W wyniku dwóch publikacji portalu Onet, zarzucających byłym pracownikom Ministerstwa Sprawiedliwości - byłemu wiceministrowi Łukaszowi Piebiakowi oraz sędziemu Jakubowi Iwańcowi - zaangażowania w organizację hejtu w sieci, Stowarzyszenie Iustitia opublikowało listę żądań, jakie wysuwa w tej sprawie.
Grzegorz Schetyna, lider Koalicji Obywatelskiej, był pytany na konferencji prasowej przez dziennikarza TVP Info o to dlaczego nie wyciąga konsekwencji wobec swoich partyjnych podwładnych, m.in. Sławomira Neumanna, wobec którego pojawiły się zarzuty prokuratorskie w związku z nieprawidłowościami dotyczącymi oświadczeń majątkowych. Musimy przyznać, że odpowiedź jest dość wykrętna.
Wczoraj media obiegła wiadomość o głosowaniu, w wyniku którego śp. Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu nie przyznano tytułu honorowego obywatela miasta Gdańska. Głosowanie w tej sprawie rozstrzygnęło się głosami radnych PO. Swoje zdumienie wyraził w Polskim Radiu Krzysztof Wyszkowski.
W Radiowej Jedynce, Henryk Kowalczyk, minister środowiska opowiedział o zmianach opłat za zakup foliowych reklamówek, która czeka nas od 1 września.
Eksperci Ordo Iuris przygotowali pakiet ochronny dzieci prze ideologią LGBT. Na cały pakiet składają się: Przewodnik "Prawa rodziców w szkole", informator "Jak powstrzymać wulgarną edukację seksualną w szkole" oraz wzór "Rodzicielskiego oświadczenia wychowawczego".
Wczoraj polski szef dyplomacji spotkał się w Nowym Jorku z amerykańskim Sekretarzem Stanu. Do wizyty doszło przy okazji obecności Jacka Czaputowicza na debacie Rady Bezpieczeństwa ONZ nt. wyzwań dla pokoju i bezpieczeństwa w regionie Bliskiego Wschodu. Rozmowa między politykami toczyła się w tematach problemów związanych z pokojem na Bliskim Wschodzie oraz zbliżającej się wizyty prezydenta Trumpa w Polsce.
Ogień trawi coraz większą ilość lasów na Gran Canarii. Od 10 sierpnia satelity NASA dokumentują pożary, z którymi w ostatni wtorek walczyło ponad 500 strażaków. Ogień objął już 10 tysięcy hektarów lasu i łąk, ponad dziewięć tysięcy osób zostało ewakuowane. Jest to największy pożar, który wybuchł na terenie całej Hiszpanii od 2013 roku.
Na kanwie doniesień Onetu ws. zaangażowania byłego wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka w sprawę organizacji internetowego hejtu wobec przeciwników reformy systemu sądowniczego, prof. Marcin Matczak zwrócił się do internautów o wyrażenie solidarności z sędziami.
Kolejny dzień trwają poszukiwania zaginionego na jeziorze Kisajno producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka. Tymczasem Prokuratura Okręgowa w Giżycku wydała komunikat w tej sprawie.
Dziś od rana funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Bydgoszczy dokonują dzisiaj na terenie województwa kujawsko-pomorskiego szeregu przeszukań. Są one związane z tzw. aferą fakturową. Przypominamy, że urzędnicy podlegający prezydentowi Ryszardowi Brejzie, ojcu posła Krzysztofa Brejzy, mieli wystawiać puste faktury.
Premier Izraela wraz z małżonką składają wizytę na Ukrainie. Na lotnisku czekała tradycyjna delegacja witająca ich chlebem. Kamery zarejestrowały zachowanie Sary Netanyahu. To zresztą nie jedyny przykry incydent w wydaniu żony izraelskiego premiera, opisany przez światowe media w ostatnim czasie.
