Przed 10.00 rano warszawska policja dostała wezwanie od mieszkańców bloku przy ulicy Płockiej. Dzwoniący informowali o tym, że ktoś wzywa ratunku.
17-letnia Alex wspomina sytuację, w której jako dziecko dowiedziała się, że jej matka, obecnie mówczyni pro-life dokonała aborcji. Alex także od pewnego czasu działa w ruchu antyaborcyjnym.
W odpowiedzi na falę oburzenia z jakim zetknęła się "Gazeta Wyborcza" po publikacji felietonu Wojciecha Kuczoka, w którym autor obraża polskich skoczków, wykpiwając ich wiarę, redaktor Wielowieyska zamieściła ripostę. Na jej wypowiedź zareagowali żywo dziennikarze.
- Poniżej nagranie, w którym wyjaśniam w Radio Maryja okoliczności omyłkowego głosowania części posłów PiS oraz argumenty tych posłów PiS, którzy zagłosowali za dopuszczeniem projektu lewackiego do dalszych prac sejmowych, razem z projektem obrońców życia. Jak wiemy lewacki projekt, mimo tych pomyłek, i tak został odrzucony. Ponieważ nasza ulubiona gazeta "Nasz Dziennik" opublikowała dziś listę proskrypcyjną z nazwiskami 58 posłów PiS, sugerując czytelnikom, iż posłowie ci zagłosowali za UCHWALENIEM ustawy lewackiej rozszerzającej aborcję, więc uczciwość wymagałaby jednak precyzji co do samego faktu i przedstawienia argumentów i powodów, dla których posłowie PiS wczoraj w różny sposób głosowali za przekazaniem też lewackiego projektu do dalszych prac w Sejmie. Otóż, przede wszystkim trzeba jasno powiedzieć, że w czwartek NIE GŁOSOWALIŚMY ZA UCHWALENIEM ŻADNEJ USTAWY, lecz za ROZPOCZĘCIEM dopiero PRAC NAD USTAWAMI. Niczego jeszcze nie uchwalono, a tylko odrzucono projekt skrajnych feministek! - pisze Krystyna Pawłowicz
Artykuł o "niepokornym" PiSowi sędzim Igorze Tulei skomentował polski korespondent w Berlinie - Cezary Gmyz. Sędzia Tuleya po oddaleniu zarzutów prokuratury o składanie przez polityków tej partii nieprawdziwych zeznań związanych z wydarzeniami z 16 grudnia 2016. ponownie zawiadomił prokuratora o możliwości popełnienia przez pisowskich posłów przestępstwa. "Tuleya dopatruje się w zeznaniach posłów PiS czegoś, co może świadczyć o ukrywaniu ich faktycznych intencji"- informuje "Fakt".
- Jako historyk z wykształcenia, a praktyk życia publicznego z doświadczenia, wiem jedno: to co się zdarzyło, a to co się potem opowiada - to dwie różne rzeczy. A to z tych rozmaitych opowieści historycy potem formują historię... I dlatego zanim jeszcze niektórych ze starości zawiedzie pamięć, a pozostali poumierają - warto trzymać się rzeczywistości oraz prostować to, co jest do sprostowania - pisze Agnieszka Romaszewska szefowa Telewizji Biełsat
Ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny pisma "Idziemy" odniósł się w programie "Salon Dziennikarski" do kwestii wyrzucenia z PO posłów głosujących za odrzuceniem projektu "Ratujmy kobiety".
Wojciech Reszczyński w programie "Salon Dziennikarski" mówił na kanwie rekonstrukcji rządu o utrwalonych w Polsce stereotypach wymiany ministrów.
Ksiądz Daniel Wachowiak przytoczył historię w wizyty kolędowej w domu jednego z parafialnych ministrantów. Czego jak czego, ale refleksu trudno chłopcu odmówić.
Mieszkańcy Nadrenii przegrali z koncernem energetycznym, który buduje na tym terenie kopalnię węgla brunatnego. Miejscowość Immerath jest stopniowo niszczona. W tym tygodniu dokonano wyburzenia katedry św. Lamberta - budowli utrzymanej w stylu neoromańskim, liczącej sobie 127 lat. Większość mieszkańców Immerath została przesiedlona, ich domy rozebrane, podobny los ma rychło spotkać także okoliczny cmentarz. Pomimo wielu akcji protestacyjnych niemieckich chrześcijan, mieszkańców regionu, a nawet Greenpeace'u kościół, jak wcześniej większość wsi, został zniszczony, bo leży to w interesie korporacyjnym niemieckiego giganta RWE.
