Ponad 28 tysięcy kolejnych zakażeń, 571 osób zmarło. Nowe dane z Ministerstwa Zdrowia Wiadomości
"Ponad 28 tysięcy kolejnych zakażeń, 571 osób zmarło". Nowe dane z Ministerstwa Zdrowia

W Polsce zdiagnozowano ostatniej doby 28 073 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, najwięcej na Śląsku – 4506 – poinformowało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 571 osób.

Sprawca ataku sympatyzował z Narodem Islamu. Nowe informacje ws. ataku na Kapitol Wiadomości
"Sprawca ataku sympatyzował z Narodem Islamu". Nowe informacje ws. ataku na Kapitol

Sprawcą piątkowego ataku na strażników Kapitolu był czarnoskóry 25-latek, który sympatyzował z Narodem Islamu, ruchem religijnym łączącym islam z promocją tzw. czarnej supremacji. Mężczyzna w sieci krytykował amerykański rząd.

[„TS” Nr 3 1981] Jan Paweł II: Człowiek coraz bardziej bytuje w lęku Wiadomości
[„TS” Nr 3 1981] Jan Paweł II: Człowiek coraz bardziej bytuje w lęku

Artykuł będący wyborem fragmentów wystąpień i homilii Jana Pawła II ukazał się w nr. 3 "Tygodnika Solidarność" w 1981 roku pod tytułem „Jan Paweł II do nas wszystkich…”.

Dziękuję Bogu, że żyję. Krzysztof Krawczyk pokonał COVID-19 Wiadomości
"Dziękuję Bogu, że żyję". Krzysztof Krawczyk pokonał COVID-19

Dziękuję Bogu, że żyję i święta będę mógł spędzić z żoną - powiedział w rozmowie z „Super Expressem” Krzysztof Krawczyk, który pokonał koronawirusa.

Były senator PiS usłyszał zarzut znęcania się nad psem. Sąd podjął decyzję ws. aresztu Wiadomości
Były senator PiS usłyszał zarzut znęcania się nad psem. Sąd podjął decyzję ws. aresztu

Według informacji podanych przez rozgłośnię RMF FM sąd nie uwzględnił wniosku o areszt dla byłego senatora PiS 61-letniego Waldemara B. podejrzanego o znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem.

„W mojej 40-letniej pracy nie widziałem w swoim oddziale tak wielu…”. Mocny wpis Stanisława Karczewskiego Wiadomości
„W mojej 40-letniej pracy nie widziałem w swoim oddziale tak wielu…”. Mocny wpis Stanisława Karczewskiego

Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski opublikował krótką relację z oddziału w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą.

Historyczny sukces Huberta Hurkacza. Polak zagra w finale turnieju w Miami Wiadomości
Historyczny sukces Huberta Hurkacza. Polak zagra w finale turnieju w Miami

Rozstawiony z numerem 26. Hubert Hurkacz pokonał Rosjanina Andrieja Rublowa (4.) 6:3, 6:4 w półfinale turnieju ATP rangi Masters 1000 na kortach twardych w Miami (pula nagród 3,34 mln dol.). Polski tenisista o tytuł zagra z Włochem Jannikiem Sinnerem (21.).

Potrącił wózek z dzieckiem i uciekł. 15-miesięczna dziewczynka nie żyje Wiadomości
Potrącił wózek z dzieckiem i uciekł. 15-miesięczna dziewczynka nie żyje

Do tragicznego zdarzenia doszło w Przęsławicach na Mazowszu. Sprawcę szuka policja.

„Winą za swoją nieudolność obarczą rząd”. Warszawski ratusz nie zna kosztów kampanii reklamowej dot. opłat za śmieci Wiadomości
„Winą za swoją nieudolność obarczą rząd”. Warszawski ratusz nie zna kosztów kampanii reklamowej dot. opłat za śmieci

Koszt kampanii informacyjnej będzie znany po jej zakończeniu – oznajmiła rzecznik ratusza Karolina Gałecka, odpowiadając na pytanie o wydatki miasta związane z kampanią reklamową, w której przekonuje mieszkańców, że za wysokie ceny wywozu śmieci odpowiada "nowa ustawa". Radny PiS wskazuje, że nie dość, że ratusz obciąża warszawiaków wysokimi opłatami za śmieci, to jeszcze za ich pieniądze prowadzi kampanię propagandową.

