- Mieszkaniec Milanówka twierdzi, że podczas ciszy wyborczej przed drugą turą wyborów samorządowych w 2018 r. Jolanta Turczynowicz-Kieryłło roznosiła plakaty ośmieszające jednego z kandydatów. Kiedy próbował ją zatrzymać, ugryzła go w rękę - pisze Gazeta Wyborcza - Gazeta Wyborcza sięgnęła dzisiaj bruku. Stanęła po stronie damskiego boksera przeciwko matce broniącej dziecko. Ukryła opinie lekarskie, że sprawca mnie dusił. Zataiła, że zaatakował nas zawodowy hejter, opisywany w mediach ogólnopolskich (...) Koniec Gazety Wyborczej. Stanęła po stronie przemocy przeciwko kobiecie - pisze Jolanta Turczynowicz-Kieryłło i publikuje opinię biegłego w śledztwie ws. ataku na siebie. Mimo to trwa hejt wymierzony w szefową kampanii prezydenta Dudy
22 lutego obchodzony przez harcerzy i skautów na całym świecie Dzień Myśli Braterskiej. Oto opowieść o harcerzach z I transportu do KL Auschwitz. \n\nFunkcjonowanie KL Auschwitz zapoczątkował pierwszy masowy transport. 14 czerwca 1940 r. z więzienia w Tarnowie przywieziono tam 728 więźniów. To byli Polacy: żołnierze września, członkowie podziemnych organizacji niepodległościowych, gimnazjaliści, studenci, harcerze, uczniowie, przedstawiciele wielu zawodów i stanów, w wieku od 15 do 65 lat. Otrzymali numery od 31. do 758 (numery od 1 do 30 dostali przywiezieni z KL Sachsenhausen do Auschwitz 20 maja 1940 r. niemieccy więźniowie kryminalni, którym powierzono w obozie różne funkcje, m.in. kapo i blokowych). \n\nPrzypominamy najmłodszych więźniów politycznych niemieckiego obozu, założonego celem eksterminacji Polaków.
- Mieszkaniec Milanówka twierdzi, że podczas ciszy wyborczej przed drugą turą wyborów samorządowych w 2018 r. Jolanta Turczynowicz-Kieryłło roznosiła plakaty ośmieszające jednego z kandydatów. Kiedy próbował ją zatrzymać, ugryzła go w rękę - pisze Gazeta Wyborcza - Gazeta Wyborcza sięgnęła dzisiaj bruku. Stanęła po stronie damskiego boksera przeciwko matce broniącej dziecko. Ukryła opinie lekarskie, że sprawca mnie dusił. Zataiła, że zaatakował nas zawodowy hejter, opisywany w mediach ogólnopolskich (...) Koniec Gazety Wyborczej. Stanęła po stronie przemocy przeciwko kobiecie - pisze Jolanta Turczynowicz-Kieryłło i publikuje opinię biegłego w śledztwie ws. ataku na siebie. Sprawdziliśmy profile obrońców praw kobiet, żeby sprawdzić jak bronią praw tej konkretnej kobiety.
Mer francuskiej gminy Lambres-Lez-Douai skrytykował przyjęcie przez miasto polskie miasto partnerskie Stary Sącz "Deklaracji przeciwko ideologii LGBT" i zapowiada wniosek o zawieszenie współpracy z miastem partnerskim.
– Oczekuję od pani Kidawy-Błońskiej, że potępi "Gazetę Wyborczą" za tego typu promocję przemocy według kobiet – powiedziała na antenie TVN24 szefowa kampanii Andrzeja Dudy Jolanta Turczynowicz-Kieryłło.
– Nie jest newsem, gdy pies pogryzie człowieka. Jest newsem, gdy człowiek pogryzie psa. Albo innego człowieka. Prawdziwie istotne pytanie brzmi: czy gryząca była szczepiona na wściekliznę? – brzmiał wpis Sadurskiego, który został usunięty.
– Przed nami kolejne tygodnie, a może miesiące negocjacji. To one zdecydują o przyszłym rozwoju projektu europejskiego – napisał w mediach społecznościowych szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki.
– Koniec ogłaszał już cały legion naszych fanów – pisze w mediach społecznościowych wicenaczelny „Gazety Wyborczej” Jarosław Kurski.
W sobotę 22 lutego na ulicy Słowackiego w Katowicach doszło do nietypowego zdarzenia. Policja zakwalifikowała zajście jako „kolizję drogową”.
Szef SLD opublikował na Twitterze zdjęcie, w którym leży w łóżku i skarży się, że trzeci dzień choruje na grypę.
– Nienawistna, zjadliwie antysemicka propaganda nazistowska jest dostępna w sprzedaży nie tylko na AmazonUK – pisze na Twitterze Muzeum Auschwitz.
– No bałagan, bałaganie wszędzie i syf – mówił rosyjskiemu dziennikarzowi były polski prezydent Lech Wałęsa.
Z okazji Wielkiego Postu ołtarz katedry św. Szczepana w Wiedniu, gdzie urząd arcybiskupa pełni kardynał Christoph Schönborn, został zakryty.... gigantycznych rozmiarów fioletowym swetrem kobiecym.
Dziennikarz RMF FM Paweł Żuchowski opublikował na jednym z mediów społecznościowych wpis, na którym zwraca uwagę na cztery konta.
Szef linii lotniczych Ryanair Michael O’leary został oskarżony o rasizm. Dyrektor generalnych popularnych linii lotniczych stwierdził, że terroryści atakujący samoloty są na ogół muzułmanami.
Jak poinformował dzisiaj Watykan, arcybiskup Mirosław Adamczyk otrzymał nominację na nuncjusza apostolskiego w Argentynie - ojczyźnie papieża Franciszka.
Izraelska policja zastrzeliła mężczyznę na Starym Mieście przy Bramie Lwów w Jerozolimie. Napastnik biegł w stronę funkcjonariuszy z nożem w ręku.
– Jestem przekonany i mówię to z pełną odpowiedzialnością, że na pewno zużyjemy cały dostępny limit (19 mln zł - przyp. red.). Myślę, że mamy bardzo stabilną sytuację finansową w PO – stwierdził sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński.
Dziś harcerze i skauci na całym świecie obchodzą Dzień Myśli Braterskiej - harcerskie święto przyjaźni obchodzone w dniu urodzin Sir Roberta Baden - Powella.
Poseł Platformy Obywatelskiej Paweł Poncyljusz w rozmowie z „Dziennikiem Gazeta Prawna” podkreślił, że należy do „konserwatywnego skrzydła PO”. Jednocześnie nie przeszkadzają mu żarty Klaudii Jachiry.