjęła ryzyko i odważyła się jednak pomimo wszystko zorganizować ten wspaniały koncert. Podziękowania serdeczne im za to, a szczególnie panu dyrektorowi muzeum Janowi Ołdakowskiemu za to, ze wystarczyło mu siły, aby pokonać liczne trudności i dopiąć swego.
Argument z równi pochyłej jest często krytykowany, jako słaby logicznie. I zapewne tak jest. Tyle tylko, że rzeczywistość społeczna i polityczna nieustannie dostarcza dowodów na potwierdzenie słuszności leżącej u jego podstaw argumentacji.
Organizacje kombatanckie jak co roku domagały się godnego przeżywania kolejnej, 76. już rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Idea piękna, warto jej przyklasnąć.
Ostatnie tygodnie upłynęły pod znakiem kilku pozornie niezwiązanych ze sobą wydarzeń. Wszystkie jednak mają wspólny mianownik, który powinien budzić niepokój. I wszystkie pokazują, że tęczowy walec jedzie i – co gorsza – ma się całkiem dobrze.
Posłanka Beata Maciejewska wiceprzewodnicząca klubu parlamentarnego Lewicy w Sejmie, była gościem Minęła 20 w TVP Info
W sieci pojawia się coraz więcej filmów ilustrujących pożar wieżowca World Trade Center w Brukseli. Według doniesień mediów, płonie 27 piętro wieżowca.
Z powodu kryzysu wywołanego koronawirusem minęło już siedem długich miesięcy, odkąd byłem ostatni raz w mojej belgijskiej starej ojczyźnie. Tak długi pobyt w Polsce, w mojej nowej ojczyźnie, nauczył mnie jednak patrzeć na wiele spraw innymi oczami. Krótki powrót na Zachód wiąże się zatem w pewnym stopniu z szokiem kulturowym. Oczywiście wielka to radość, zobaczyć znów dobrze ci znany krajobraz kulturowy Ardenów; zwietrzałe kościoły i zagrody chłopskie, które często pamiętają późne średniowiecze; i oczywiście rodzina. Ale jest też pewien dyskomfort. Ludzie stają ci się coraz bardziej obcy, zwłaszcza gdy porównujesz to z nastrojami, jakich miałeś okazję doświadczyć w Polsce; i jakoś tak nie mogę się powstrzymać od przywoływania na myśl Nietzschego, który w swoim „Ostatnim człowieku” potrafił przewidzieć wiele z tego, co dzisiaj mamy...
22 września rozpocznie się moja pierwsza, trzydniowa zagraniczna wizyta we Włoszech. W Rzymie spotkam się z władzami Włoch i w Watykanie z Ojcem Świętym – poinformował w czwartek w wywiadzie dla Polsat News prezydent Andrzej Duda.
Na początku kilka cytatów, które pokazują ferment w społeczności żydowskiej na przełomie XIX i XX w. Ferment ten wywoływały nowe prądy ideologiczne, a przede wszystkim nacjonalizm.
Na całym Zachodzie zamieszki, szabrowanie sklepów, obalanie pomników, podpalenia, jednym słowem postęp aż huczy, tylko u nas ciągle jak za Króla Ćwieczka. Zapewne dlatego mamy właśnie do czynienia z kolejną falą „emigracji” celebrytów, którzy „znużeni” już uporem tych strasznych Polaków, którzy nie chcą zrozumieć, jak byliby z własnymi zamieszkami, szabrowaniem sklepów, obalaniem pomników i podpaleniami szczęśliwi, opuszczają ręce w bezsilnej złości i pragną udać w jakieś bardziej cywilizowane miejsca.
Straż miejska zakłóciła przebieg pikiety Fundacji Pro-Prawo do Życia i doprowadziła do odholowania samochodu "Stop pedofilii" – informuje portal pch24.pl.
O zastosowaniu tymczasowego trzymiesięcznego aresztu wobec Aleksandra D. zatrzymanego w śledztwie prowadzonym przeciwko byłemu ministrowi transportu Sławomirowi Nowakowi zdecydował w czwartek warszawski sąd – dowiedziała się PAP w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie.
Sąd Apelacyjny w Warszawie orzekł w czwartek, że szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak musi przeprosić byłą posłankę PiS i sędzię Trybunału Konstytucyjnego Krystynę Pawłowicz. Sprawa dotyczy wypowiedzi Owsiaka podczas Przystanku Woodstock z 2017 roku.
Według doniesień portalu Onet kolejny parlamentarzysta uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. To poseł Koalicji Polskiej-PSL Andrzej Grzyb.
W czwartek przed godz. 11 zakończyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, podczas którego przysięgę złożył prezydent Andrzej Duda. Wygłosił także orędzie.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie unieważnił uchwałę gminy Serniki przeciwko ideologii LGBT. Zdaniem sądu deklaracja ma charakter dyskryminujący. Orzeczenie nie jest prawomocny, a wójt gminy zapowiedział skargę do Naczelnego Sądu Administracyjnego.
Prezydent Andrzej Duda przyjął zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi RP w czwartek podczas uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza na pl. Piłsudskiego w Warszawie.
Tematem numeru najnowszego Tygodnika Solidarność są tajne czaty trans-aktywistów, na których osoby deklarujące się jako nastolatki , rozmawiają o pedofilii i nielegalnym handlu hormonami. Materiał Waldemara Krysiaka znanego w sieci jako "Gej Przeciwko Światu" i Agnieszki Żurek już wywołał poruszenie, również na czatach, których istnienie ujawnił Waldemar Krysiak, który teraz spotyka się z różnego rodzaju atakami. Dziś złożyliśmy w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Wola, zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.