Dużym echem odbiło się głosowanie nad obywatelskim projektem liberalizującym prawo aborcyjne. Projekt nie został skierowany do dalszych prac, a pokłosiem tego jest m.in. wykluczenie z Platformy Obywatelskiej troje posłów Joanny Fabisiak, Marka Biernackiego i Jacka Tomczaka. – W takich kluczowych sprawach jak stosunek do aborcji Platforma powinna mieć umiarkowane poglądy i kierować się w stronę elektoratu centrowego. Dla wszystkich było sporym zaskoczeniem, że mamy w takiej skali angażować się po stronie projektu Barbary Nowackiej – ocenia w rozmowie z Mateuszem Kosińskim Jacek Tomczak.
– Niemcy, Anglia i Francja bardzo pilnują, aby ich rodzimy kapitał w mediach był dominujący. To samo musi się stać w Polsce. Nie chodzi o nacjonalizację setek tytułów prasowych, ale o wprowadzenie takich proporcji i zasad funkcjonowania mediów, jakie istnieją w krajach Unii Europejskiej - z Wojciechem Reszczyńskim, dziennikarzem, o repolonizacji mediów rozmawia Błażej Torański.
Bezpieczeństwo energetyczne, w tym Nord Stream 2, współpraca wojskowa i przemysłów obronnych, współpraca gospodarcza, współpraca dwustronna – to główne zagadnienia telefonicznej rozmowy premiera Mateusza Morawieckiego z wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych Mike’em Pence’em.
Od 2019 roku na 99,9 proc. nie będzie abonamentu w tym kształcie. Media publiczne będą finansowane z budżetu państwa - powiedział w telewizji wPolsce.pl prezes Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański
Policja w Bytomiu aresztowała matkę oraz 4-miesięcznej dziewczynki, która trafiła do szpitala z urazem głowy. Rodzicom dziecka postawiono zarzuty - podało RMF FM
Niby mamy w Polsce rynek pracownika, ale na pewno nie rządzi rynkiem pracownik po 50. Ci ludzie, często wypychani z zakładów pracy pod byle pretekstem, nowego zatrudnienia muszą szukać dużo dłużej niż młodsi bezrobotni. Jak się mają na rynku pracy najstarsze aktywne zawodowo osoby?
Jak by te partie nie były słabe, jak by nie dawały D..., to i tak musimy na nie głosować, bo inaczej przegramy wszystko – stwiedza lider KOD Krzysztof Łoziński. W taki nietypowy sposób Łoziński skomentował poczynania posłów i liderów "Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej ws. głosowania nad projektem "Ratujmy Kobiety 2017"
- Czasami padają słowa trochę ostrzejsze, czasami mniej. Uważam że Ryszard Czarnecki oczywiście nie powinien tracić swojego stanowiska, natomiast w takiej sytuacji raczej bym wskazał na niektóre wypowiedzi naszych oponentów, które są daleko, daleko nie tylko ostrzejsze, ale niekulturalne, uwłaczają godności niektórych ludzi. Warto zaapelować do naszych oponentów, do opozycji o tonowanie tego języka – stwierdził premier Morawiecki - mówił w trakcie wizyty w Fabryce Proszków Mlecznych Grupy Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem premier Mateusz Mazowieckiego odnosząc się do krytyki z jaką spotyka się wiceszef PE Ryszard Czarnecki w związku ze swoją wypowiedzią n/t Róży Thun, w której porównał działanie europosłanki do szmalcownictwa.
Kryzys polityczny w opozycji, wywołany marginalizacją Petru, jego "Planem" i głosowaniami w sprawie projektów dotyczących aborcji najwyraźniej nie tylko trwa, ale również postępuje - Jeśli chcesz odejść z Joannami Szmidt i Sheuring-Wielgus z Nowoczesnej, odejdź. Ale nie opowiadajcie w mediach nieprawdziwych rzeczy i nie wynoście wewnętrznej korespondencji. To nieodpowiedzialne. Oczekuje od Katarzyny Lubnauer i zarządu Nowoczesnej natychmiastowych reakcji - pisze, zwracając się do Ryszarda Petru, Piotr Misiło
W najnowszym filmie projektu Vanitas byli pracownicy Twittera wyjaśniają kroki podejmowane przez portal społecznościowy, cenzurujące treści polityczne, które nie odpowiadają Twitterowi.