Portal life4style.pl opublikował wideo od jednego ze swoich czytelników, który zarejestrował bójkę pod warszawskim centrum handlowym "Złote Tarasy".
"Umowę SKW-FSB ratyfikował prezydent Kaczyński. Rosjanie podpisali z obcymi służbami 201 takich dokumentów" - taki tytuł nosi artykuł opublikowany kilka godzin temu przez "Gazetę Wyborczą". Szybko jednak tekst zniknął ze stron "GW". O co chodzi?
Pomoc państwa w opiece socjalnej nad ludźmi starszymi jest niewystarczająca. Równie duży problem stanowi dezaktywizacja zawodowa osób, które rezygnują z pracy, by opiekować się rodzicami – mówi dr hab. Piotr Broda-Wysocki, politolog i socjolog z Instytutu Politologii UKSW oraz z Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie.
Ukazał się „Barometr zawodów”, jednoroczna prognoza zapotrzebowania na zawody na wojewódzkich i powiatowych rynkach pracy w 2017 r. Badanie było realizowane przez powiatowe urzędy pracy w całej Polsce.
„Bezpieczeństwo zaczyna się w naszych głowach” – usłyszałam od jednego z moich rozmówców. Bardzo dobrze, że od pracodawcy. Pomimo smutnych polskich statystyk dotyczących liczby wypadków w pracy, a także pomimo tego, że pracodawcy (i pracownicy też) często nie zwracają uwagi na kulturę BHP w miejscu pracy, nie można przemilczać pozytywnych przykładów tego, jak odpowiedzialnie można podchodzić do tych kwestii. O miejscu bezpieczeństwa i zdrowia na liście priorytetów przedsiębiorstwa zapytałam Sebastiana Lewińskiego, zastępcę dyrektora Biura Technicznego ds. BHP w spółce Warbud, a także Marcina Salamona, właściciela tartaku P.P.H.U. „MSDW” w Bełchowie.
Szpitalom brakuje pieniędzy na podwyższone wynagrodzenia i związane z tym wyższe koszty zamówień realizowanych przez firmy zewnętrzne – oceniają związki zawodowe i pracodawcy z Rady Dialogu Społecznego. Oczekują, że rząd przygotuje rozwiązania pozwalające na płynną realizację świadczeń leczniczych oraz zobowiązań wobec wykonawców zamówień publicznych, a jednocześnie zaleci stosowanie w zamówieniach tzw. klauzul społecznych, istotnie podnoszących standardy pracy.
Polska od wczoraj bierze udział w największych, historycznych targach przemysłowych w Europie, ale okazuje się, że TVN24 nie jest zainteresowane tematem. W centrum zainteresowania stacji są za to wybory prezydenckie we Francji. Jak napisał jeden z internautów: "Premier Szydło i Merkel otwierają targi w Hannoverze, a w TVN materiał o całowaniu samochodów. Media 2.0".
Premier Beata Szydło przebywa od wczoraj na targach w Hanowerze. Polska jest w tym roku głównym partnerem Hannover Messe 2017. Dzisiaj premier Beata Szydło i kanclerz Angela Merkel biorą udział w oficjalnym otwarciu polskiego stoiska na targach. Na stanowisku, które zajmie około 1,2 tys. metrów kwadratowych, zaprezentuje się 10 polskich firm.
Najlepszy polski żużlowiec miał wczoraj tragiczny wypadek na treningu przed zawodami motocrossowymi w Chełmnie. W jego wyniku u Golloba doszło do złamania kręgu w odcinku piersiowym kręgosłupa, a także do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Sportowiec został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Bydgoszczy, gdzie przeszedł skomplikowaną operację, którą przeprowadził Prof. Marek Harat. Obecnie jest w śpiączce farmakologicznej i oddycha za pomocą respiratora.
"Czy to AŻ TAK źle, ze jestem katoliczką? Czy naprawdę chcesz odebrać mi prawo do tego kim jestem? Nie wiem kto za tym stoi... Ale nie boje się!!" - pyta na Facebooku Ewa Chodakowska. Przed Wielkanocą trenerka opublikowała wpis, który odbił się szerokim echem w internecie. Teraz wyznaje, że jest szantażowana i zastraszana.
Emmanuel Macron wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich - poinformowało oficjalnie francuskie MSW. Przywódca ruchu "En Marche!" zdobył w niej 23,75 proc. głosów. Drugie miejsce zajęła liderka Frontu Narodowego Marine Le Pen, która zdobyła 21,53 proc. głosów. Druga tura odbędzie się 7 maja.
PiS przygotowuje scenariusz dymisji ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego – informuje "Rzeczpospolita". Gazeta, powołując się na źródła w rządzie, pisze, że odejście szefa MSZ jest już przesądzone. Waszczykowski ma zamienić fotel szefa polskiej dyplomacji na stanowisko ambasadora przy ONZ, kiedy Polska zostanie niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa.
Według wstępnych wyników exit poll, do drugiej tury wyborów prezydenckich we Francji przeszedł kandydat centrowy Emmanuel Macron i szefowa Frontu Narodowego, Marine LePen.
- Przychyliliśmy się do wniosków dziennikarzy, żeby skrócić autoryzację dla dzienników do 6 godzin, dla tygodników do 24 godzin od momentu dostarczenia tekstu do autoryzacji. Jeżeli ktoś nie zdąży w tym czasie, to dziennikarz ma prawo swobodnie opublikować wywiad. Oczywiście strony mogą umówić się inaczej. Wprowadziliśmy także szereg zmian dekomunizujących prawo prasowe, usunęliśmy anachroniczne sformułowania rodem z PRL - mówi wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Paweł Lewandowski w rozmowie z Cezarym Krysztopą
Premier Beata Szydło przebywa dziś na targach w Hanowerze. Wspólnie z kanclerz Angelą Merkel otwierają to największe na świecie wydarzenie handlowo-przemysłowe. Nasze stoisko na targach jest jednym z największych. Reprezentują nas takie firmy jak: Solaris Bus, fotowoltaiczna marka Saule Technologies, Eko Energetyka, TMA Automation etc.
W "Magazynie śledczym" Anity Gargas mogliśmy zobaczyć prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, który w sposób wyjątkowo niekulturalny i arogancki rozmawiał z dziennikarzem. Sprawa ta wciąż rozpala opinię publiczną, po udostępnieniu jej na popularnym profilu twitterowym komentuje ją wielu internautów.
Od rana trwają dziś wybory prezydenckie we Francji. Lokale wyborcze zostaną zamknięte o godzinie 20.00. Oto garść wydarzeń, które miały dziś miejsce w tym kraju w związku z wyborami.
W żadnym cywilizowanym kraju, poza Polską, nie ma sytuacji, w której właścicielami 90 proc. mediów lokalnych są spółki z jednego, obcego kraju: Niemiec. W każdym normalnym, cywilizowanym kraju nie pozwala się na monopole i walczy się z nimi. Jeżeli w jakimś obszarze gospodarki doszło do tego, trzeba monopol po prostu rozbić – mówi Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego w rozmowie z Andrzejem Berezowskim.
W dniach 24-25 kwietnia br. w Tarnowie będzie miało miejsce X Forum Innowacyjne, zostanie tam przeprowadzona debata dotycząca programu gospodarczego dla Polski o nazwie "Megaprojekt Polska 3.0".
Rzecznik gdańskiej policji udzieliła dziś informacji o piątkowym zatrzymaniu kobiety, której dziecko znalezione zostało martwe podczas utylizacji śmieci.