W Irlandii trudności Kościoła katolickiego wydają się narastać z dnia na dzień.
Lech Wałęsa, który - jak pisze Fundacja Otwarty Dialog - aktywnie wspierał Lyudmylę Kozlowską po jej wydaleniu z Polski i apelował do Brukseli o jej przyjęcie, obenie cieszy się z przyznania jej, wbrew polskiemu rządowi prawa pobytu w Belgii i co za tym idzie na terenie strefy Schengen.
Według Radio Gdańsk, które miało dotrzeć do źródła w prokuraturze, doświadczony biegły lekarz sądowy ma poważne wątpliwości co do trybu akcji ratunkowej, jaka odbyła się po ataku nożownika na Pawła Adamowicza. Wszystko miał opisać w specjalnym liście.
Były kandydat z ramienia Prawa i Sprawiedliwości do fotela prezydenta Gdańska po wczorajszym wyrażeniu opinii, że Aleksandra Dulkiewicz "została prezydentem przez przypadek", dziś uznaje swoją wypowedź za "niefortunną.
Premier Morawiecki w rozmowie z Jedynką Polskiego Radia podjął zarówno tematy dotyczące ostatnich zapowiedzi PiS dotyczących emerytów oraz komunikacji PKS, ale odwołał się też m.in. do polityki gospodarczej i walutowej.
Rzecznik Prezydenta RP Błażej Spychalski zadeklarował dziś poparcie prezydenta Dudy dla rozszerzenia 500+ na piersze dziecko w rodzinie.
Cezary Gmyz skomentował działania prezesa ZNP Sławomira Broniarza.
Radio Warszawa podało, że w niedzielę grupa feministek z Elżbietą Podleśną [uczestniczką ataku na Magdalenę Ogórek - red.] na czele zaatakowała ks. Bogusława Kowalskiego, proboszcza katedry warszawsko-praskiej. Znany z poczucia humoru i upodobania do żartów kapłan okazał się jednak wątpliwym celem.
W ostatni weekend świat obiegła informacja, o rzekomym antysemickim zachowaniu Polaków na kontrowersyjnej paryskiej konferencji "Nowej polskiej szkoły historii Holokaustu". Wszystko to za sprawą listu min. szkolnictwa wyższego Frédérique Vidal do min. Gowina. Sprawę skomentował Dawid Wildstein.
Podczas parady karnawałowej w Dusseldorfie po raz kolejny przedstawiono karykatury Polski oraz Jarosława Kaczyńskiego, a także transparenty antykościelne. Waldemar Kuczyński zdaje się popierać tę akcję.
Dziennikarz sportowy i redaktor naczelny portalu Weszło.pl Krzysztof Stanowski skomentował stanowisko wiceprezydenta Warszawy ws. tzw. programów antydyskryminacyjnych w przedszkolach związanych z promocją LGBT w stolicy.
Szefowa Fundacji Otwarty Dialog, znanej w Polsce m.in. z podawania przepisu na obalenie rządu - Lyudmyla Kozlovska, którą rząd polski wydalił z terenu RP i zakazał wstępu do strefy Schengen, otrzymała prawo stałego pobytu w Belgii. Sam akt stanowi sprawę kontrowersyjną, jest to bowiem otwarte wystąpienie jednego z państw Unii przeciwko decyzji drugiego. Kozlovska po 5 latach będzie mogła ubiegać się nawet o belgijskie obywatelstwo a zakaz jej wjazdu na teren Schengen zostaje automatycznie zniesiony. Polska może jedynie utrzymać zaraz na poziomie krajowym.
21 lutego paryskiej Szkole Zaawansowanych Badań w Naukach Społecznych, EHESS odbyła się debata pt.: "Nowa polska szkoła historii Zagłady", w której wzięli udział m.in. Jan Tomasz Gross, Jan Grabowski czy Barbara Engelking. W sobotę 2 marca francuska minister edukacji Frédérique Vidal zarzuciła polskiemu rządowi, że ten nie zdystansował się od rzekomych incydentów w trakcie debaty, że nie odciął się od nich obecny na sali przedstawiciel IPN i że miały miejsce "wysoce godne ubolewania antysemickie zakłócenia". Część widzów miała zagłuszać wystąpienia. - Można odnieść wrażenie, że incydent miał wsparcie państwa polskiego, bo obecny na sali przedstawiciel IPN go nie potępił – napisała Vidal. Zapis konferencji drobiazgowo przeanalizował Jakub Kumoch, ambasador Polski w Szwajcarii, który nie znalazł w jej trakcie incydentów, o których mówi Vidal. Prezentujemy cz. 2 analizy, dotyczącą wykładu Jana Tomasza Grossa
Wstąpienie do NATO oraz wejście do Unii Europejskiej to dla Polski momenty przełomowe, a kolejnym przełomem jest obecność w naszym kraju wojsk sojuszniczych – mówił Prezydent Andrzej Duda w Bolesławcu podczas spotkania z mieszkańcami.