Tygodnik Solidarność - Pomnik wolności słowa Wiadomości
"Tygodnik Solidarność" - Pomnik wolności słowa

Nie bez przyczyny „Tygodnik Solidarność” był nazywany pierwszym wolnym pismem od Łaby po Władywostok. 

Redaktor naczelny Tygodnika Solidarność Michał Ossowski: Wartość wolności słowa Wiadomości
Redaktor naczelny "Tygodnika Solidarność" Michał Ossowski: Wartość wolności słowa

3 kwietnia 1981 roku ukazało się pierwsze wydanie „Tygodnika Solidarność” – „pierwszego wolnego tygodnika od Łaby do Władywostoku”. „Tygodnik” powstał w wyniku narodzin NSZZ „Solidarność” w związku z realizacją 3 punktu Postulatów Sierpniowych, w którym domagano się przestrzegania zagwarantowanej w konstytucji PRL wolności słowa i druku. Na okładce 1 numeru pojawiło się zobowiązanie redakcji: „Po pierwsze chcemy, aby pismo było najściślej związane z życiem polskiego społeczeństwa. Po drugie chcemy, aby mówiło prawdę (…)”.

40 lat temu ukazał się pierwszy numer „Tygodnika Solidarność”, który przełamał komunistyczną dominację w mediach Wiadomości
40 lat temu ukazał się pierwszy numer „Tygodnika Solidarność”, który przełamał komunistyczną dominację w mediach

40 lat temu ukazał się pierwszy numer „Tygodnika Solidarność”, tygodnika, który przełamał komunistyczny monopol medialny po tej stronie „żelaznej kurtyny”.

Słynnego wywiadu TS ze Z. Herbertem Cz. 2. Miłosz chciał Polskę przyłączyć do ZSRR Wiadomości
Słynnego wywiadu "TS" ze Z. Herbertem Cz. 2. "Miłosz chciał Polskę przyłączyć do ZSRR"

- Był to 1968 czy 1969 rok. Powiedział mi [Czesław Miłosz - przyp. red.] - na trzeźwo - że trzeba przyłączyć Polskę do Związku Radzieckiego. Ja na to: „Czesiu, weźmy lepiej zimny tusz i chod­źmy na drinka". Myślałem, że to żart czy prowokacja. Lecz gdy powtórzył to na kolacji, gdzie byli Amerykanie, którym się to nawet bardzo spodobało - wstałem i wygarnąłem. Takich rzeczy nie można mówić nawet żartem - mówił Andrzejowi Gelbergowi i Annie Poppek Zbigniew Herbert w wywiadzie do nr. 46(321) "Tygodnika Solidarność" z 11 listopada 1994 r.

Słynnego wywiadu TS ze Zbigniewem Herbertem Cz. 1: Pojedynkowałem się dwukrotnie. Raz poszło o kobietę Wiadomości
Słynnego wywiadu "TS" ze Zbigniewem Herbertem Cz. 1: "Pojedynkowałem się dwukrotnie. Raz poszło o kobietę"

- "Blisko dziesięć lat temu Jacek Trznadel, robiąc z Panem wywiad do „Hańby domowej", rozpoczął od stwierdzenia: „Rozmawiamy 1 lipca 1985 roku". Zachowajmy tę tradycję. Jest 27 października 1994 r., pojutrze kończy Pan siedemdziesiąt lat i po tekście „Armia", zamieszczonym w „Tygodniku Solidarność", oczekuje Pan sekundantów" - tak Anna Poppek i Andrzej Gelberg rozpoczęli wywiad ze Zbigniewem Herbertem do nr 46(321) "Tygodnika Solidarność" z 11 listopada 1994 r.

