Jedna z głównych postaci kultowego serialu TVP „M jak miłość” jakiś czas temu zniknęła z ekranów. Czy pojawi się w kolejnych odcinkach? Jest komentarz.
Premier Izraela Benjamin Netanjahu przyznał, że siłom zbrojnym jego kraju „nie udaje się” minimalizować liczby ofiar cywilnych w Strefie Gazy. Obwinił za to bojowników Hamasu, którzy używają Palestyńczyków jako żywych tarcz – zwróciła w piątek uwagę BBC.
15 listopada Komisja Krajowa NSZZ „S” przyjęła apel w sprawie projektu ustawy o emeryturach stażowych.
Ciało byłego dowódcy 6. Armii Rosyjskich Sił Powietrznych i Obrony Powietrznej Władimira Swiridowa i jego żony znaleziono w ich domu. Media przypominają, że wcześniej wojskowy miał krytykować między innymi Władimira Putina.
Księżna kochająca biednych, jedna z pierwszych tercjarek franciszkańskich – pisze ks. Arkadiusz Nocoń w felietonie dla portalu www.vaticannews.va/pl i Radia Watykańskiego. 17 listopada przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej (1207-1231). Kanonizował ją Papież Grzegorz IX w 1235 r. Po profanacji grobu św. Elżbiety w Marburgu (1539), część jej relikwii znajduje się w Wiedniu, Brukseli i Cambrai. Jest patronką Sióstr Elżbietanek, Trzeciego Zakonu Franciszkanów, wdów, sierot, żebraków oraz dzieł charytatywnych.
W maju media obiegły tragiczne doniesienia o śmierci męża Justyny Kowalczyk – Kacpra Tekielego.
Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim (woj. łódzkie) nie zgodził się na wydanie listu żelaznego dla Sebastiana M., podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku na A1. Mężczyzna przebywa obecnie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie trwa postępowanie ekstradycyjne do Polski.
Nie żyje aktorka Katarzyna Pawlak. Informacja na temat śmierci artystki pojawiła się m.in. na stronie internetowej portalu Film Polski.
Jakiś czas temu hiszpański dziennik „Marca” informował niedawno, że księżna Sussex złożyła papiery rozwodowe, w których żąda od księcia Harry’ego 80 mln dolarów i pełnej opieki nad dziećmi. Tymczasem Meghan Markle pojawiła się na gali w Los Angeles bez męża.
Lamine Yamal wypowiedział się na temat sytuacji, w której uczestniczył także kapitan reprezentacji Polski – Robert Lewandowski.
Nie żyje Jerzy Bogdanowicz. Lider zespołu Budka Suflera pożegnał współpracownika.
35 cudzoziemców próbowało w czwartek dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski. 12 z tych osób na widok polskich służb zawróciło na Białoruś – podała SG w raporcie z minionej doby.
Po wczorajszym wydaniu programu „Dzień dobry TVN” w mediach społecznościowych zawrzało. Widzowie nie kryją rozczarowania.
„Przywracanie praworządności w Polsce musi odbyć się z poszanowaniem prawa. W innym wypadku odchodząca władza może zwrócić się do TSUE i wygrać” – ostrzegają niemieccy eksperci na łamach „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.
– Przez cały weekend sporo chmur, z których będzie padać wszystko: deszcz, deszcz ze śniegiem i sam śnieg. Deszczowo będzie na zachodzie, w sobotę rano w centrum może być nawet 5 cm śniegu, w górach dopada nawet pół metra – powiedział PAP rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.
Właśnie w konserwatywnej The Heritage Foundation (HF, Fundacja Spuścizny) w Waszyngtonie odbyła się „Transatlantycka konferencja na temat energii”. Oprócz HF organizatorami były: Warsaw Institute (WI) i Climat Policy Institute (CPI), czyli – krótko mówiąc – Polacy i Węgrzy.
Prezydent poinformował w orędziu, że jako pierwszy misję stworzenia rządu otrzyma premier Mateusz Morawiecki. Z kolei marszałkiem seniorem został Marek Sawicki z PSL. O ile pierwsza decyzja mimo wszystko nie dziwi, o tyle druga była sporym zaskoczeniem. Pytanie, co się za nimi kryje?
W czwartek na cmentarzu w Gdyni odbył się pogrzeb Grzegorza Borysa – donosi dziennik „Fakt”.
Broszura miała pomagać rodzicom, których dzieci identyfikują się jako „trans” i chcą okaleczać swoje ciało – teraz jest zakazana. Niemiecka Komisja ds. ochrony mediów dla dzieci i młodzieży uznała, że tekst krytykujący ideologię gender i okaleczenie nieletnich jest szkodliwy dla nieletnich. Decyzja komisji może być jednak niezgodna z niemiecką konstytucja (chodzi o Ustawę Zasadniczą, która pełni rolę konstytucji Niemiec – przyp. red.).
„Należący do niemieckiego koncernu Axel Springer brukselski serwis Politico Europe opublikował dziś tekst o wątpliwościach wokół radykalnej polityki transformacji energetycznej Unii” – pisze była premier Beata Szydło i zwraca uwagę na tekst Politico Europe.