Aleksandra Dulkiewicz, nowo wybrana prezydent Gdańska w rozmowie z RMF FM wypowiedziała się na temat pomnika ks. prałata Henryka Jankowskiego.- Sesja czeka nas już w najbliższy czwartek. Sesja gdańskiej rady miasta. Projekt dotyczący rozbiórki pomnika został przygotowany przez dwa kluby radnych, koalicyjne, czyli Wszystko dla Gdańska i Koalicji Obywatelskiej. Nie ja jestem inicjatorką tego projektu – zaznaczyła Dulkiewicz.
Aleksandra Dulkiewicz została wczoraj wybrana prezydentem Gdańska. Sprawę w rozmowie z Telewizją Republika skomentował Kacper Płażyński, kandydat PiS na włodarza tego miasta w wyborach samorządowych w zeszłym roku.
Jest jakaś schizofrenia wbudowana w „progresywną” wizję świata. Bo oto z jednej strony ma ona być wyrazicielką praw kobiet, a z drugiej strony robi wszystko, żeby pojęcie „kobiety” wpisane, podoba się to komuś czy nie, w stanowiące tradycyjne wyobrażenie człowieka prawo naturalne zamazać. Efektem tej schizofrenii jest krzywda, która w coraz większym stopniu dotyka kobiety na przykład w sporcie, gdzie z kobietami zwyczajnie zaczynają wygrywać mężczyźni podający się za kobiety w ramach „prawa do wyboru płci”. Nawet nadchodzący Dzień Kobiet, święto, którego geneza uznawana jest za lewicową, staje się tutaj, z punktu widzenia „progresistów”, problematyczne, bo jednak pojęcie kobiety zamykające na wszelkie „nowinki”. Z tym większą przyjemnością kupię więc z tej okazji żonie bukiet kwiatów.
Andrzej Gwiazda w rozmowie z portalem wpolityce.pl skomentował wygraną Aleksandry Dulkiewicz w wyborach w Gdańsku. - Dulkuwicz nie będzie kopią Adamowicza, mimo że była jego zastępcą. Zmiana personalna, nawet z tej samej linii politycznej, powoduje czasami bardzo poważne zmiany – ocenił działacz opozycji w okresie PRL.
21 lutego paryskiej Szkole Zaawansowanych Badań w Naukach Społecznych, EHESS odbyła się debata pt.: "Nowa polska szkoła historii Zagłady", w której wzięli udział m.in. Jan Tomasz Gross, Jan Grabowski czy Barbara Engelking. W sobotę 2 marca francuska minister edukacji Frédérique Vidal zarzuciła polskiemu rządowi, że ten nie zdystansował się od rzekomych incydentów w trakcie debaty. Część widzów miała zagłuszać wystąpienia. - Można odnieść wrażenie, że incydent miał wsparcie państwa polskiego, bo obecny na sali przedstawiciel IPN go nie potępił – napisała Vidal. Zapis konferencji drobiazgowo przeanalizował Jakub Kumoch, ambasador Polski w Szwajcarii, który nie znalazł w jej trakcie incydentów, o których mówi Vidal.
- W Planie Modernizacji Technicznej, który podpisał w ubiegłym tygodniu minister Mariusz Błaszczak, wśród najważniejszych programów jest program HARPIA dotyczący zakupu samolotów piątej generacji. Priorytetem dla szefa MON jest wymiana postsowieckich samolotów Su-22 i MiG-29. Program HARPIA ma spełnić dwa podstawowe cele – zwiększenie zdolności Sił Zbrojnych oraz zapewnienie bezpieczeństwa Polsce i naszym pilotom - poinformowało w specjalnym komunikacie Ministerstwo Obrony Narodowej.