[Felieton TS] Tomasz P. Terlikowski: Miałem sen Wiadomości
[Felieton "TS"] Tomasz P. Terlikowski: Miałem sen

Miałem sen. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski albo metropolita krakowski stają przed ofiarami i zapewniają, że jest im wstyd, że Kościół zawiódł jako wspólnota. A potem składają – pod przysięgą – zeznania na temat zaniedbań, jakich się dopuścił Kościół.

[Felieton TS] Cezary Krysztopa: Nieważni, nieświęci, niedoskonali i nieidealni Wiadomości
[Felieton "TS"] Cezary Krysztopa: Nieważni, nieświęci, niedoskonali i nieidealni

„Było to przed Świętem Paschy. Jezus, wiedząc, że nadeszła godzina Jego, by przeszedł z tego świata do Ojca, umiłowawszy swoich na świecie, do końca ich umiłował. W czasie wieczerzy, gdy diabeł już nakłonił serce Judasza Iskarioty, syna Szymona, aby Go wydał, Jezus, wiedząc, że Ojciec oddał Mu wszystko w ręce oraz że od Boga wyszedł i do Boga idzie, wstał od wieczerzy i złożył szaty. A wziąwszy prześcieradło, nim się przepasał. Potem nalał wody do misy. I zaczął obmywać uczniom nogi i ocierać prześcieradłem, którym był przepasany” – czytamy w Ewangelii wg św. Jana. Czytamy również, że chęć umycia mu nóg przez Nauczyciela oburzyła Szymona Piotra, który nie chciał pozwolić, by Jezus mył mu nogi, ale kiedy ten powiedział: „Jeśli cię nie umyję, nie będziesz miał udziału ze Mną”, odpowiedział: „Panie, nie tylko nogi moje, ale i ręce, i głowę!”.

[Felieton TS] Tadeusz Płużański: Poświęcenie Ciastonia Wiadomości
[Felieton "TS"] Tadeusz Płużański: Poświęcenie Ciastonia

Na początku III RP, podczas procesu przed stołecznym Sądem Okręgowym w sprawie zabójstwa księdza Jerzego Popiełuszki, Władysław Ciastoń oskarżony był o podżeganie, przygotowanie i kierowanie zbrodnią razem z innym komunistycznym „generałem” Zenonem Płatkiem. Wtedy pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych Edward Wende wnosił o zbadanie, czy nie toczy się tam inne śledztwo przeciwko Ciastoniowi. Chodziło o wyjaśnienie jego roli w powojennych prześladowaniach działaczy PSL. Wende powoływał się na słowa Stanisława Raja, które złożył przed wrocławską prokuraturą, że był przez Ciastonia represjonowany.

Jest podłączony do płucoserca. Trwa walka o życie Piotra Semki Wiadomości
"Jest podłączony do płucoserca". Trwa walka o życie Piotra Semki

„Jest szansa, że Piotr przeżyje. Jest pod aparatem ECMO, nie ma dużej podaży tlenu, czyli organy krążenia i oddychania działają normalnie. Pytanie jest od strony funkcjonowania po przeżyciu” - mówi w rozmowie z „Super Expressem” prezes TVP Jacek Kurski.

Gowin uderza w TVP? Wystarczy prześledzić, co się działo i dzieje w mediach publicznych Wiadomości
Gowin uderza w TVP? "Wystarczy prześledzić, co się działo i dzieje w mediach publicznych"

Szef Porozumienia i wicepremier Jarosław Gowin w programie „Sprawdzam” w TVN24 komentował trwający konflikt w Porozumieniu.

[video] 21.37 Pozwólcie mi odejść do Domu Ojca... Wiadomości
[video] 21.37 "Pozwólcie mi odejść do Domu Ojca..."

2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21.37 odszedł Jan Paweł II zwany Wielkim. Papież 3 pokoleń katolików. Pogromca komunizmu. Latarnia moralna świata. Bohater Polaków

Emerytury
Stażowe