Przedwczoraj, czyli 19 sierpnia, Wolverhampton Wanders FC podejmowali na swoim stadionie Manchester United. Wynik meczu otworzył w 27 minucie Anthony Martial zdobywając bramkę dla czerwonych diabłów, a w 55 minucie Ruben Neves zdobył gola na 1:1. Później Paul Pogba był faulowany w polu karnym i sędzia przyznał rzut karny. Do jedenastki podszedł Paul Pogba i nie wykorzystał szansy. Nie spodobało się to „kibicom” czerwonych diabłów. Niektórzy posunęli się za daleko, wykrzykując rasistowskie hasła. Przypomnijmy, że Pogba to francuski piłkarz pochodzenia gwinejskiego.
Wczoraj Onet opisał nowe wątki związane w wcześniejszymi swoimi doniesieniami na temat zaangażowania zdymisjonowanego już wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka w hejt i publikację w sieci kompromitujących materiałów na temat sędziów przeciwnych reformie sądownictwa. Według nowych informacji podanych przez Onet, sędzia Jakub Iwaniec, były współpracownik sędziego Piebiaka, miał dostarczać zaangażowanej w proceder internautce treści na temat sędziego Markiewicza, prezesa Iustitii.
Poseł Tomasz Rzymkowski w Radiu WNET mówił m.in. na temat wątków, jakie poruszane być mają podczas 80. rocznicy wybuchu II WŚ, także w związku z wizytą Donalda Trumpa w Polsce.
Do ciekawej wymiany zdań doszło między politykiem Nowoczesnej i prowadzącą program w TVP.
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, przebywając z wizytą w Budapeszcie, związaną ze Świętem Narodowym Węgier, wziął udział w uroczystościach upamiętniających św. Stefana - pierwszego króla Węgier. Polski hierarcha zwrócił się do wiernych. Swoje kazanie poświęcił tematowi bałwochwalstwa, nawróceniu w życiu osobistym i społecznym oraz potrzebie świętych polityków pokroju św. Stefana.
Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski zaprosił lidera Ruchu Autonomii Śląska na koncert z okazji rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego. Oto jakiej doczekał się odpowiedzi...
Mariusz Zielke, dziennikarz, który stawia zarzut wielokrotnych czynów pedofilskich muzykowi Krzysztofowi Sadowskiemu wieloletniemu prezesowi Polskiego Towarzystwa Jazzowego [ten zaprzecza], oraz mediom takim jak Gazeta Wyborcza, Fakt, czy Oko.press o chęć przemilczenia tej sprawy - Wiesz, wszyscy się boją, że odwrócisz uwagę od pedofilii w kościele. Czas twoich publikacji jest fatalny. Wszyscy się zastanawiają w kogo to jeszcze uderzy. Trzeba było odczekać rok, może by to poszło - miał mu powiedzieć jeden z dziennikarzy Faktu
W Warszawie jeszcze żyją specjaliści od wyrywania paznokci, synowie komunistycznych katów dalej mieszkają w zagrabionych kamienicach przy Alei Róż czy w domach przy ulicy Ikara w Warszawie, podwarszawskie, "znacjonalizowane" wille zasiedlone są przez synów morderców sądowych; a do tego ormowcy, pronowcy, karierowicze - twardy elektorat SLD. Wcześniej głosowali na Włodzimierza Cimoszewicza, który nie rozwiesił jednego plakatu w Warszawie i potrącił na pasach staruszkę powodując u niej rozległe uszkodzenia czaszki. W październiku zapewne będą głosować m.in. na Andrzeja Rozenka.
Polonia i Polacy za granicą organizują się. W nowym litewskim rządzie premiera Sauliusa Skvernelisa Polacy z Akcji Wyborczej Polaków na Litwie pokierują kluczowymi ministerstwami. Ministrem spraw wewnętrznych została posłanka Akcji Wyborczej Polaków na Litwie – Związku Chrześcijańskich Rodzin (AWPL-ZChR) Rita Tamaszuniene z domu Sadowska, a ministrem transportu – poseł tej samej partii Jarosław Narkiewicz. W historii relacji Litwa – Polacy mieszkający na Litwie jest to największy sukces polityczny polskiej diaspory, bo w wyniku prowadzenia przez AWPL niezwykle skutecznej polityki udało się wprowadzić do litewskiego rządu dwoje Polaków i to do najważniejszych ministerstw.