"Andrzej słuchał, co ludzie do niego mówili. I w ten sposób narodził się program Dobrej Zmiany" - powiedziała w czasie inauguracji kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy była premier Beata Szydło.
Piotr Żyła zwyciężył w lotach narciarskich w Kulm. To drugie w jego karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata.
"Widzę tu wielki entuzjazm wspaniałych ludzi, wielką energię. Jestem przekonany, że zwyciężymy" - powiedział w czasie inauguracji kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy premier Mateusz Morawiecki.
"Zwyciężymy, ale to będzie ciężki marsz. A w tym marszu pójdą z nami pani premier Beata Szydło i pan premier Mateusz Morawiecki".
Liceum w Michałowie było kiedyś szkołą znaną w całej okolicy i obleganą przez absolwentów. Dziś sprawa ma się nieco inaczej, a po to żeby zachęcić młodzież, burmistrz Michałowa Marek Nazarko, planuje powołanie, jak twierdzi Wyborcza, klasy o profilu discopolowym
Kapitan Paulone jest niewątpliwie jednym z prawdziwych patriotów, z tych, którzy dla Ojczyzny nie szczędzą sił, nie unikają trudów i cierpień, a nawet świadomie i dobrowolnie składają życie na Jej ołtarzu. Zginął 11 października 1943 roku w Oświęcimiu.
- Rozmowy dotyczyły przyciągnięcia japońskich technologii i inwestycji dla głównych projektów infrastrukturalnych aktualnie realizowanych przez polski rząd, czyli Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości oraz elektromobilności. Energetyka natomiast była podzielona na trzy sekcje tematyczne: cywilizacja wodorowa, energetyka atomowa w obszarze małych reaktorów HTR (wysokotemperaturowy reaktor atomowy przyp. red.) oraz czyste technologie węglowe. Wszystkie te obszary pozostają kluczowe dla polskiej energetyki i mają szanse znaleźć w Japonii partnerów, inwestorów, ale również najlepsze i najbardziej wysublimowane technologie - mówi doradca strategiczny Tomoho Umeda, szef Komitetu Technologii Wodorowych w ramach Krajowej Izby Gospodarczej, syn Yoshiho Umedy, działacza opozycji demokratycznej w okresie PRL w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl. Tomoho Umeda wchodził w skład delegacji polskiego premiera w Japonii.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka opublikował na Twitterze spot kandydatki Koalicji Obywatelskiej Małgorzaty Kidawy Błońskiej - "Photoshop płakał, gdy ją wygładzał. Tę fotografię", "Ja tu prawdziwej nie widzę. Trochę za mocno i za dużo retuszu. 18-stkę chcecie z 60-stki zrobić. Przesada", "Na plakacie wygląda bardzo sztucznie. Chyba grafika poniosło" - pisali cytowani przez Wirtualną Polskę w artykule " "Chyba grafika poniosło". Spot Kidawy-Błońskiej wywołał konsternację" internauci.
Ten i inne rysunki znajdziesz w nadchodzącym numerze Tygodnika Solidarność
14 lutego 1942 r. to data przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową. Ale AK powstała jeszcze wcześniej - 27 września 1939 r., w obleganej przez Niemców Warszawie jako Służba Zwycięstwu Polski. A kiedy nastąpił faktyczny koniec walki? Bo to nie 19 stycznia 1945 r., kiedy gen. Leopold Okulicki „Niedźwiadek” formalnie rozwiązał AK, bo wkrótce odrodziła się pod kolejną nazwą: jako Zrzeszenie Wolność i Niezawisłość.
Niedawno zaangażowany politycznie sędzia Igor Tuleya w wypowiedzi dla amerykańskiej rozgłośni NPR mówił między innymi - Mijam ludzi na ulicy i krzyczą na mnie: "zdrajco!". Tym razem był gościem Onetu, gdzie opowiadał podobne historie
- Po raz pierwszy od 23 lat pójdę na wybory. Od 23 lat nie byłem na wyborach. Wiem, grzech i w ogóle co to za patriota, co to za Polak. Nie byłem, bo nie ma w kim wybierać, nie ma zupełnie. Po raz pierwszy, kiedy będą teraz wybory prezydenckie pójdę na wybory i zagłosuję na Szymona Hołownię - oświadczył znany dominikanin o. Adam Szustak na swoim wideoblogu. Jego deklaracja wywołała ogromne poruszenie pośród konserwatywnych internautów
Nienawistna kampania, której celem uczyniono prezydenta Andrzeja Dudę, w innych krajach zakrawałaby na upiorną groteskę. A jednak u nas dzieje się to naprawdę. Nie można wydarzeń w Pucku, których przykrym ukoronowaniem były najcięższe obelgi rzucane pod adresem polskiej głowy państwa, nazwać inaczej niż skandalem. Choć dla badaczy społeczeństw postkolonialnych stanowią one ciekawy przedmiot dociekań.
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że przegłosowana dzisiaj ustawa budżetowa zakłada zbilansowanie dochodów i wydatków państwa, a tym samym nie przewiduje deficytu.
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zaplanował na 9 marca wysłuchanie stron ws. wniosku Komisji Europejskiej o tymczasowe zawieszenie działalności Izby Dyscyplinarnej polskiego Sądu Najwyższego.
Instytucjom, którym podlega Muzeum Polin udało się osiągnąć porozumienie i wybrać wspólnego kandydata na stanowisko szefa placówki.
- Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. Wystawa o II Wojnie Światowej współfinansowana przez Ministerstwo Kultury. Przypisywanie liturgii Wielkiego Piątku antysemityzmu, mówienie o narkotyku nienawiści u Polaków, kłamstwa o zachęcaniu oprawców przez kler do zbrodni to dopiero początek. Autor? Prof. Bilewicz - informuje na Twitterze Wiceprezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Tomasz Kalinowski.
Walka o prawa pracownicze w Castoramie trwa! Dziś w Warszawie odbyło się zebranie sztabu protestacyjnego. Jest dobra informacja – pierwsze wyroki sądowe są korzystne dla Solidarności!
Obelżywy gest posłanki Joanny Lichockiej pokazany podczas wczorajszego posiedzenia Sejmu był dziś tematem numer jeden w polskich mediach. Głos w sprawie zabrał m.in aktor znany z zapalczywej krytyki rządów Prawa i Sprawiedliwości Maciej Stuhr, który wygłosił ironiczną mowę udając płacz i pocierając oko środkowym palcem. Odpowiedział mu raper Tau.
W poniedziałek w Pucku odbyły się uroczyste obchody 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy, który z tej okazji wygłosił przemówienie. Niestety, na uroczystości przybyła grupka krzykaczy, która starała się okrzykami [wg. niektórych relacji wulgarnymi] zakłócić przebieg uroczystości. Jak informuje RMF FM, Prokuratura Rejonowa w Pucku wszczęła w tej sprawie śledztwo.