Na początku maja Polacy obchodzą ważne święta. Co ciekawe, zwykle aktywny na Twitterze lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk 2 maja w Święto Flagi i 3 maja w rocznicę Konstytucji 3 maja nie zamieścił żadnego komentarza. Dopiero teraz.
Maciej Knapik, reporter „Faktów” TVN, ubolewa nad tym, że jego koledzy z „liberalnego” środowiska piszą źle o opozycji.
Maria Rotkiel to psycholog, którą znamy z popularnych programów śniadaniowych, gdzie występuje jako ekspert. Niedawno podzieliła się niepokojącą informacją o pogorszonym stanie zdrowia. Nie zdradziła jednak, co dokładnie jej dolega.
Chiny zabrały głos po tym, jak Rosja oskarżyła Ukrainę o próbę zaatakowania Kremla dwoma dronami, nazywając go „zaplanowanym atakiem terrorystycznym”.
Prokuratura Rejonowa w Tarnowie wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka w Zalasowej (Małopolskie). 12-latka, na którą w sobotę przewróciła się bramka na boisku, zmarła w środę w krakowskim szpitalu. Zdiagnozowano u niej śmierć mózgu.
Swoje „zaskoczenie” słowami przedstawicieli władz Rosji i Ukrainy, że nie wiedziały o watykańskiej inicjatywie pokojowej wyraził rozmawiając dziś z dziennikarzami watykański sekretarz stanu, kardynał Pietro Parolin, który uczestniczył w prezentacji książki o ks. Tonino Bello. Ponowił apel o „położenie kresu tej masakrze, która silnie dotyka Ukrainę, ale oddziałuje także na sytuację w Rosji.
Wielkimi krokami zbliża się uroczysta koronacja króla Karola III. W Pałacu Buckingham panuje dość napięta atmosfera. Okazuje się, że zgodnie z doniesieniami mediów monarcha ma nie dogadywać się ze swoją żoną królową Camillą. Co jest tego przyczyną?
W wieku 62 lat zmarł Eugeniusz Bedeniczuk – polski lekkoatleta, trójskoczek, olimpijczyk z Barcelony w 1992 roku. Informację o śmierci podał Polski Związek Lekkiej Atletyki.
1 maja w Warszawie odbyła się kilkusetosobowa demonstracja tzw. Polskiego Ruchu Antywojennego. Dzisiaj jeden z liderów ruchu, Leszek Sykulski, opublikował zdjęcie z ambasadorem Rosji w Polsce Siergiejem Andrejewem. Rosja zaatakowała Ukrainę 24 lutego 2022 roku.
Słynny hollywoodzki aktor Jamie Foxx od ponad trzech tygodni przebywa w szpitalu w Atlancie. Fani gwiazdora po tym, jak jego najbliżsi poprosili o modlitwę za jego zdrowie, jeszcze bardziej się zaniepokoili.
Podróżowanie samolotem w XXI w. stało się dla Polaków bardzo przystępne i proste. Przekraczając próg lotniska i przechodząc przez wszystkie punkty przygotowania do lotu, nawet nie zdajemy sobie sprawy, ile wokół nas się dzieje. Ponad 1000 pracowników czuwa nad tym, by cały proces naszej podróży przebiegł sprawnie i bezpiecznie. Lotnisko to jeden wielki organizm, złożony z wielu elementów współgrających ze sobą - pisze Konrad Wernicki w reportażu przedstawiającym pracę w porcie lotniczym im. Jana Pawła II w Krakowie.
Nie żyje motocyklista i autor popularnego bloga „Podróż na cztery łapy”. Adam Zagalski zginął w weekend majowy w wyniku poważnego wypadku w miejscowości Katarzynka.
Rzecznik rosyjskiego prezydenta Dmitrij Pieskow oskarżył w czwartek Stany Zjednoczone o atak dronów na Kreml.
– Tutaj w Hadze chcemy zobaczyć Władimira Putina, który zostanie osądzony za zbrodnie wojenne, i wierzę, że tak właśnie się stanie – oświadczył w czwartek w przemówieniu do narodu holenderskiego wygłoszonym w Hadze prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.
2 maja 2023 roku w okolicy mostu Poniatowskiego w Alejach Jerozolimskich doszło do niebezpiecznego incydentu. Zatrzymany do kontroli drogowej kierowca wysiadł ze swojej hondy i zaatakował funkcjonariuszy siekierą. Teraz sieć obiegło niepokojące nagranie.
W niedawnym programie Sołowiow LIVE emitowanym w rosyjskiej państwowej telewizji ambasador Siergiej Andriejew wypowiedział się na temat przejęcia przez stołeczny ratusz szkoły przy ambasadzie Rosji w Warszawie.
Były prezydent Niemiec Joachim Gauck skrytykował byłego kanclerza Gerharda Schroedera za związki z Rosją. Jego zdaniem Schroeder podporządkował prestiż Niemiec swym prywatnym interesom. W kontekście polityki RFN za rządów Angeli Merkel Gauck zadał pytanie: „Dlaczego głosy Polaków i Bałtów traktowaliśmy mniej poważnie niż głos Rosji?”.
„Mała partia, ok. 1% poparcia, ogłasza, że to ona będzie bronić suwerenności Polski?” – pyta na Twitterze ważny polityk PiS Ryszard Terlecki.
Mimo trwającej od 2014 roku wojny na Wschodzie ponad 40 proc. Polaków uważa, że wzrosło ich bezpieczeństwo. Ponad jedna trzecia czuje się mniej bezpiecznie – wynika z opublikowanego w czwartek sondażu IBRiS na zlecenie „Rzeczpospolitej”.
W czwartek rano Straż Graniczna opublikowała raport, z którego wynika, że ubiegłej doby granicę z Polską nielegalnie usiłowało przekroczyć niemal 100 osób.