Jako dziennikarz represjonowana w stanie wojennym, wyjechała do Niemiec. W latach 90' korespondent Rzeczpospolitej w Bonn. Po powrocie współpracowała z Gazetą Polską i Nowym Państwem, tygodnikiem Wprost, a wreszcie z wPolityce. Była wdową po Macieju Rybińskim
– Nie jestem fanką przyjmowania do naszego kraju imigrantów, którzy nie kwapią się ani do pracy, ani nie chcą przyjąć polskiego obywatelstwa. Uważam, że jeżeli ludzie chcą mieszkać w Polsce i dostawać wsparcie materialne, powinni się wykazać pracą i sobie na nie zasłużyć – mówi Sofia Ennaoui, srebrna medalistka Mistrzostw Europy w lekkoatletyce, w rozmowie z Marcinem Koziestańskim.
Dr Jakub Skiba zwrócił się do naszej redakcji z prośbą o rozpowszechnienie jego oświadczenia, które zamieszczamy poniżej.
Niemcy coraz życzliwiej patrzą na inicjatywę Trójmorza. Grupa państw, na którą do tej pory Berlin nie patrzył przychylnie, staje się zbyt silna, by zachodni sąsiedzi mogli ją lekceważyć. Albo raczej - aby nie zacząć przejmować tej inicjatywy. Co oczywiście świadczy o jej atrakcyjności.
- Cieszę się, że opozycja tak mocno zaznacza, że Duda stał przy podpisywaniu. Nawet domyślam się, czemu tak ich to denerwuje - zaczął swój wpis na Twitterze Dawid Wildstein.
Wiele osób zginęło w czwartek w wyniku strzelaniny w centrum dystrybucyjnym w Aberdeen w stanie Maryland. Sprawca wciąż pozostaje na wolności.
Stanisław Karczewski, marszałek Senatu, był gościem Sygnałów Dnia, gdzie mówił m.in. o rozpoczynającym się V Światowym Zjeździe Polonii i Polaków z Zagranicy.
Podinsp. Przemysław Stankiewicz p.o. Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Nysie spotkał się z dziećmi, które znalazły pieniądze i bez wahania całą gotówkę przekazały policji. Uroczyste podziękowanie odbyło się w nyskiej komendzie, gdzie znalazców nagrodzono i pogratulowano wzorowej postawy obywatelskiej.
Kandydat PO na włodarza Warszawy, po raz kolejny dał jasno do zrozumienia, że kompletnie nie zna się na rozkładzie ulic i dzielnic w mieście, w którym chce rządzić
Jeśli chodzi o migrację, jest pełna zgoda międzynarodowa co do jednego: wielotysięczne masy ludności od kilku lat zalewają Europę, przede wszystkim Europę Zachodnią i Skandynawię. Każdego roku ta ludzka fala przybiera na liczebności i staje się coraz bardziej wybuchowym, trudnym do opanowania żywiołem.
- Fatalne jest amerykańskie dziennikarstwo. Czołowi analitycy polityczni nie zauważyli tam, że Kornhauser-Duda zgubiła buta, ani , że PAD stał! - pisze na Twitterze Wojciech Wybranowski.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył akty powołania do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego. Nowo powołani sędziowie złożyli wobec Prezydenta RP ślubowanie.
Czy fakt, że prezydent Andrzej Duda stał podczas podpisywania porozumienia z USA należy uznać za wpadkę? Internauci sugerują, ze niekoniecznie
Wydarzyła się rzecz bez precedensu. Jednym tonem wszystkie media w Polsce, bez względu na sympatie polityczne swojego wydawcy, zgodnie potępiły żerowanie „Faktu” na tragedii, jaka wydarzyła się w rodzinie Leszka Millera. Krytyka była na tyle silna, że redaktor naczelny gazety, wydawanej przez niemiecko-austriacki koncern medialny Ringier Axel Springer Polska, zmuszony został do napisania przeprosin wobec „wszystkich, którzy czują się urażeni tytułem do tekstu”. Asekuracyjna formułka, bo przecież nie o odczucia odbiorców chodziło, a o skandaliczną treść i formę tekstu opublikowanego w dniu pogrzebu syna byłego premiera.
W poranku „Siódma 9” stanowisko Ruchu Kukiz’15 w sprawie niejasnej sytuacji Małgorzaty Gersdorf przedstawiła poseł Elżbieta Zielińska.
Delegatura CBA w Krakowie, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie, prowadzi śledztwo w sprawie wyłudzenia w latach 2013-15 przez krakowską spółkę akcyjną blisko 4 mln zł z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Spółka posłużyła się przy tym poświadczającą nieprawdę i nierzetelną dokumentacją.
Romuald Szeremietiew pozwał byłych dziennikarzy i wydawcę "Rzeczpospolitej", od których żąda przeprosin za szkalujący artykuł. Pod koniec 2016 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie przyznał mu rację. Pozwani wnieśli jednak kasację od wyroku do Sądu Najwyższego. Tam wczoraj odbyła się pierwsza rozprawa.
Europejski Trybunał Praw Człowieka wydał wyrok w sprawie. skarg rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, które były przeciwne ekshumacji swoich bliskich.
W dzisiejszych „Sygnałach Dnia” Marszałek Senatu nawiązał do negocjacji z Brukselą w sprawie reformy sądownictwa.
W Siedlcach zasłużonym działaczom opozycji demokratycznej z czasów PRL zostaną wręczone Krzyże Wolności i Solidarności.