- Do największego szału ambasador USA Richard Grenell doprowadził Martina Schulza. Wyobraźcie sobie, że zarzucił mu, iż mieszając się w wewnętrzne sprawy Niemiec „nie zachowuje się jak dyplomata ale prawicowo-ekstremitstyczny oficer kolonialny”. I kto to mówi -pyta Cezary Gmyz korespondent TVP Info w Niemczech
Kibic ze mnie kompletnie kapciowy. Nie oznacza to oczywiście, że przewagi czy porażki reprezentacji Polski czy Jagiellonii Białystok nie budzą we mnie emocji, budzą, byłbym chyba nienormalny, gdyby nie budziły. Jednakowoż urywanie sobie łbów z powodu kibicowania różnym drużynom – niech mi wybaczą ci, którzy urywają – zawsze uważałem za nieco dziwaczny zwyczaj.
Podkomisja smoleńska poinformowała, że liczne części samolotu Tu-154M, a także ciało przynajmniej jednej ofiary badane specjalistycznymi urządzeniami, wykazały obecność materiałów wybuchowych.
Jacek Jaśkowiak oświadczył, że kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Urzędzie Miasta Poznania jest elementem walki politycznej. Problem polega na tym, że o nieprawidłowościach w jednostkach podległych Urzędowi Miasta wie przynajmniej od października 2017 roku, kiedy to zlecił dyrektorowi Biura Kontroli w Urzędzie Miasta Poznania Maciejowi Marcinkowskiemu kontrole wewnętrzne, między innymi w Poznańskich Ośrodkach Sportu i Rekreacji.
Wielki przyjaciel Polski i Polaków, konserwatywny filozof, publicysta i pisarz, ostry antykomunista Russell Amos Kirk (1918-1994) urodził się 100 lat temu. Postanowiliśmy w naszej uczelni uczcić stulecie dr. Kirka specjalną dyskusją panelową. Matthew O’Brian miał odczyt na temat zaskakującej aktualności myśli Kirka, jeśli chodzi o korzenie amerykańskiego prawodawstwa, a w tym i prawa konstytucyjnego. Profesor Lee Edwards podzielił się z nami swoimi prywatnymi i politycznymi wspomnieniami na temat tego myśliciela. A niżej podpisany opowiedział o swoich przygodach intelektualnych i prywatnych z Russellem Kirkiem i jego otoczeniem.
- Przed chwilą Trybunał Sprawiedliwości UE narzucił definicję "małżonków" obejmującą osoby tej samej płci" - zaalarmował dzisiaj na Twitterze Jerzy Kwaśniewski, prawnik i prezes Instytutu Ordo Iuris.
"Polska zdecydowanie potępia uznanie przez Syrię niepodległości i nawiązanie stosunków dyplomatycznych z Abchazją i Ostetią Płd./Regionem Cchinwali oraz uznaje tę decyzję za poważne naruszenie prawa międzynarodowego" - głosi komunikat Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Za naruszenie przepisów ustawy o ochronie zwierząt odpowie przed sądem mężczyzna zatrzymany przez wrocławskich policjantów. W centrum miasta usiłował sprzedawać przechodniom małe pieski, które trzymał w torbie z tworzywa sztucznego. Panująca wysoka temperatura i fakt, że czworonogi znajdowały się w nieodpowiednich warunkach, wzbudził współczucie wśród przechodzących osób. Policjanci zatrzymali mężczyznę do wyjaśnienia, a czworonogami zaopiekował się będący na miejscu inspektor ochrony zwierząt.
"Kierowcy nadal powinni wozić ze sobą dowód rejestracyjny pojazdu" - ogłasza Ministerstwo Cyfryzacji w oficjalnym komunikacie.
Do tej pory minister energii Krzysztof Tchórzewski sprawował nadzór nad dwoma paliwowymi potentatami. Jak podaje RMF FM, w miniony piątek premier Mateusz Morawiecki cofnął mu pełnomocnictwa do nadzorowania PKN Orlen i Lotosu.
