- Jestem przekonana, że ten projekt znajdzie bardzo duże poparcie w naszym klubie parlamentarnym. Ja będę oczywiście głosować za jego przyjęciem, jestem przeciwko aborcji eugenicznej - powiedziała premier Beata Szydło w rozmowie z "Gościem Niedzielnym" o obywatelskim projekcie "Zatrzymaj aborcję".
- Jest też brana pod uwagę kandydatura p. Jakiego. Zobaczymy, będziemy to analizować. (…) Być może pojawi się jeszcze jakiś kandydat, nie wykluczam. - mówił marszałek Stanisław Karczewski pytany o kandydowanie na stanowisko prezydenta Warszawy w TVP 1.
Z najnowszego sondażu IBRiS dla "Super Expressu" wynika, że więcej Polaków widzi w fotelu premiera Beatę Szydło, ale jej przewaga nad Jarosławem Kaczyńskim nie jest znacząca.
Nie cichną echa wywiadu udzielonego przez prymasa Polski "Tygodnikowi Powszechnemu". - W wywiadzie nie znalazłem sformułowania "Mój Kościół", więc skąd redaktor Strzelczyk wziął ten tytuł? A może lepiej zapytać po co? - pyta na Twitterze sekretarz prymasa ks. Marcin Kulczyński. "Tygodnik Powszechny" wydał już oświadczenie, w którym przeprasza duchownego.
W piątek 20 października br. od godziny 13, przez godzinę, wejście do biurowca DCT będą pikietowali pracownicy tego terminala, wsparci przez marynarzy i dokerów z innych portów Trójmiasta. Główne postulaty to respektowanie pakietu gwarancji pracowniczych zapisanych ZUZP i czytelne i realne zasady premiowania za efekty pracy.
30 października, w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbędzie się promocja wydanego właśnie albumu „Anna Walentynowicz 1929–2010”.
Właśnie kończą się konsultacje społeczne nowej ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce – tzw. Konstytucji dla Nauki. To rewolucja, w której przeprowadzeniu udział biorą nie tylko politycy, ale także sami naukowcy.
– Cała zachodnia Europa wie, że układy zbiorowe pracy to pracownicza konstytucja. Tam układy zbiorowe to standard. Tylko u nas pracodawcy uważają, że układy zbiorowe to jest XIX-wieczny archaizm – mówi przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda w rozmowie z Maciejem Chudkiewiczem.
- No ja już powiedziałam, że nie planuję. Uważam, że ona po pierwsze jest niekonstytucyjna i czekam na taki sąd, który wyinterpretuje, że czy jest konstytucyjna czy nie jest
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski skomentował wywiad Prymasa Polski Wojciecha Polaka dla Tygodnika Powszechnego i ostatnie "groźby" Wojciecha Lemańskiego o postawieniu przed sądem Ewy Kurek, Pawła Lisickiego, biskupa Stefanka i pani minister Zalewskiej za "insynuacje na temat zbrodni" (popełnionych przez Polaków na Żydach).
Andżelika Możdżanowska została sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz Pełnomocnikiem Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw – poinformowało Ministerstwo Rozwoju. Decyzja rządu budzi spore kontrowersje, ponieważ była posłanka PSL do tej pory ostro krytykowała Prawo i Sprawiedliwość.
Jak podała "Fundacja Pro - prawo do życia", rektor Uniwersytetu Medycznego odwołał spotkanie z Irene van der Wende. Spotkanie miało się odbyć 19 października w Centrum Naukowej Informacji Medycznej należącym do Uniwersytetu Medycznego. Zdaniem fundacji rektor miał przestraszyć się nacisków z zewnątrz.
Od dnia premiery, czyli w ciągu 17 dni film obejrzało w kinach blisko 1 871 000 widzów.
"Pomóżcie nam stworzyć ustawę o zwalczaniu przemocy finansowej. Zmiany prawa w tym zakresie wymaga od Polski Konwencja Rady Europy o zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej." - informuje Nowoczesna na swoim profilu na Facebooku. Do posta dołączono grafikę z numerem konta, na jaki można dokonywać wpłaty.
Prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak udzielił głośnego wywiadu „Tygodnikowi Powszechnemu”. Jego słowa są szeroko komentowane w sieci; do słowa prymasa odniósł się także znany katolicki publicysta, Tomasz Terlikowski.
– Kurz, pył, hałas. To jakby tortury psychiczne. Nie wytrzymujemy emocjonalnie – mówiła jedna z mieszkanek domu przy ul Nowogrodzkiej 6a podczas przesłuchania przed Komisją Weryfikacyjną. To kolejna kamienica przejęta wraz z lokatorami, którym podwyższono czynsze i przeprowadzano uciążliwe remonty.
– Tutaj nie chodzi o etat, ale o dwie, trzy godziny dziennie, które możemy poświęcić pracy – mówią opiekunowie osób niepełnosprawnych. Aktywizacja zawodowa to dla nich nie tylko zastrzyk finansowy, ale także terapia. Walczą o to, by móc pracować i jednocześnie pobierać świadczenie pielęgnacyjne.
Komisja Krajowa NSZZ Solidarność zorganizowała konferencję nt. układów zbiorowych pracy. To kontynuacja sierpniowej debaty "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.
Paweł Rabiej był dzisiaj gościem Roberta Mazurka w RMF FM. Polityk spierał się z dziennikarzem o kwestię "przerywania ciąży".
"Polskie obozy koncentracyjne" ciągle pojawiają się w zagranicznych mediach, mimo coraz częstszych i bardziej stanowczych reakcji polskich władz i instytucji na tego typu sformułowania. O ile w wypadku amerykańskich, brytyjskich czy włoskich mediów można dopatrywać się „pomyłek językowych”, „skrótów myślowych” i innych nieumyślnych działań, to jednak w sytuacji użycia określenia „polskie obozy koncentracyjne” przez niemiecką gazetę, czy telewizję trudno łudzić się, że jest ono wynikiem błędu. Kto jak kto, ale Niemcy najlepiej wiedzą, kto zakładał obozy koncentracyjne i kto odpowiada za holocaust. W walce o prawdę historyczną mogliby pomóc sami politycy niemieccy. Jak zauważyła premier Beata Szydło w rozmowie z TVP Info (Gość Wiadomości, 6 września 2017): „wystarczyłoby, aby pani kanclerz albo inny ważny polityk niemiecki powiedział, że to jest kłamstwo i nieprawda”. Jednak tak się nie dzieje.