Temperatura amerykańskiej polityki sięga zenitu. Decyzja Donalda Trumpa o wycofaniu żołnierzy z Syrii to już tylko jeden z wielu postulatów za który na prezydenta USA spadła lawina krytyki. Nowe rozdanie w Kongresie i zwycięstwo Demokratów nie wróżą dobrze uspokojeniu sytuacji. Zwłaszcza gdy na Kapitolu dochodzi do takiego zachowania jak debiut kongresmenki Rashidy Tlaib, która z jednej strony składała przysięgę na Koran by z drugiej – obrzucać Trumpa wulgaryzmami.
Jest to ruch, który pokazuje bardzo interesujące zmiany. Dzisiaj na przykład kończą się konsultacje internetowe, które zostały rozpoczęte przez swego rodzaju ciało doradcze, gdzie ludzie mogą składać różne propozycje dotyczące reform. Największą popularność zyskało unieważnienie reformy legalizującej małżeństwa homoseksualne. To jest dosyć zaskakujące, ponieważ ruch, który wyrósł na bazie postaw ekonomicznych, teraz ma różne inne postulaty, które mają się nijak do tego, co było na początku – powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Michalski z Buisness Paris School
Trwają protesty żółtych kamizelek. W wielu miejscach siły porządkowe muszą ustąpić przed protestującymi. Pośród żółtych kamizelek nie brakuje duchownych, co jest odczytywane jako powrót Kościoła Katolickiego w życiu publicznym. Na zamieszczonym filmie policjanci cofają się przed protestującymi, w tym protestującymi z chrześcijańską symboliką
Rosja za rządów Władimira Putina niezmiennie postrzega Arktykę jako strategicznie ważny region, w którym to posiada wszelkie predyspozycje, by odgrywać kluczową rolę. Z rosyjskiej perspektywy postępujące zmiany klimatyczne „otwierają” Ocean Arktyczny na rozwój żeglugi i opłacalną eksploatację surowców energetycznych, choć stanowią też zagrożenie dla infrastruktury lądowej w regionie (topnienie wiecznej zmarzliny). Równocześnie miejsce ma bezprecedensowa militaryzacja Arktyki przez Rosjan, która w przypadku dalszej erozji ładu międzynarodowego może pozwalać im działać jednostronnie, np. w kwestii egzekwowania roszczeń do arktycznego szelfu kontynentalnego.
Na pielgrzymce kibiców, którą Tygodnik Solidarność relacjonuje, w kaplicy Cudownego Obrazu stawili się nie tylko miłośnicy piłki nożnej, ale również sędziwi weterani walk o niepodległość, a także liczni patrioci. Homilię do kibiców-pielgrzymów wygłosił znany duszpasterz kibiców i fan futbolu ks. Jarosław Wąsowicz.
Po pożarze w Koszalinie Państwowa Straż Pożarna na polecenie ministra Joachima Brudzińskiego, rozpoczęła kontrole przeciwpożarowe w podobnych obiektach na terenie całego kraju - poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.
John Bolton, doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa ostrzegł władze Syrii, że wycofanie się amerykańskich wojsk nie jest zaproszeniem do użycia broni chemicznej.
„Żółte kamizelki” już po raz ósmy protestują na ulicach Francuskich miast. Francuskie media twierdzą, że jest ich mniej, ale świadkowie nie są co do tego faktu zgodni
Polski dziennikarz i publicysta Dawid Wildstein odniósł się do ostatnich krytycznych komentarzy związanych ze spotkaniem prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim a wicepremierem Włoch Matteo Salvinim.
Jak informowaliśmy wcześniej, w kręgielni Gable House Bowl w Torrance, na przedmieściach Los Angeles miała miejsce strzelanina. Jak informują lokalne media i policja – 3 osoby zostały zabite, 4 zaś ranne.
Podczas swojego wiecu w Abruzji, wicepremier i szef MSW Matteo Salvini w stanowczy sposób ocenił zagrożenia dla starego kontynentu.
W kręgielni Gable House Bowl w Torrance na przedmieściach Los Angeles doszło do strzelaniny. Lokalna policja poinformowała, że jest „wiele ofiar”.
Na Jasnej Górze odbywa się już XI Ogólnopolska Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę. W tym roku motywem przewodnim jest 35. rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki "Zło dobrem zwyciężaj". Zapraszamy serdecznie do obejrzenia relacji z tego wydarzenia!
Szef MSZ Jacek Czaputowicz był gościem dzisiejszej porannej audycji w RMF FM. W rozmowie z Krzysztofem Ziemcem wyjaśnił swoje ostatnie słowa, w których stwierdził, że Donald Tusk jest w Radzie Europejskiej reprezentantem Niemiec.
Po tragicznym pożarze escape roomu w Koszalinie, w którym zginęło pięć młodych dziewcząt, kondolencje złożyli prezydent Andrzej Duda, jak również premier Mateusz Morawiecki.
W wieczornym programie na antenie telewizji wPolsce.pl Witold Gadowski komentował sprawy bieżące, przyszłość Polski, jak również ostatnie wydarzenia związane z muzem obozu Auschwitz-Birkenau.
Podczas wywiadu z agencją Ria Novosti były prezydent Polski w ciepłych słowach wypowiadał się na temat obecnego prezydenta Rosji Władimira Putina. - Uważam Putina za mądrego człowieka – mówił Wałęsa. - Nam bliżej do Moskwy niż do Nowego Jorku. Gdybym ja miał więcej rozmów z Putinem, to też dałoby się mu to wytłumaczyć – twierdził były prezydent.
Jak nieoficjalnie ustaliła Wirtualna Polska, przyczyną pożaru w koszalińskim escape roomie był wybuch butli gazowej, którą ogrzewano pomieszczenie.
Jak podają niemieckie media, strzały padły w piątek około godziny 14:00 w pobliżu dworca kolejowego w centrum Kolonii. Do tej pory policja aresztowała jednego mężczyznę.
W licznych artykułach Gazeta Wyborcza wyrażała dezaprobatę dla sylwestrowych fajerwerków - "Fajerwerki w Sylwestra to prymitywna rozrywka". Demonstracja przed urzędem miasta" pisała między innymi przed Sylwestrem w Poznaniu