Dorota Wellman w rozmowie z "Faktem" opowiedziała o swojej dolegliwości, która bardzo utrudnia jej codzienne funkcjonowanie.
- "Dla Krakowa", "Kraków atrakcyjnym miejscem do życia i pracy", "Kraków centrum polskiej innowacji", "Krakowscy specjaliści od cyberbezpieczeństwa", "Moje związki z Krakowem" - tylko pobieżna lektura strony internetowej kandydata na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego może zaskoczyć. I nie byłaby to pierwsza wpadka kandydata Platformy Obywatelskiej.
Pracujemy coraz więcej, głównie w nadziei na podwyżkę i awans. Im dłużej siedzimy w pracy, tym mniej jesteśmy jednak efektywni. Zdecydowana większość pracowników może efektywnie pełnić obowiązki zawodowe przez 6–7 godzin dziennie. Rozwiązaniem może być więc skrócenie czasu pracy ze standardowych 8 godzin. To istotne zwłaszcza dla młodego pokolenia, które stawia na równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Skrócenie dnia pracy może się nie sprawdzić we wszystkich branżach, ale tam, gdzie liczy się efektywność, może okazać się strzałem w dziesiątkę.
Jeśli ktoś jeszcze liczył, że Donald Tusk wykorzysta swoją pozycję wysokiego urzędnika Unii Europejskiej żeby wspomóc polski rząd w walce o korzystny budżet na lata 2021-2027 to wypowiedź Grzegorza Schetyny mogła go rozczarować.
"Samodzielne zarządzanie zdrowiem, autonomiczne eksperymenty, pobieranie własnych biologicznych próbek, stawianie wstępnej diagnozy używając niskonakładowych technik" – to fragment reklamy grupa lewicowych aktywistów Gyne Punk. Warsztaty odbywają się w Poznaniu, gdzie grupa prezentuje jak samodzielnie dokonać aborcję. Pokaz odbywa się w Galerii Miejskiej Arsenał w ramach „Warsztatów z rewolucji”.
Amerykańska firma Ben&Jerry's, która od lat wspiera lobby homoseksualne wraz z organizacjami „Miłość nie wyklucza” oraz Paradą Równości poinformowała, że tęcza wróci na Plac Zbawiciela.
Sondaż przeprowadzony przez CBOS w ostatnich dniach maja pokazuje, że Polacy mają jednoznaczną opinię wobec stacjonowania w naszym kraju żołnierzy wojsk NATO.
Sąd Okręgowy w Olsztynie 30 maja 2018 roku skazał Dominika B. na karę 8 lat pozbawienia wolności. Sąd orzekł również 64 tysiące 800 złotych grzywny i środek karny w postaci ściągnięcia równowartości pieniężnej korzyści majątkowej w kwocie 15 milionów złotych.
Nieprawdą jest, że na terenie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau jest zakaz wykonywania polskiego hymnu i odprawiania mszy świętej - odpowiada na pytania opublikowane na Tysol.pl przez Joannę Płotnicką oficjalny profil Muzeum Auschwitz. Odpowiedź jest o tyle dziwna, że zadawane Muzeum pytania nie dotyczą całości Muzeum, tylko zakazu śpiewania hymnu i odprawiania mszy świętej pod Ścianą Straceń/Śmierci przy Bloku 11
Holiszów - niewielka miejscowość w Czechach, w której podczas wojny znajdował się niemiecki obóz koncentracyjny, w którym przebywało ok. tysiąca więźniarek Żydówek, Polek, Francuzek, Belgijek i Holenderek. 5 maja 1945 roku wszystkie miały zostać poddane eksterminacji. Tego samego dnia Brygada Świętokrzyska NSZ uratowała je od pewnej śmierci wyzwalając obóz. Teraz nasi południowi sąsiedzi przygotowali film dokumentalny o tych wydarzeniach.