14 sierpnia w Oświęcimiu odbędzie się Wielki Marsz Życia Polaków i Polonii. Organizatorem wydarzenia jest znany publicysta i dziennikarz śledczy Witold Gadowski. Redaktor dziś poinformował, że jest po rozmowie z arcybiskupem Markiem Jędraszewskim - metropolita krakowski będzie obecny na wydarzeniu i odprawi w Auschwitz mszę świętą.
"Tygodnik Solidarność" wspólnie z wydawnictwem "Biały Kruk" organizuje konkurs w którym do wygrania jest zbiór wierszy "Lutnia i Miecz" w Sándora Petőfiego, w nowym przekładzie Jerzego Snopka.
Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka był gościem w programie "Graffiti" na antenie Polsat News. Poseł Kukiz'15 w mocnych słowach wypowiedział się na temat Marka Jakubiaka - stwierdził, że poseł bardzo chciał odejść do PiS, jednak Prawo i Sprawiedliwość go nie chciało. Jakubiak ostro odpowiedział mu na Twitterze.
W sobotę ulicami Płocka przeszedł pierwszy w historii tego miasta marsz równości. Nie brakuje opinii, że liczna frekwencja na wydarzeniach LGBT wynika z przemieszczania się jego uczestników od miasta do miasta. Teza te znajduje potwierdzenie także w słowach osób, które brały udział w marszu w Płocku.
Jak donosi portal netTG.pl, 11 sierpnia na popołudniowej zmianie podczas dokonywania kontroli rozdzielni zginął 36-letni górnik pracujący w kopalni Janina w Libiążu.
Jak pokazuje sondaż IBRIS opublikowany w dzisiejszej "Rzeczpospolitej", afera z lotami marszałka Marka Kuchcińskiego nie przyniosła dużych strat w poparciu dla Zjednoczonej Prawicy. Ugrupowanie prowadzone przez Jarosława Kaczyńskiego wciąż ma bardzo dużą przewagę nad opozycją.
W obronie metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego stanął dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk. To kolejne słowa poparcia udzielone arcybiskupowi w ostatnich dniach po tym, jak stanowczo sprzeciwił się ideologii LGBT nazywając ją "tęczową zarazą".
Media obiegły zdjęcia piętnastoletniego Jakuba Baryły, który w Płocku z krzyżem w ręku usiłował zatrzymać marsz równości - Śmieciowy portal robi krzywdę niezrównoważonemu dziecku, udającemu Skorupkę. Jak się położy, będzie Rejtankiem - napisał znany z "obrony demokracji" prof. Sadurski.
Dziennikarka "Newsweeka" Renata Grochal reklamuje w mediach społecznościowych artykuł o Stanisławie Karczewskim. Były współpracownik polityka miał mówić o jego zamiłowaniu do zbytku. W sprawie zareagował sam zainteresowany.
Po dzisiejszym meczu polskiej drużyny siatkarskiej, wiemy już, że wyszła ona z tzw. grupy śmierci i zakwalifikowała się do igrzysk olimpijskich w Tokio, które odbędą się w przyszłym roku. Na drodze eliminacji Polacy spotkali się w piątek z drużyną Tunezji, w sobotę z Francuzami - oba mecze wygrali w trzech setach - a dziś rozegrali rozstrzygający mecz ze Słowenią.
Wspaniały finisz polskiej zawodniczki Sofii Ennaoui podczas biegu na 1500 metrów Drużynowych Mistrzostw Europy w Bydgoszczy wywołuje wzruszenie.
Ta sprawa to jedno z największych współczesnych zagrożeń naszej wolności. Należący do Google portal YouTube przeprowadził kampanię usuwania treści i kanałów niewygodnych dla ruchu LGBT. Jako pierwsi zwrócili się do nas o pomoc twórcy programu „Wierzę”: redaktor naczelny „Do Rzeczy” Paweł Lisicki i dziennikarz Marek Miśko, których oskarżono o „nawoływanie do przemocy i nienawiści” przez przedstawianie nauczania Kościoła katolickiego na temat homoseksualizmu.To początek nowoczesnej cenzury, która wedle ideologicznego klucza będzie decydować o tym, jakie informacje mogą dotrzeć do odbiorców, a jakie mają zostać przed nimi ukryte. Dlatego musieliśmy zareagować.
- 11. edycja Pucharu Solidarności w Skokach Narciarskich będzie wyjątkowa. W tym roku zawody pod patronatem Solidarności odbędą się w ramach Letniego Grand Prix, będzie to więc turniej najwyższej, światowej klasy. To ukoronowanie długiej drogi, którą przebył Puchar Solidarności. Przypominamy, że pierwsza edycja odbyła się w 2008 r., a jej inicjatorami była małopolska Solidarność oraz Fundacja Izabeli i Adama Małyszów - Solidarność to nie tylko walka o godność pracowników i obrona ich praw, ale też wiele aktywności w innych dziedzinach. W tym również sportowych, rekreacyjnych, kulturalnych i oświatowych - mówi Tygodnikowi Solidarność przewodniczący Piotr Duda
Brygada Świętokrzyska została powołana 11 sierpnia 1944 roku. Tak jak NSZ były drugą pod względem liczebności organizacją podziemną w okupowanej Polsce, tak Brygada Świętokrzyska była jedną z największych formacji partyzanckich. Zabijała Niemców pod Czarnocinem, Radoszycami, Cacowem czy Krępą. Najsłynniejszym dokonaniem Brygady Świętokrzyskiej jest wyzwolenie obozu koncentracyjnego w Holiszowie w Czechach. Uwolniono 700 więźniarek, w tym 167 Polek. Taktyczne kontakty z Niemcami wystąpiły przy okazji zwalczania komunistycznej partyzantki i Armii Czerwonej, oraz przy wycofywaniu się na zachód wobec ofensywy sowietów. Na terenie Czech Brygada Świętokrzyska nawiązała kontakt z amerykańską armią pod dowództwem George’a Pattona oraz przeszła pod jej dowództwo. Dziś przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbyły się uroczystości rocznicy powołania Brygady Świętokrzyskiej
Ścierając się dziś ze Słowenią, polska reprezentacja zagwarantowała sobie uczestnictwo w igrzyskach olimpijskich w Tokio, które odbędą się z 2020 roku.
Prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz zobaczyć można na okładce przyszłotygodniowego "Newsweeka". Informacje, którymi opatrzone jest zdjęcie gdańskiej polityk, stały się tematem żartów.
Według amerykańskiego sądu, Facebook nielegalnie przechowywał dane dotyczące twarzy swoich użytkowników. Mówi się nawet o 35 miliardach dolarów odszkodowania.
Dziś obchodzona jest 75. rocznica powołania do życia Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbjonych.
Prezes PiS przemawiał dziś do zebranych w Zbuczynie. Przemówienie poświęcił głównie tematyce polskiej wsi i wadze nadchodzących wyborów parlamentarnych.
Apel Bartłomieja Graczaka, by dziennikarze zwrócili uwagę na przypadki pedofilii w show biznesie, który wystosowany został po medialnej ciszy, jaka towarzyszy oskarżeniom o pedofilię wobec muzyka Krzysztofa Sadowskiego, zaowocował kilkoma odpowiedziami dziennikarzy...