- Dla większości narodu 8 maja nie był dniem wyzwolenia, trzeba przyznać, że olbrzymia część Niemców wspierała Hitlera do samego końca, buntując się przeciw postanowieniom wersalskim - mówi Guido Knopp, niemiecki dziennikarz i historyk, w latach 1980-81 korespondent ZDF w Polsce, w rozmowie z Wojciechem Osińskim.
Sąd Odwoławczy w Warszawie zwolnił Michała Sz. przedstawiającego się jako „Margot” z aresztu tymczasowego.
Sąd Odwoławczy w Warszawie zwolnił Michała Sz. przedstawiającego się jako „Margot” z aresztu tymczasowego.
Z Wałęsa może spotykać się tylko w sądzie, ale to tchórz i do sądu nie przychodzi – komentuje dzisiejszą wypowiedź Lecha Wałęsy rzecznik prasowy Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Marek Lewandowski.
W piątek na scenie Akademii Muzycznej w Gdańsku odbędzie się koncert „Życie za życiem”, w którym uznani muzycy będą nawiązywać do 40. rocznicy powstania „Solidarności”.
W 1949 r. George Orwell napisał powieść „1984”. Ta futurystyczna antyutopia dotarła do Polaków dzięki tłumaczeniu Juliusza Mieroszewskiego i wydana została na emigracji w Instytucie Literackim w Paryżu w roku 1953. W PRL powieść Orwella była zakazana przez cenzurę.
Droga do kolektywu rolniczego była ideową drogą przez mękę. Syjonizm opierał się na apoteozie pracy. Chciano stworzyć „nowego Żyda”. Miał być samowystarczalnym pionierem-rolnikiem. Nad tą koncepcją pochylili się też nacjonaliści-socjaliści. Zgodnie z marksistowską dogmą gloryfikowali oni „klasę robotniczą”, a szczególnie żydowski proletariat. Szkopuł w tym, że w Palestynie przemysłu było bardzo mało. I proletariatu jak kot napłakał. Syjonistyczni pionierzy wykazywali się w rolnictwie, a szczególnie wybijali się wśród nich socjaliści-syjoniści. Normalni syjoniści po pewnym czasie ciężkiej pracy na roli stawali się zamożnymi rolnikami, stać ich było na wynajmowanie rąk do pracy. Wśród nich nie tylko Arabów, ale również syjonistów-socjalistów.
17-letni Amerykanin Kyle Rittenhouse, który we wtorek zastrzelił dwóch członków Antify i postrzelił trzeciego usłyszał zarzuty. Grozi mu nawet dożywocie.
Prawo i Sprawiedliwość wraz z koalicjantami cieszy się poparciem 44 proc. badanych – wynika z najnowszego sondażu CBOS.
Przymusowe rozdrobnienie mediów ograniczy wolność słowa, ponieważ przetrwają tylko państwowe i małe media – pisze na Twitterze ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.
Białoruski prezydent Aleksandr Łukaszenka oświadczył w piątek, że Białoruś pokaże, m.in. Polsce i Litwie, „co to są sankcje”. Prezydent zasugerował ograniczenie tranzytu przez Białoruś dla krajów zachodnich.
W piątek, 28 sierpnia o godz. 12.00, na pl. Piłsudskiego prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek otworzył ekspozycję i udekorował bohaterów tamtej epoki Krzyżami Wolności i Solidarności.
Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu wniosek o odmowę przekazania małżeństwa, które zabrało cierpiącego na autyzm syna z niderlandzkiej placówki i stara się o azyl w Polsce. Rodzice są ścigani Europejskim Nakazem Aresztowania.
- Żyjemy w dziwnych czasach. W czasach, w których mniejszość próbuje narzucić swoje prawa większości. W czasach, w których uniwersalne wartości, pewne grupy próbują wskazać jako te, które należy uznać za passé - napisała Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania Anna Schmidt-Rodziewicz - Rzecznik Praw Dziecka usprawiedliwia dawanie dzieciom klapsa, jest przeciw edukacji seksualnej w szkołach. Pełnomocniczka Rządu ds. Równego Traktowania kwestionuje prawa człowieka. Czy tak powinny wyglądać standardy sprawowania urzędów publicznych? - oburzyła się Sylwia Spurek. W ostrych słowach odpowiedział jej Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.
„Duch Solidarności potrzebny jest współczesnej Europie” – napisał premier Mateusz Morawiecki w tekście opublikowanym w piątek w internetowej wersji włoskiego dziennika „La Repubblica” w związku z 40. rocznicą powstania NSZZ Solidarność.
To kulminacja ogólnopolskiej wystawy IPN „TU rodziła się Solidarność”. W piątek, 28 sierpnia o godz. 12.00, na pl. Piłsudskiego prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek otworzył ekspozycję i udekorował bohaterów tamtej epoki Krzyżami Wolności i Solidarności.
Agresywny bojówkarz Michał Sz. ps. "Margot" został aresztowany w związku z pobiciem i niszczeniem cudzego mienia. Razem ze swoją dziewczyną ps. "Łania" podczas różnych prowokacji, występowali jako "Kolektyw Stop Bzdurom". Emocje jakie wywołali podczas aresztowania bojówkarza, a także poparcie jakie udzieliły im liczne "wiodące media" i liczni celebryci, pozwoliły im zebrać niemałe pieniądze. O te pieniądze zapytał ich dziennikarz Wprost Marcin Dobski. Od tamtej pory "kolektyw" "zapadł się pod ziemię".
Zabójca Pawła Adamowicza nie był niepoczytalny. Co za tym idzie, może odpowiadać przed sądem i odbyć karę więzienia – dowiedziało się nieoficjalnie radio RMF FM. Według rozgłośni, taka jest konkluzja drugiej opinii biegłych psychiatrów i psychologów, którzy badali Stefana W.
Obowiązek szacunku dla osób związanych z ruchem LGBT+ nie oznacza bezkrytycznego akceptowania ich poglądów – podkreślają biskupi w stanowisku dotyczącym LGBT+, które przyjęła w piątek Konferencja Episkopatu Polski.
Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Adam Kwiatkowski poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że jest zakażony koronawirusem.